Jan Błachowicz i zarobki w świecie MMA

In Zarobki, Zawodnicy On
- Updated
jan błachowicz
Jan Błachowicz. fot. instagram.com/janblachowicz

Jan Błachowicz, który dziś jest mistrzem organizacji UFC, przez wiele lat walczył w KSW, a wcześniej bił się również na zasadach muay thai. Teraz Jan jest w szczytowym momencie swojej kariery. Nie tylko wywalczył bowiem tytuł UFC, ale stał się również niezwykle medialną postacią.

Polak nie przepada za rozmowami na temat zarobków, ale w audycji Trójki “Sport pod Księżycem” przyznał, że walcząc zarobił tyle, iż nie musi martwić się o przyszłość.

– Ja już przed tą walką (prawdopodobne starcie o pas z Adesanyą – przyp. red.) nie musiałem nic robić do końca życia – przyznał Błachowicz.

Polak dodał też jak zapatruje się na sprawę rozmów o finansach.

– Ja o pieniądzach nie lubię rozmawiać. Życzę każdemu, żeby zarabiał za swoją pracę – jeżeli ją wykonuje ciężko i sumiennie – jak najwięcej. Każdemu tego życzę i nikomu do portfela nie zaglądam.

Błachowicz najpewniej w marcu powróci do klatki UFC, żeby po raz pierwszy bronić swój tytuł wagi półciężkiej. Myśląc jednak przyszłościowo, karierę chciałby zakończyć w wadze ciężkiej.

– Zarobić jakieś pieniążki na sam koniec. Nie męczyć się ze ścinaniem wagi. Znam swoje ciało i możliwości i wiem, że za jakiś czas będzie ciężko utrzymać ten limit.

Jan Błachowicz karierę w MMA rozpoczął w roku 2007. Do dziś stoczył 35 walk. Zdobył pasy mistrzowskie organizacji KSW i UFC.

You may also read!

mateusz_gamrot

“Bonusy mocno zmieniły wizję” – Gamrot o przeniesieniu się do USA

Mateusz Gamrot, który wygrał swoją drugą walkę w organizacji UFC, nie kryje, że chciałby przenieść się na dłużej do USA,

Read More...
tomasz romanowski

Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Tomasz Romanowski Fot. KSW Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie

Read More...

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Conor McGregor, były mistrz organizacji UFC i najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie, od lat jest też jednym z najlepiej

Read More...

4 commentsOn Jan Błachowicz i zarobki w świecie MMA

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu