Robert Ruchała i początki w świecie MMA

In Zawodnicy On
- Updated

robert ruchala

Już podczas gali KSW 58 do okrągłej klatki powróci Robert Ruchała, który udanie zadebiutował w niej w roku 2020. Podczas KSW 56 Robert zmierzył się z Michałem Dominem i wygrał z nim przez poddanie w pierwszej rundzie starcia.

Robert Ruchała do zawodowego świata MMA wkroczył niedawno, bo dopiero w roku 2019. Swoją przygodę ze sportami walki zaczął natomiast już w gimnazjum.

–  To były trening muay thai – wspomina Robert. – Nie ćwiczyłem jednak długo. Potem miałem przerwę i dopiero w liceum zapisałem się do klubu Fight House Nowy Sącz i tam zacząłem trenować kickboxing. Następnie dołożyłem do tego brazylijskie jiu-jitsu i w końcu przeszedłem do MMA.

Zanim jednak Robert spróbował swoich sił w zawodowym MMA, zdobył spore doświadczenie na zawodach amatorskich. Wygrał miedzy innymi Mistrzostwa Polski MMA Timie Of Masters  i został wicemistrzem Polski Amatorskiej Ligi MMA.

– W amatorskim MMA stoczyłem dwadzieścia jeden walk z czego osiemnaście wygrałem. Dużo walczyłem też na zawodach grapplingowych. Dziś trudno mi nawet policzyć ile ostatecznie walk stoczyłem na różnych matach.

Robert na pełne obroty treningowe wszedł zaraz po ukończeniu liceum. Związał się wówczas ze znanym krakowskim klubem sportów walki i to  właśnie w nim podjął ostateczną decyzję o tym, że chce być pełnoprawnym zawodnikiem MMA.

– Gdy zdałem maturę zacząłem trenować dwa razy dziennie. Wyjechałem na studia i trafiłem do klubu Grappling Kraków. Zacząłem trenować w grupie zawodniczej z Łukaszem Chlewickim i Filipem Wolańskim. Obserwując ich nabierałem coraz większej motywacji do tego, żeby walczyć. Od zawsze też moim wzorem wojownika był Michał Materla. Pewnego dnia pojawiła się możliwość spróbowania swoich sił w walce półzawodowej na gali organizacji TFL. Skorzystałem z tej okazji i wygrałem. Wówczas, gdy poczułem tę adrenalinę, zrozumiałem że to jest to, czym chcę się w życiu zająć.

Dziś Robert ma na swoim koncie cztery wygrane zawodowe boje i szykuje się do piątej konfrontacji. Jego najbliższym rywalem będzie Daniel Bazant.

– Jest stójkowiczem, który lubi kopać i kończy walki przed czasem. Czuję jednak, że jestem na niego dobrze przygotowany. Plan na pojedynek jest już ułożony. Wejdę więc do klatki i pokażę to, co na niego przyszykowałem. O samym starciu dowiedziałem się niedawno. Ja jestem jednak cały czas w treningu, bo ciągle chcę się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Wziąłem więc tę walkę i będę wspinał się po drabince organizacji, aż dojdę do pojedynku o pas. To jest moje marzenie.

Do starcia  Roberta Ruchały z Danielem Bazantem dojdzie już 30 stycznia, podczas gali KSW 58.

źródło: KSW

W cyklu publikacji dotyczących historii zawodników pojawiły się również:


Michał Kita i początki w świecie MMA
Łukasz Jurkowski i początki w świecie MMA
Artur Sowiński i początki w świecie MMA
Szymon Kołecki i początki w świecie MMA
Michał Andryszak i początki w świecie MMA
Mamed Khalidov i początki w świecie MMA
Krystian Kaszubowski i początki w świecie MMA
Roman Szymański i początki w świecie MMA
Andrzej Grzebyk i początki w świecie MMA
Tomasz Jakubiec i początki w świecie MMA
Antoni Chmielewski i historia w świecie MMA
Mateusz Legierski i początki w świecie MMA
Marian Ziółkowski i początki w świecie MMA
Mateusz Gamrot i początki w świecie MMA
Sebastian Przybysz i początki w świecie MMA
Krzysztof Klaczek i początki w świecie MMA
Damian Stasiak i początki w świecie MMA
Tomasz Narkun i początki w świecie MMA
Albert Odzimkowski i początki w świecie MMA
Bartłomiej Kopera i początki w świecie MMA
Michał Włodarek i początki w świecie MMA
Kamil Szymuszowski i początki w świecie MMA

You may also read!

michał domin

Michał Domin i początki w świecie MMA

Michał Domin. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 po raz czwarty do okrągłej klatki wejdzie

Read More...

„Zawodnicy nie mają wyboru” – Ngannou o związku zawodowym fighterów

Francis Ngannou, mistrz UFC wagi ciężkiej, jest zdania, że utworzenie związku zawodowego zawodników UFC, będzie bardzo trudnym zadaniem. Od dłuższego

Read More...

„Jestem tu po to, żeby zdobyć pas” – Emil Meek o KSW

Emil Meek. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 do okrągłej klatki powróci jeden z najbardziej

Read More...

7 commentsOn Robert Ruchała i początki w świecie MMA

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu