UFC planuje wspierać małe organizacje MMA

In Biznes, Współpraca On

Mimo pandemii i ograniczeń związanych z brakiem kibiców na trybunach organizacja UFC przez cały ostatni rok przygotowywała swoje wydarzenia. Mniejsze marki, bez wsparcia telewizji i fanów w halach mają znacznie utrudnioną możliwość działania. UFC pracuje więc nad tym, aby je wesprzeć.

Współpraca z mniejszymi organizacjami nie ma jednak opierać się na czystym finansowaniu działalności, ale na zapraszaniu do współpracy z platformą streamingową UFC Fight Pass. Dzięki pieniądzom jakie organizacje otrzymają za prawa do transmisji na platformie należącej do amerykańskiego potentata będą mogły dalej działać i rozwijać się.

Szef UFC Dana White w rozmowie dla ESPN wyjaśnił, że takie podejście wynika z dwóch aspektów – rozwoju platformy i rozwoju młodych zawodników, którzy w przyszłości mogą zasilić szeregi UFC.

– Roku 2020 był niesamowity dla platformy UFC Fight Pass. Jeszcze nigdy w historii nie mieliśmy tylu abonentów – powiedział White. –  Próbuję podpisać jak najwięcej umów z małymi organizacjami, żeby mogły one tworzyć gale i budować talenty. Pracujemy nad tym. Chcemy ich wesprzeć finansowo, żeby mogli działać.

Oficjalnie liczba abonentów serwisu Fight Pass nigdy nie została ujawnione, ale w roku 2018, przy okazji transakcji UFC z firmą NeuLion, specjalizującą się w cyfrowej dystrybucji sportowych treści wideo, mówiło się o ponad 400 tysiącach abonentów.

Zobacz również: Automatyczne kamery od UFC dla innych organizacji

You may also read!

Gale UFC będą transmitowane w Fortuna TV

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, firma będąca jedną z największych marek bukmacherskich w Polsce, ogłosiła rozpoczęcie współpracy z organizacją UFC

Read More...

Babilon Promotion z pierwszą galą boksu w 2021 roku

fot. Akapit Media Grupa Babilon Promotion otwiera rok 2021 od studyjnej gali, na której o mistrzostwo

Read More...
robert ruchala

Robert Ruchała i początki w świecie MMA

Już podczas gali KSW 58 do okrągłej klatki powróci Robert Ruchała, który udanie zadebiutował w niej w roku 2020.

Read More...

One commentOn UFC planuje wspierać małe organizacje MMA

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu