Heraklesy 2020 – nominacje do nagród

In Wydarzenia On

heraklesy 2020

Rozdanie Heraklesów, najważniejszych nagród branży mieszanych sztuk walki w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Już 13 lutego fani wszechstylowej walki wręcz w Polsce poznają najlepszych zawodników i najlepsze wydarzenia minionego roku.

Przed nadchodzącą galą prezentujemy wszystkie nominacje w siedmiu kategoriach Heraklesy 2020:

Nominacje w kategorii “Zawodnik roku”:

Jan Błachowicz
Mateusz Gamrot
Borys Mańkowski
Marcin Tybura

Nominacje w kategorii “Nokaut roku”:

Jan Błachowicz na Dominicku Reyesie, UFC 253
Dominik Formela na Kamilu Łebkowskim, FEN 29
Mamed Khalidov na Scotcie Askhamie, KSW 55
Sebastian Rajewski na Mariuszu Mazurze, Babilon MMA 13

Nominacje w kategorii “Walka roku”:

Mateusz Gamrot vs Guram Kutateladze
Paweł Pawlak vs Adrian Błeszyński
Kacper Formela vs Kamil Łebkowski
Joanna Jędrzejczyk vs Weili Zhang

Nominacje w kategorii “Gala roku”

ACA 114
FEN 28
KSW 53
Babilon MMA 18

Nominacje w kategorii “Odkrycie roku”:

Patryk Kaczmarczyk
Kacper Koziorzębski
Robert Ruchała
Marcin Skrzek

Nominacje w kategorii “Poddanie roku:”

Giorgi Esiava na Dominiku Tkaczyku, Madness Cage Fighting 6: Ertons Fight Night
Jakub Kamieniarz na Piotrze Przepiórce, Babilon MMA 14
Maciej Różański na Mantasie Zukauskasie, European Fight Masters 4: Walka o Niepodległość
Robert Ruchała na Michale Dominie, KSW 57

Nominacje w kategorii “Klub roku”:

Ankos MMA
WCA
Berserkers Team
Czerwony Smok

Jak co roku w trakcie wydarzenia zostaną również przyznane Heraklesy dla „Zawodnika roku publiczności”, „Amatorskiego zawodnika roku” oraz specjalna statuetka dla osoby, która wybitnie przysłużyła się rozwojowi MMA w Polsce.

Gala Heraklesy 2020 odbędzie się w warszawskim hotelu Marriott. Organizatorem wydarzenia jest redakcja serwisu MMARocks.pl. Głównym patronem medialnym gali jest telewizja Polsat Sport. Heraklesy wspiera również redakcja serwisu Onet.pl.

Transmisja gali Heraklesy 2020 odbędzie się w sobotę 13 lutego 2020 roku o godzinie 18:00 na antenie Polsat Sport Extra

 

Opis kategorii, w których przyznawane są Heraklesy

Zawodnik Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik, który święcił największe sukcesy w MMA na arenie międzynarodowej lub w klatkach krajowych organizacji; który pokonał „najmocniejsze” nazwiska; który wspiął się wysoko w światowych lub polskich rankingach i który wyróżniał się poziomem sportowym na tle mocnych rywali. W tej kategorii brane pod uwagę są zarówno osiągnięcia, jak i poziom pokonanych przeciwników.

Zawodnik Roku Publiczności – Zawodnik roku wybierany za pośrednictwem Facebooka przez fanów największego w Polsce portalu o MMA – MMARocks.pl.

Zawodnik Roku Amatorów – W tej kategorii zwycięzcę wybierze komisja złożona ze Sławomira Cypla, Michała Mankiewicza i Bartosza Chyrka– organizatorzy zawodów dla amatorów oraz trenerzy polskiej reprezentacji w MMA.

Odkrycie Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik będący z reguły na początku zawodowej kariery, który w ubiegłym roku zanotował spektakularną zwyżkę formy i przebojem wdarł się do świadomości fanów dyscypliny. Kapituła bierze pod uwagę przede wszystkim poziom pokonanych przeciwników, umiejętności oraz szum jaki stworzył się w danym roku po wygranych walkach początkującego zawodnika.

Poddanie Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik, który poddał swego rywala w najbardziej efektowny sposób. Oprócz wizualnego aspektu techniki, pod uwagę brany jest również stopień trudności wykonania, kunszt, finezja oraz poziom poddanego rywala.

Nokaut Roku – Nagrodę w tej kategorii zdobywa zawodnik, który znokautował swego rywala w najbardziej widowiskowy i brutalny sposób. Podobnie jak w przypadku poddania, brana jest pod uwagę technika, poziom przeciwnika oraz aspekt wizualny.

Klub roku – Hereklesa w tej kategorii zdobywa klub, którego wychowankowie, w roku ubiegłym, osiągnęli najwięcej znaczących sukcesów. Liczy się ilość wygranych walk, ale tak samo ważna jest jakość rywali, z którymi zawodnicy danego teamu wygrywali.

Gala Roku – Laur w tej kategorii zdobywa gala, która zachwyciła kibiców swoją oprawą oraz poziomem sportowym. Oceniana jest widowiskowość skończeń na karcie walk, emocje jakie towarzyszyły pojedynkom i ogólny poziom widowiska.

Walka Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa walka, która była najbardziej widowiska i wzbudziła największe emocje w roku ubiegłym. Oprócz wizualnego aspektu boju, brany pod uwagę jest również poziom walczących i stawka konfrontacji.

Hall of Fame – Co roku statuetkę tę otrzymuje osoba, która wybitnie przysłużyła się rozwojowi MMA w Polsce.

You may also read!

mateusz_gamrot

Mateusz Gamrot będzie szukał menadżera

Mateusz Gamrot, który szykuje się do swojej drugiej walki w organizacji UFC, po niej planuje rozpocząć poszukiwania menadżera, który

Read More...
khabib nurmagomedov

“Chcę żyć dla siebie” – Khabib Nurmagomedov o powrocie do MMA

Po swojej ostatniej walce w oktagonie UFC Khabib Nurmagomedov zapowiedział przejście na sportową emeryturę i wygląda na to, że

Read More...
MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska partnerem “II Pucharu Klatka”

Stowarzyszenie MMA Polska wspiera medialnie "II Puchar Klatka" organizowany przez KSW Cross Fight Gym. Turniej dla młodych zawodników z roczników

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu