UFC planuje wspierać małe organizacje MMA

In Biznes, Współpraca On

Mimo pandemii i ograniczeń związanych z brakiem kibiców na trybunach organizacja UFC przez cały ostatni rok przygotowywała swoje wydarzenia. Mniejsze marki, bez wsparcia telewizji i fanów w halach mają znacznie utrudnioną możliwość działania. UFC pracuje więc nad tym, aby je wesprzeć.

Współpraca z mniejszymi organizacjami nie ma jednak opierać się na czystym finansowaniu działalności, ale na zapraszaniu do współpracy z platformą streamingową UFC Fight Pass. Dzięki pieniądzom jakie organizacje otrzymają za prawa do transmisji na platformie należącej do amerykańskiego potentata będą mogły dalej działać i rozwijać się.

Szef UFC Dana White w rozmowie dla ESPN wyjaśnił, że takie podejście wynika z dwóch aspektów – rozwoju platformy i rozwoju młodych zawodników, którzy w przyszłości mogą zasilić szeregi UFC.

– Roku 2020 był niesamowity dla platformy UFC Fight Pass. Jeszcze nigdy w historii nie mieliśmy tylu abonentów – powiedział White. –  Próbuję podpisać jak najwięcej umów z małymi organizacjami, żeby mogły one tworzyć gale i budować talenty. Pracujemy nad tym. Chcemy ich wesprzeć finansowo, żeby mogli działać.

Oficjalnie liczba abonentów serwisu Fight Pass nigdy nie została ujawnione, ale w roku 2018, przy okazji transakcji UFC z firmą NeuLion, specjalizującą się w cyfrowej dystrybucji sportowych treści wideo, mówiło się o ponad 400 tysiącach abonentów.

Zobacz również: Automatyczne kamery od UFC dla innych organizacji

You may also read!

izu-ugonuh

Izu Ugonoh: “Najważniejsze jest nastawienie i to, co ma się w głowie”

Izu Ugonoh. Fot. KSW Izu Ugonoh, który już podczas gali KSW 60 po raz drugi zawalczy

Read More...

Transmisja i stream KSW 60

Gala KSW 60, która odbędzie się już 24 kwietnia zbliża się wielkimi krokami. Całość będzie transmitowana w usłudze pay-per-view,

Read More...

KSW zadowolone ze sprzedaży PPV

Szefostwo organizacji KSW jest zadowolone z tego jak idzie sprzedaż gal w systemie pay-per-view w czasie trwania pandemii koronawirusa.  Organizacja

Read More...

4 commentsOn UFC planuje wspierać małe organizacje MMA

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu