Jan Błachowicz i zarobki w świecie MMA

In Zarobki, Zawodnicy On
- Updated
jan błachowicz
Jan Błachowicz. fot. instagram.com/janblachowicz

Jan Błachowicz, który dziś jest mistrzem organizacji UFC, przez wiele lat walczył w KSW, a wcześniej bił się również na zasadach muay thai. Teraz Jan jest w szczytowym momencie swojej kariery. Nie tylko wywalczył bowiem tytuł UFC, ale stał się również niezwykle medialną postacią.

Polak nie przepada za rozmowami na temat zarobków, ale w audycji Trójki “Sport pod Księżycem” przyznał, że walcząc zarobił tyle, iż nie musi martwić się o przyszłość.

– Ja już przed tą walką (prawdopodobne starcie o pas z Adesanyą – przyp. red.) nie musiałem nic robić do końca życia – przyznał Błachowicz.

Polak dodał też jak zapatruje się na sprawę rozmów o finansach.

– Ja o pieniądzach nie lubię rozmawiać. Życzę każdemu, żeby zarabiał za swoją pracę – jeżeli ją wykonuje ciężko i sumiennie – jak najwięcej. Każdemu tego życzę i nikomu do portfela nie zaglądam.

Błachowicz najpewniej w marcu powróci do klatki UFC, żeby po raz pierwszy bronić swój tytuł wagi półciężkiej. Myśląc jednak przyszłościowo, karierę chciałby zakończyć w wadze ciężkiej.

– Zarobić jakieś pieniążki na sam koniec. Nie męczyć się ze ścinaniem wagi. Znam swoje ciało i możliwości i wiem, że za jakiś czas będzie ciężko utrzymać ten limit.

Jan Błachowicz karierę w MMA rozpoczął w roku 2007. Do dziś stoczył 35 walk. Zdobył pasy mistrzowskie organizacji KSW i UFC.

You may also read!

kaczamarczyk patryk

Patryk Kaczmarczyk i początki w świecie MMA

Patryk Kaczmarczyk. Fot. KSW Podczas gali KSW 64 do okrągłej klatki wejdzie niepokonany Patryk Kaczmarczyk. Będzie

Read More...
ppv ufc 259

Dana White: “Byłem kiedyś portierem i nosiłem ludziom walizki”

Dana White, szef UFC, jest nie tylko postacią nierozerwalnie związaną z marką, ale również jedną z jej najważniejszych, jeśli

Read More...
robert ruchała

“Chciałbym w przyszłości z tego żyć” – Robert Ruchała stawia na MMA

Podczas nadchodzącej gali KSW 64 do klatki KSW wejdzie ponownie młody i niepokonany Robert Ruchała. Robert po raz pierwszy w

Read More...

4 commentsOn Jan Błachowicz i zarobki w świecie MMA

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu