Oglądalność walki Błachowicza w Polsacie Sport

In Media, Wyniki medialne On
- Updated

Jak informuje telewizja Polsat, mistrzowska walka Jana Błachowicza, która odbyła się w nocy z soboty na niedzielę, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów.

Według danych Nielsen Audience Measurement w trakcie starcia Polaka Polsat Sport był drugą najchętniej oglądaną stacją spośród wszystkich dostępnych w Polsce. Z kolei w tak zwanej grupie komercyjnej, najatrakcyjniejszej dla reklamodawców, Polsat Sport pokonał wszystkie kanały, w tym także te dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej.

Gala UFC 259 z walką wieczoru Jan Błachowicz vs Israel Adesanya odbyła się w nocy z soboty na niedzielę w Las Vegas. Mimo dużej różnicy czasu między Polską i Stanami Zjednoczonymi, wydarzenie to zelektryzowało polskich telewidzów i fanów MMA. W momencie wejścia Polaka do oktagonu ponad 10% wszystkich widzów w wieku 16-49 lat oglądało Polsat Sport, co dało stacji tytuł niekwestionowanego lidera oglądalności. W zestawieniu wszystkich widzów – niezależnie od grupy wiekowej, miejsca zamieszkania czy zainteresowań – Polsat Sport zajął drugie miejsce w całej Polsce, zostawiając daleko w tyle nie tylko inne kanały sportowe, ale także stacje ogólnotematyczne, dysponujące dużo większym zasięgiem technicznym wynikającym z dostępności w systemie naziemnej telewizji cyfrowej.

O bardziej dokładnych wynikach poinformował dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych Andrzej Kostyra.

Jan Błachowicz został mistrzem organizacji UFC w wadze półciężkiej we wrześniu 2020 roku, po widowiskowym nokaucie na Dominicku Reyesie. Po półrocznej przerwie „Cieszyński Książe” wrócił do oktagonu, by po raz pierwszy bronić mistrzowskiego pasa w starciu z Israelem Adesanyą. Nigeryjczyk to czempion kategorii średniej UFC i jedna z największych gwiazd całej organizacji. Adesanya do czasu pojedynku z Błachowiczem szczycił się mianem niepokonanego. Jan Błachowicz to drugi polski mistrz Ultimate Fighting Championship. Przed nim posiadaczką pasa największej organizacji MMA na świecie była Joanna Jędrzejczyk.

 

You may also read!

ppv ufc 259

Majątek szefa UFC wśród dziesięciu najbardziej interesujących

Majątek najbogatszych przedsiębiorców na świecie wzbudza spore zainteresowanie. Wśród osób, o których majątku internauci najczęściej poszukują informacji w sieci

Read More...

Artur Sowiński: “Menadżerka to będzie przygoda na lata”

Artur Sowiński, który walczy w MMA od roku 2007, dopiero w 8 lat od rozpoczęcia kariery mógł  w całości

Read More...

“Chętnie bym to zobaczył” – Krzysztof Soszyński o MMA na igrzyskach

  O wejściu mieszanych sztuk walki do rodziny sportów olimpijskich mówi się od dawna, ale cały czas nie wiadomo czy

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu