Dana White szacuje aktualną wartość UFC

In Biznes, Finanse On

Organizacja UFC w roku 2016 została kupiona przez firmę Endeavour za ponad 4 miliardy dolarów. Ile dziś może być warta największa marka MMA na świecie? 

Dana White, szef UFC, nie ma wątpliwości, że przez ostatnie lata wartość UFC znacząco wzrosła. W rozmowie dla stacji TSN White przedstawił swoje szacunki dotyczące aktualnej wartości marki, którą zarządza.

– Najprawdopodobniej 9 lub 10 miliardów dolarów.

White dodał też, że nie przejmuje się krytykami, którzy mogą podważać jego szacunki, bo od lat to co mówi, sprawdza się.

Szef UFC dodał również, że organizacja – mimo pandemii i braku możliwości sprzedaży biletów – ma za sobą świetny rok.

– W trakcie pandemii oglądalność gal w ESPN wzrosła o 30 procent – wyjaśnił White. – W mediach społecznościowych nasz wzrost był niesamowity. Przekroczyliśmy liczbę 10 milionów subskrybentów na YouTube i jesteśmy na drugim miejscu za NBA wśród sportowych organizacji na świecie. Na Instagramie mamy ponad 38 procent wzrostu i znowu jesteśmy tylko za NBA. Pobiliśmy w tym roku wszystkie rekordy, oczywiście nie wliczając wpływów z biletów. To był dla nas niesamowity rok.

Aktualnie organizacja UFC szykuje się do dwóch ostatnich gal w tym roku. Na początku 2021 roku najprawdopodobniej powróci na “Fight Island”, gdzie planuje zorganizować kolejną walkę swojej największej gwiazdy, Conora McGregora.

You may also read!

kaczamarczyk patryk

Patryk Kaczmarczyk i początki w świecie MMA

Patryk Kaczmarczyk. Fot. KSW Podczas gali KSW 64 do okrągłej klatki wejdzie niepokonany Patryk Kaczmarczyk. Będzie

Read More...
ppv ufc 259

Dana White: “Byłem kiedyś portierem i nosiłem ludziom walizki”

Dana White, szef UFC, jest nie tylko postacią nierozerwalnie związaną z marką, ale również jedną z jej najważniejszych, jeśli

Read More...
robert ruchała

“Chciałbym w przyszłości z tego żyć” – Robert Ruchała stawia na MMA

Podczas nadchodzącej gali KSW 64 do klatki KSW wejdzie ponownie młody i niepokonany Robert Ruchała. Robert po raz pierwszy w

Read More...

6 commentsOn Dana White szacuje aktualną wartość UFC

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu