Epstein: “UFC nie zarabia pieniędzy na współpracy z Venum”

In Biznes, Finanse On

Według dyrektora operacyjnego UFC organizacja nie zarabia na współpracy z marką Venum, a wszystkie pieniądze z umowy ostatecznie trafiają do zawodników.

Niedawno organizacja UFC zakończyła współpracę z Reebokiem i podpisała nową umowę z firmą Venum. Umowa z Reebokiem, która została podpisana w roku 2015 warta była 70 milionów dolarów. Jak podliczył serwis MMA Junkie, z tej kwoty w bezpośrednich wypłatach sponsorskich do zawodników trafiło 39,3 miliona dolarów. Zapytany o tę różnicę Lawrence Epstein, dyrektor operacyjny UFC, stwierdził jednak, że ostatecznie do zawodników trafiło więcej pieniędzy, a pozostałe środki były wydawane na stroje dla sportowców dostarczane na walki oraz do treningów, a także na stroje dla osób z ich narożników. Podobnie sytuacja ma się kształtować przy współpracy z marką Venum.

– UFC nie zarabia pieniędzy na współpracy z Venum – stwierdził Epstein. – Cały produkt i oczywiście wszystkie pieniądze trafiają do sportowców. Nie jest to więc dla nas coś co przynosi zyski. Uważamy jednak, że jest to bardzo ważna umowa dla marki UFC i jesteśmy dumni z tego, że wypłaciliśmy i dalej będziemy wypłacać miliony dolarów naszym sportowcom w tym programie.

Ostatecznie jednak nie wiadomo ile całościowo warta jest nowa umowa UFC. Widomo natomiast jak zmienią się wypłaty dla zawodników, którzy występują oktagonie i są zobowiązani do tego, aby walczyć tylko w strojach Venum.

Jak poinformował serwis MMA Junkie wypłaty dla zawodników nieco wzrosną i w zależności od liczby stoczonych walk w klatce UFC będą wyglądały w następujący sposób:

4 000 dolarów (było 3 500) – 1-3 walki
4 500 dolarów (było 4 000) – 4-5 walk
6 000 dolarów (było 5 000) – 6-10 walk
11 000 dolarów (było 10 000) – 11-15 walk
16 000 dolarów (było 15000) – 16-20 walk
21 000 dolarów (było 20 000) – 21+
32 000 dolarów (było 30 000) – pretendent do pasa
42 000 dolarów (było 40 000) – mistrz

You may also read!

mateusz_gamrot

“Bonusy mocno zmieniły wizję” – Gamrot o przeniesieniu się do USA

Mateusz Gamrot, który wygrał swoją drugą walkę w organizacji UFC, nie kryje, że chciałby przenieść się na dłużej do USA,

Read More...
tomasz romanowski

Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Tomasz Romanowski Fot. KSW Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie

Read More...

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Conor McGregor, były mistrz organizacji UFC i najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie, od lat jest też jednym z najlepiej

Read More...

One commentOn Epstein: “UFC nie zarabia pieniędzy na współpracy z Venum”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu