Gamrot: “50 tysięcy bonusu troszkę zrekompensowało przegraną”

In Zarobki, Zawodnicy On

Mateusz Gamrot ma za sobą debiut w organizacji UFC. Polak w swoim pierwszym starciu dla amerykańskiej marki został pokonany na punkty przez Gurama Kutateladze. Starcie było jednak bardzo wyrównane i efektowne, co też  przełożyło się na bonus w wysokości 50 tysięcy dolarów dla obu zawodników za walkę wieczoru.

Polak chętnie jednak zrezygnowałby z tych pieniędzy w zamian za zwycięstwo, o czym powiedział w programie “Jurasówka”.

– Troszkę zrekompensowało to na pewno przegraną. Pojawiła się większa euforia, ale to są tylko pieniądze – powiedział popularny “Gamer”. – Dla mnie dużo większą wartość by miała wygrana walka i jeżeli miałbym się zamienić, czy cofnąć w czasie, to wolałby nie dostać bonusu, a wygrać tę walkę.

Mateusz Gamrot dodał też, że odebrał ten bonus też nieco jako rekompensatę za wynik starcia, który wzbudził sporo kontrowersji. Tuż po walce mówiło się o tym, że to Polak powinien był wygrać.

– Była to bonus za walkę wieczoru, świetnie się zaprezentowaliśmy, ale gdzieś też poniekąd rekompensata ze strony UFC. Może doszli do tego, że popełnili gafę z werdyktem i chcieli nas tym bonusem obdarować. Fajnie, cieszy mnie to. W sporcie najważniejsze jest to, żeby dawać show, żeby podobało się ludziom i żeby chcieli to oglądać. Słyszałem też teorię, że w UFC lepiej ładnie przegrać i dać widowiskową walkę, niż brzydko przegrać.

Droga Mateusza przez świat zawodowego MMA rozpoczęła się w roku 2012 i okazała się pasmem sukcesów. Przed debiutem w UFC popularny „Gamer” stoczył siedemnaście pojedynków i w żadnym nie został pokonany. Wywalczył również pasy mistrzowskie dwóch kategorii wagowych (lekkiej i piórkowej) w organizacji KSW.

You may also read!

Kanał Sportowy

Ranking Najbardziej Wpływowych Ludzi Sportu z transmisją w Kanale Sportowym

Kolejna edycja rankingu Najbardziej Wpływowych Ludzi Sportu w Polsce ujrzy światło dzienne już w czwartek 26 listopada. Powstające od lat

Read More...

Szef UFC o publiczności na gali z McGregorem i kontrakcie

Już w styczniu ma dojść do walki Conora McGregora z Dustinem Poirierem. Będzie to rewanż za walkę sprzed lat,

Read More...

Transmisja i stream FEN 31

Gala FEN 31: Lotos Fight Night, która odbędzie się już 28 listopada zbliża się wielkimi krokami. Całość będzie transmitowana

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu