Właściciele UFC ujawnili proponowaną cenę akcji

In Biznes, Finanse On

Endeavor, właściciel marki UFC, szykuje się do wejście na giełdę i liczy, że wycena firmy wyniesie ponad 10 miliardów dolarów.

Jak informuje agencja Reuters, Endeavor Group Holdings Inc, właściciel Ultimate Fighting Championship (UFC), dąży do wyceny ponad 10 miliardów dolarów w swojej pierwszej ofercie publicznej w USA.

Właściciel UFC planuje zaoferować około 21,3 miliona akcji w cenie około 23 lub 24 dolarów za sztukę. Dzięki temu chce pozyskać z rynku 511 milionów dolarów.

Po tym jak Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, został przyjęty do zarządu spółki, Endeavor liczy na lepsze przyjęcie przez inwestorów, niż miało to miejsce w 2019 roku, kiedy po raz pierwszy przymierzano się do wejścia na giełdę. Wówczas mówiło się o tym, że firma liczyła na pozyskanie 600 milionów dolarów z rynku, ale inwestorzy nie wykazali odpowiedniego zainteresowania akcjami.

Przy okazji wejścia na giełdę  Endeavor chce uzyskać sto procent udziałów w UFC. Do tej pory firma zarządzana przez Ari Emanuela posiadała 50,1 procenta udziałów. Na wykup udziałów UFC Endeavor zgromadzi 1,7 miliarda dolarów. Jeśli jednak firma ostatecznie nie wejdzie na giełdę, poprzednia struktura właścicielka pozostanie bez zmian.

You may also read!

ppv ufc 259

Majątek szefa UFC wśród dziesięciu najbardziej interesujących

Majątek najbogatszych przedsiębiorców na świecie wzbudza spore zainteresowanie. Wśród osób, o których majątku internauci najczęściej poszukują informacji w sieci

Read More...

Artur Sowiński: “Menadżerka to będzie przygoda na lata”

Artur Sowiński, który walczy w MMA od roku 2007, dopiero w 8 lat od rozpoczęcia kariery mógł  w całości

Read More...

“Chętnie bym to zobaczył” – Krzysztof Soszyński o MMA na igrzyskach

  O wejściu mieszanych sztuk walki do rodziny sportów olimpijskich mówi się od dawna, ale cały czas nie wiadomo czy

Read More...

2 commentsOn Właściciele UFC ujawnili proponowaną cenę akcji

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu