Michał Pietrzak i początki w świecie MMA

In Zawodnicy On
- Updated
michał pietrzak
Michał Pietrzak. Fot. KSW

Podczas nadchodzącej gali KSW 59 do okrągłej klatki powróci świetny zapaśnik, Michał Pietrzak. Jego rywalem będzie Krystian Kaszubowski.

Michał, który wywodzi się z zapasów i do dziś uwielbia tę dyscyplinę sportu, na matę trafił dość przypadkowo, za namową kolegi.

– Miałem wówczas jakieś dziewięć, może dziesięć lat – wspomina Michał. – Przyszedł do mnie kolega i zaproponował, żeby pójść razem na zapasy. Ja wówczas w ogóle nie miałem o tym pojęcia. Wyobrażałem sobie, że zapasy to coś jak sumo i myślałem, że jestem do tego za chudy. Gdy jednak pojawiłem się na sali, spodobało mi się. Szybko złapałem bakcyla i tak zostałem.

Później Michał zaczął łączyć zapasy z grapplingie i boksem, co z wolna zaczęło kierować go w stronę świata MMA.

– W pewnym momencie zacząłem robić nie tylko zapasy, ale też grappling i boks. Okazało się, że te dodatkowe parterowe treningi przełożyły się również na zapasy i pomogły mi w dalszych starciach na macie. Gdy pojawiło się MMA, zdecydowałem że chcę spróbować, zobaczyć czy ta droga również może się okazać dla mnie ciekawa.

Okazało się, że Michał radzi sobie w klatce również dobrze jak na zapaśniczej macie, zaczął więc łączyć te dwie dyscypliny. Do dziś zresztą jest związany z zapaśniczą bundesligą.

– Na razie nie walczę w zapasach, bo pandemia zablokowała niemiecką ligę. Jak pojawi się jednak możliwość, będę walczył dalej. Daje mi to dużo przyjemności i odstresowuje. W końcu do dziś jest to moja ulubiona forma sportów walki.

Michał w zapasach i grapplingu ma spore osiągnięcia. Zdobył tytuł mistrza Polski w stylu klasycznym i jest multimedalistą najważniejszych imprez grapplerskich w kraju. W roku 2017 został wyróżniony nagrodą za najlepszą walkę sezonu w Krajowej Lidze Zapaśniczej. Jest też mistrzem Polski w jiu-jitsu z 2014 roku i wicemistrzem z roku 2017.

Teraz jednak Pietrzak skupia się na MMA, w którym stoczył już 13 pojedynków. Walcząc w KSW postawił bardzo trudne warunki Roberto Soldiciowi, mimo że wszedł do tego starcia w zastępstwie na ostatnią chwilę. Po przegranej z mistrzem, w pięknym stylu znokautował Kamila Szymuszowskiego, a teraz szykuje się do boju z Krystianem Kaszubowskim.

– Krystian jest bardzo mocnym zawodnikiem i wymagającym rywalem – czołówką Polski w naszej kategorii. Ma mocną stójkę i próbuje wciągać przeciwników w wymiany. Ostatnio jednak też pokazał, że parteru się nie boi i dysponuje fajną kontrolą. Rozwija się we wszystkich płaszczyznach, więc muszę być gotowy na każdy wariant. Nie mogę dać się uśpić i muszę uważać na zrywy Krystiana, które są jednym z jego atutów – dynamicznie atakuje i nokautuje rywali.

Michał skupia się teraz na nadchodzącym boju, ale myśli również o możliwości zrewanżowania się Roberto Soldiciowi.

– Cały czas mam z tyłu głowy, żeby doprowadzić do rewanżu i odpowiednio się do niego przygotować. Cały czas do tego dążę i będę z walki na walkę udowadniać, że zasłużyłem na starcie o pas.

Do najbliższej walki Michała Pietrzaka dojdzie już 20 marca podczas gali KSW 59.

źródło: KSW

W cyklu publikacji dotyczących historii zawodników pojawiły się również:


Michał Michalski i początki w świecie MMA
Robert Ruchała i początki w świecie MMA
Michał Kita i początki w świecie MMA
Łukasz Jurkowski i początki w świecie MMA
Artur Sowiński i początki w świecie MMA
Szymon Kołecki i początki w świecie MMA
Michał Andryszak i początki w świecie MMA
Mamed Khalidov i początki w świecie MMA
Krystian Kaszubowski i początki w świecie MMA
Roman Szymański i początki w świecie MMA
Andrzej Grzebyk i początki w świecie MMA
Tomasz Jakubiec i początki w świecie MMA
Antoni Chmielewski i historia w świecie MMA
Mateusz Legierski i początki w świecie MMA
Marian Ziółkowski i początki w świecie MMA
Mateusz Gamrot i początki w świecie MMA
Sebastian Przybysz i początki w świecie MMA
Krzysztof Klaczek i początki w świecie MMA
Damian Stasiak i początki w świecie MMA
Tomasz Narkun i początki w świecie MMA
Albert Odzimkowski i początki w świecie MMA
Bartłomiej Kopera i początki w świecie MMA
Michał Włodarek i początki w świecie MMA
Kamil Szymuszowski i początki w świecie MMA

You may also read!

izu-ugonuh

Izu Ugonoh: “Najważniejsze jest nastawienie i to, co ma się w głowie”

Izu Ugonoh. Fot. KSW Izu Ugonoh, który już podczas gali KSW 60 po raz drugi zawalczy

Read More...

Transmisja i stream KSW 60

Gala KSW 60, która odbędzie się już 24 kwietnia zbliża się wielkimi krokami. Całość będzie transmitowana w usłudze pay-per-view,

Read More...

KSW zadowolone ze sprzedaży PPV

Szefostwo organizacji KSW jest zadowolone z tego jak idzie sprzedaż gal w systemie pay-per-view w czasie trwania pandemii koronawirusa.  Organizacja

Read More...

One commentOn Michał Pietrzak i początki w świecie MMA

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu