Gamrot: “50 tysięcy bonusu troszkę zrekompensowało przegraną”

In Zarobki, Zawodnicy On

Mateusz Gamrot ma za sobą debiut w organizacji UFC. Polak w swoim pierwszym starciu dla amerykańskiej marki został pokonany na punkty przez Gurama Kutateladze. Starcie było jednak bardzo wyrównane i efektowne, co też  przełożyło się na bonus w wysokości 50 tysięcy dolarów dla obu zawodników za walkę wieczoru.

Polak chętnie jednak zrezygnowałby z tych pieniędzy w zamian za zwycięstwo, o czym powiedział w programie “Jurasówka”.

– Troszkę zrekompensowało to na pewno przegraną. Pojawiła się większa euforia, ale to są tylko pieniądze – powiedział popularny “Gamer”. – Dla mnie dużo większą wartość by miała wygrana walka i jeżeli miałbym się zamienić, czy cofnąć w czasie, to wolałby nie dostać bonusu, a wygrać tę walkę.

Mateusz Gamrot dodał też, że odebrał ten bonus też nieco jako rekompensatę za wynik starcia, który wzbudził sporo kontrowersji. Tuż po walce mówiło się o tym, że to Polak powinien był wygrać.

– Była to bonus za walkę wieczoru, świetnie się zaprezentowaliśmy, ale gdzieś też poniekąd rekompensata ze strony UFC. Może doszli do tego, że popełnili gafę z werdyktem i chcieli nas tym bonusem obdarować. Fajnie, cieszy mnie to. W sporcie najważniejsze jest to, żeby dawać show, żeby podobało się ludziom i żeby chcieli to oglądać. Słyszałem też teorię, że w UFC lepiej ładnie przegrać i dać widowiskową walkę, niż brzydko przegrać.

Droga Mateusza przez świat zawodowego MMA rozpoczęła się w roku 2012 i okazała się pasmem sukcesów. Przed debiutem w UFC popularny „Gamer” stoczył siedemnaście pojedynków i w żadnym nie został pokonany. Wywalczył również pasy mistrzowskie dwóch kategorii wagowych (lekkiej i piórkowej) w organizacji KSW.

You may also read!

mateusz_gamrot

“Bonusy mocno zmieniły wizję” – Gamrot o przeniesieniu się do USA

Mateusz Gamrot, który wygrał swoją drugą walkę w organizacji UFC, nie kryje, że chciałby przenieść się na dłużej do USA,

Read More...
tomasz romanowski

Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Tomasz Romanowski Fot. KSW Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie

Read More...

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Conor McGregor, były mistrz organizacji UFC i najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie, od lat jest też jednym z najlepiej

Read More...

3 commentsOn Gamrot: “50 tysięcy bonusu troszkę zrekompensowało przegraną”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu