Dana White szacuje aktualną wartość UFC

In Biznes, Finanse On

Organizacja UFC w roku 2016 została kupiona przez firmę Endeavour za ponad 4 miliardy dolarów. Ile dziś może być warta największa marka MMA na świecie? 

Dana White, szef UFC, nie ma wątpliwości, że przez ostatnie lata wartość UFC znacząco wzrosła. W rozmowie dla stacji TSN White przedstawił swoje szacunki dotyczące aktualnej wartości marki, którą zarządza.

– Najprawdopodobniej 9 lub 10 miliardów dolarów.

White dodał też, że nie przejmuje się krytykami, którzy mogą podważać jego szacunki, bo od lat to co mówi, sprawdza się.

Szef UFC dodał również, że organizacja – mimo pandemii i braku możliwości sprzedaży biletów – ma za sobą świetny rok.

– W trakcie pandemii oglądalność gal w ESPN wzrosła o 30 procent – wyjaśnił White. – W mediach społecznościowych nasz wzrost był niesamowity. Przekroczyliśmy liczbę 10 milionów subskrybentów na YouTube i jesteśmy na drugim miejscu za NBA wśród sportowych organizacji na świecie. Na Instagramie mamy ponad 38 procent wzrostu i znowu jesteśmy tylko za NBA. Pobiliśmy w tym roku wszystkie rekordy, oczywiście nie wliczając wpływów z biletów. To był dla nas niesamowity rok.

Aktualnie organizacja UFC szykuje się do dwóch ostatnich gal w tym roku. Na początku 2021 roku najprawdopodobniej powróci na “Fight Island”, gdzie planuje zorganizować kolejną walkę swojej największej gwiazdy, Conora McGregora.

You may also read!

mateusz_gamrot

“Bonusy mocno zmieniły wizję” – Gamrot o przeniesieniu się do USA

Mateusz Gamrot, który wygrał swoją drugą walkę w organizacji UFC, nie kryje, że chciałby przenieść się na dłużej do USA,

Read More...
tomasz romanowski

Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Tomasz Romanowski Fot. KSW Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie

Read More...

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Conor McGregor, były mistrz organizacji UFC i najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie, od lat jest też jednym z najlepiej

Read More...

2 commentsOn Dana White szacuje aktualną wartość UFC

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu