Elon Musk w zarządzie właściciela UFC

In Biznes, Projekty On
- Updated

Endeavor, właściciel marki UFC, zdecydował się na uzyskanie 100 procent udziałów amerykańskiego giganta branży MMA. 

Niedawno informowaliśmy, że Endeavor szykuje się do kolejnej próby wejście na giełdę papierów wartościowych i przy okazji chce uzyskać sto procent udziałów w UFC. Do tej pory firma zarządzana przez Ari Emanuela posiadała 50,1 procenta udziałów.

Transakcja dotycząca zakupu pozostałej części UFC została ujawniona w najnowszym prospekcie złożonym w środę w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Ostatecznie więc jeszcze przed wejście na giełdę Endeavor będzie posiadaczem 100 procent akcji UFC.

W ramach transakcji wykupu niektórzy dotychczasowi właściciele akcji UFC otrzymają akcje Endeavour Group Holdings – pod taką właśnie nazwą Endevor ma wejść na giełdę. Na wykup udziałów UFC Endeavor zgromadzi 1,7 miliarda dolarów. Jeśli jednak firma ostatecznie nie wejdzie na giełdę, poprzednia struktura właścicielka pozostanie bez zmian.

Co ciekawe, w najnowszym prospekcie zapisano również, że Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, został przyjęty do zarządu spółki.

Przy okazji warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza próba podejście do sprzedaży własnych akcji. W roku 2019 szefostwo Endeavor, zdecydowała, że chce być notowana na nowojorskiej giełdzie. Wstępnie mówiono o tym, że do ogłoszenia oferty publicznej może dojść już latem 2019 roku, ale ostatecznie termin ten został przesunięty na koniec września.

Przed zbliżającym się terminem właściciel UFC wycofał się z tego pomysłu.  Wówczas mówiło się o tym, że firma liczyła na pozyskanie 600 milionów dolarów z rynku, ale inwestorzy nie wykazali odpowiedniego zainteresowania akcjami.

Teraz natomiast podano, że małe zainteresowanie inwestorów wynikało z wysokiego zadłużenia Endeavor, a także ze złożoność powiązań Endeavor z UFC. Zwracano wówczas uwagę na fakt, że znacznie lepiej sytuacja wyglądałaby, gdyby UFC należało w całości do Endeavor.

You may also read!

izu-ugonuh

Izu Ugonoh: “Najważniejsze jest nastawienie i to, co ma się w głowie”

Izu Ugonoh. Fot. KSW Izu Ugonoh, który już podczas gali KSW 60 po raz drugi zawalczy

Read More...

Transmisja i stream KSW 60

Gala KSW 60, która odbędzie się już 24 kwietnia zbliża się wielkimi krokami. Całość będzie transmitowana w usłudze pay-per-view,

Read More...

KSW zadowolone ze sprzedaży PPV

Szefostwo organizacji KSW jest zadowolone z tego jak idzie sprzedaż gal w systemie pay-per-view w czasie trwania pandemii koronawirusa.  Organizacja

Read More...

One commentOn Elon Musk w zarządzie właściciela UFC

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu