Błachowicz vs Adesanya – “W tym biznesie liczą się walki, jak i pieniądze”

In Zarobki, Zawodnicy On

Przed nadchodzącym starciem Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą nikt nie kryje, że walka ta jest najlepszym biznesowym posunięciem dla wszystkich zainteresowanych stron i liczą się w niej też pieniądze.

Zestawienie dwóch mistrzów różnych kategorii wagowych dla UFC jest promocyjnym i finansowym strzałem w dziesiątkę. Sami zawodnicy poszukują oczywiście sportowych wyzwań, ale nie kryją również, że i dla nich z biznesowego punktu widzenia taki pojedynek ma największy sens.

Eugene Bareman, trener Israela Adesanyi w rozmowie z Patrykiem Prokulskim dla TVP Sport przyznał, że pomysł walki z Błachowiczem wyszedł z jego strony, ale dodał też, że:

– Management Izzy’ego nie widział żadnego ciekawego zestawienia w wadze średniej, które byłoby interesujące z biznesowego punktu widzenia. (…) Z biznesowego punktu widzenia, to najbardziej hitowe zestawienie, na które w tym momencie mógł liczyć Adesanya. Finansowo ma to sens zarówno dla Israela, jak i dla Jana. Starcie dwóch mistrzów.

Bareman nie ukrywa również, że przecież w tym sporcie chodzi również o zarobki.

– Największą możliwą walką jest dla nas przejście do wagi półciężkiej. W tym biznesie liczą się zarówno walki, jak i pieniądze.

Do pojedynku mistrzów dojdzie już 7 marca podczas gali UFC 259 w Las Vegas.

Jan Błachowicz karierę w MMA rozpoczął w roku 2007. Do dziś stoczył 35 walk. Zdobył pasy mistrzowskie organizacji KSW i UFC.

Israel Adesanya walczy w MMA od roku 2012. W UFC zadebiutował w roku 2018. Do dziś pozostaje niepokonany w wszechstylowej walce wręcz.

You may also read!

mateusz_gamrot

Mateusz Gamrot będzie szukał menadżera

Mateusz Gamrot, który szykuje się do swojej drugiej walki w organizacji UFC, po niej planuje rozpocząć poszukiwania menadżera, który

Read More...
khabib nurmagomedov

“Chcę żyć dla siebie” – Khabib Nurmagomedov o powrocie do MMA

Po swojej ostatniej walce w oktagonie UFC Khabib Nurmagomedov zapowiedział przejście na sportową emeryturę i wygląda na to, że

Read More...
MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska partnerem “II Pucharu Klatka”

Stowarzyszenie MMA Polska wspiera medialnie "II Puchar Klatka" organizowany przez KSW Cross Fight Gym. Turniej dla młodych zawodników z roczników

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu