„Prawo Sport Finanse 2021” – Szef Fame MMA jednym z gości

In Wydarzenia On
- Updated

Prawo Sport Finanse 2021

W dniach 23 i 24 kwietnia 2021 r. w formie online odbędzie się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2021”. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Prawa Sportowego „Ius et Sport” i działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Na przestrzeni lat konferencja zyskała rangę największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia o tematyce prawa sportowego w Polsce. Corocznie w Warszawie dochodziło do spotkania znamienitych ekspertów zajmujących się w swojej codziennej praktyce szeroko rozumianym rynkiem sportowym. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w formie zdalnej.

Wśród gości konferencji „Prawo Sport Finanse” w ubiegłych latach znaleźli się między innymi Marcin Animucki (prezes Ekstraklasa S.A.), dr Mateusz Dróżdż (były prezes KGHM Zagłębia Lubin) czy Tomasz Pasieczny (skaut Arsenalu Londyn). W tym czasie poruszone zostały istotne zagadnienia dotyczące na przykład prawnych aspektów działalności branży hazardowych czy problemu dopingu w sporcie.

Organizatorzy konferencji zapowiadają, że wydarzenie, pomimo zdalnej formy jego organizacji, będzie stało na najwyższym poziomie merytorycznym. Konferencja odbywać się będzie przez dwa dni i w jej czasie udział wezmą eksperci, naukowcy i studenci.

Pierwszego dnia VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo Sport Finanse 2021” udział w dyskusji wezmą wykwalifikowani eksperci. W trakcie każdego z bloków zaproszeni goście wraz z wyznaczonym moderatorem podejmą problematykę omawianego zagadnienia.

Jednym z goście tegorocznej edycji konferencji będzie również Krzysztof Rozpara, szef organizacji Fame MMA, który opowie o galach przygotowywanych w trakcie pandemii.

Harmonogram został podzielony na pięć paneli tematycznych:
1. Nowelizacja przepisów regulujących działalność pośredników transakcyjnych
2. Finansowanie sportu przez spółki skarbu państwa
3. Wpływ pandemii koronawirusa na sytuację prawną w świecie sportu
4. Realia funkcjonowania polskiego rynku praw telewizyjnych w sporcie
5. Rewolucja w FIFA RSTP – czas na prawa kobiet w świecie piłki nożnej (panel w języku
angielskim)

Nie zabraknie ekspertów rynku sportowego z całej Polski. Udział w konferencji potwierdzili już między innymi Paweł Papaj (Łomża Vive Kielce), dr Jakub Laskowski (Legia Warszawa) i Krzysztof Świergiel (Eleven Sports).

Po raz pierwszy w historii podczas konferencji dojdzie do dyskusji w języku angielskim (panel nr 5). O prawach kobiet w piłce nożnej wypowiedzą się między innymi Deirdre McCarthy (Centrefield Law) i Alexandra Gomez Bruinewoud (FIFPro).

To jednak tylko niektórzy z wielu prelegentów i moderatorów. Nazwiska pozostałych uczestników będą ogłaszane sukcesywnie w mediach społecznościowych organizatorów. Drugiego dnia spotkamy się w gronie akademickim – zrzeszającym studentów i doktorantów z całej Polski. Swój abstrakt zgłosić będzie mógł każdy, natomiast do czynnego udziału w konferencji zakwalifikowani zostaną najlepsi. Wystąpi piętnastu prelegentów, z czego ponad
połowa spoza Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Więcej informacji, w tym szczegółowy harmonogram wydarzenia i zasady przyjmowania abstraktów, zamieszczone zostaną w mediach społecznościowych Koła Naukowego Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

You may also read!

mateusz_gamrot

“Bonusy mocno zmieniły wizję” – Gamrot o przeniesieniu się do USA

Mateusz Gamrot, który wygrał swoją drugą walkę w organizacji UFC, nie kryje, że chciałby przenieść się na dłużej do USA,

Read More...
tomasz romanowski

Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Tomasz Romanowski Fot. KSW Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie

Read More...

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Conor McGregor, były mistrz organizacji UFC i najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie, od lat jest też jednym z najlepiej

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu