Jon Jones: “Nie chcę walczyć dopóki UFC mi nie zapłaci”

In Zarobki, Zawodnicy On
jon jones
Jon Jones. Fot. YouTube/UFC

Jon Jones, były dominator wagi półciężkiej, nie zamierza walczyć w klatce UFC, jeśli organizacja nie zgodzi się podnieść mu wypłaty.

Zaraz po tym jak Francis Ngannou został nowym mistrzem UFC, Jon Jones postanowił zacząć publicznie nawoływać o większe pieniądze od organizacji za walkę z mistrzem wagi ciężkiej. Wygląda jednak na to, że amerykańska marka nie zamierza czekać na Jonesa i planuje już inne starcie dla mistrza królewskiej kategorii wagowej.

Jones natomiast nie zamierza więcej walczyć jeśli UFC nie da mu lepszego kontraktu.

– Nie chcę walczyć w najbliższej przyszłości. Nie chcę walczyć dopóki UFC nie zapłaci mi odpowiednich pieniędzy – powiedział Jones w audycji “Steve-O’s Wild Ride!”.

Były mistrz wagi półciężkiej dodał też, że ze względu na kontrakt z UFC nie może zmienić pracodawcy i może jedynie odejść na emeryturę.

– W każdej innej profesji jeśli nie jesteś zadowolony z tego jak cię traktują możesz odejść. Możesz znaleźć innego szefa i zobaczyć czy dla niego twoja wartość jest wyższa. W moim wypadku jedne co mogę zrobić, to odejść na sportową emeryturę. Mam związane ręce. Jestem pewny, że gdyby udało mi się rozwiązać mój kontrakt z UFC, byłbym świetnym nabytkiem dla innych organizacji.

Jones dodał też, że nie ma dobrych relacji z Daną White’em, szefem UFC i uważa, że Dana go nie lubi.

– Wolałbym pracować dla firmy, w której czuję się jak w domu, która jest moim domem. Mam świetne relacje z zespołem pracującym dla UFC, ale czuję się tak, jakby firma mnie nie chciała.

Publiczne negocjacje Jones trwają więc dalej i na razie nie wiadomo jak się zakończą. UFC w tym czasie planuje natomiast zestawić walkę Francisa Ngannou z Derrickiem Lewisem o pas wagi ciężkiej.

You may also read!

izu-ugonuh

Izu Ugonoh: “Najważniejsze jest nastawienie i to, co ma się w głowie”

Izu Ugonoh. Fot. KSW Izu Ugonoh, który już podczas gali KSW 60 po raz drugi zawalczy

Read More...

Transmisja i stream KSW 60

Gala KSW 60, która odbędzie się już 24 kwietnia zbliża się wielkimi krokami. Całość będzie transmitowana w usłudze pay-per-view,

Read More...

KSW zadowolone ze sprzedaży PPV

Szefostwo organizacji KSW jest zadowolone z tego jak idzie sprzedaż gal w systemie pay-per-view w czasie trwania pandemii koronawirusa.  Organizacja

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu