Straty One Championship cały czas rosną

In Biznes, Finanse On

Azjatycka organizacja One Championship od lat przynosi straty. Nie inaczej było w roku 2019, kiedy to wyniosły one 99 milionów dolarów.

Jak poinformował serwis Bloody Elbow, według corocznego sprawozdania finansowego One Championship w roku 2019 miało rekordowe przychody w wysokości 46,1 miliona dolarów. Niestety w tym samy czasie starty wyniosły 99 milionów.

W roku 2019 przychody One wzrosły o 67 procent w porównaniu do roku 2018, a straty o 60. Starty te wynikają głównie z ogromnych wydatków przeznaczonych na marketing. W roku 2019 było to 54 miliony dolarów. Same więc wydatki na marketing przekroczyły roczny przychód organizacji.

Łączne straty marki na koniec roku 2019 sięgnęły już 229 milionów dolarów.

Organizacja cały czas jest jednak wspierana przez partnerów biznesowych, wśród których znajdują się takie firmy inwestycyjne jak: Sequoia Capital, Temasek czy Greenoaks Capital. Część z nich jest powiązana z rządem Singapuru.

W czerwcu 2020 roku azjatycka organizacja One Championship ogłosiła, że powiększyła swój kapitał o 70 milionów dolarów, który dzięki temu posunięciu wynosi łącznie 346 milionów. Marka poinformowała również, że pracuje nad usprawnieniem swojej działalności i zmniejszyła o 20 procent zatrudnienie w firmie.

Azjatycka organizacja One Championship działa na rynku mieszanych sztuk walki od roku 2011. Marka zorganizowała już ponad 130 wydarzeń i rozszerzyła swoją działalność na inne dyscypliny, np. kickboxing i muay thai. Dodatkowo jakiś czas temu weszła do świata e-sportu.

You may also read!

mateusz_gamrot

Mateusz Gamrot będzie szukał menadżera

Mateusz Gamrot, który szykuje się do swojej drugiej walki w organizacji UFC, po niej planuje rozpocząć poszukiwania menadżera, który

Read More...
khabib nurmagomedov

“Chcę żyć dla siebie” – Khabib Nurmagomedov o powrocie do MMA

Po swojej ostatniej walce w oktagonie UFC Khabib Nurmagomedov zapowiedział przejście na sportową emeryturę i wygląda na to, że

Read More...
MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska partnerem “II Pucharu Klatka”

Stowarzyszenie MMA Polska wspiera medialnie "II Puchar Klatka" organizowany przez KSW Cross Fight Gym. Turniej dla młodych zawodników z roczników

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu