Dana White ponownie planuje wejście do świata boksu

In Biznes, Plany On

boksu

O potencjalnym wejściu organizacji UFC do świata boksu mówiło się od długiego czasu. Sam Dana White, szef amerykańskiego giganta już dawno nie krył, że jest to dla niego interesujący kierunek, a nowy twór organizacji jakim jest Zuffa Boxing będzie nie tylko konkurować na rynku pięściarskim, ale chce stworzyć zupełnie nową jakość, czyli działać na zasadach jakie panują w UFC.

W roku 2020 projekt jednak mocno wyhamował i to nie ze względu na pandemię koronawirusa. W rozmowie dla serwisu Yahoo Sport szef UFC powiedział kilka miesięcy temu:

– To dla mnie trudna sprawa, bo nie cierpię mówić źle o boksie, ale ten świat to bałagan i wszyscy o tym wiemy. Ten bałagan musi zostać posprzątany, pytanie tylko czy jest to możliwe? Mówiłem wam, że w październiku zorganizuję konferencję i ogłoszę wszystko, co chciałem zrobić w boksie. Gdy jednak wszedłem głębiej w tę sprawę i przyjrzałem się dokładnie temu jak boks działa również od strony biznesowej… Ten sport to bałagan. To nie tylko jednak bałagan, ale też duże kłopoty. Sam nie wiem, nie wiem czy można tam coś naprawić.

Później jednak pomysł na boks powrócił, ale w nieco innej formie i współdziałaniu z Floydem Mayweatherem Jr. Na razie nic nie zostało w tej sprawie ogłoszone, ale wiadomo, że szef UFC spotykał się z Floydem.

Teraz natomiast Dana White zapowiada, że niedługo ogłosi coś związanego z pięściarstwem właśnie. W najnowszej rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl powiedział:

– Przyglądam się boksowi i mają tam sporo problemów. Staram się spoglądać na różne sposoby, jakby tu zorganizować duże wydarzenie pięściarskie. Teraz pracuję nad czymś, co prawdopodobnie ogłoszę w najbliższych tygodniach.

W rozmowie poruszono również wątek tego jak radzi sobie sama marka UFC w roku konronawirusa i ograniczeń z nim związanych.

– Za nami bardzo dobre miesiące, szczególnie biorąc pod uwagę całe to szaleństwo, które nas otacza – powiedział White. – Zostało kilka miesięcy, więc nie chcę zapeszać, bo nie wiadomo, co 2020 rok jeszcze nam sprezentuje, ale póki co jest dobrze.

Aktualnie organizacja UFC przeniosła się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie przez najbliższe pięć tygodni będzie przygotowywać swoje gale.

You may also read!

Gamrot: “50 tysięcy bonusu troszkę zrekompensowało przegraną”

Mateusz Gamrot ma za sobą debiut w organizacji UFC. Polak w swoim pierwszym starciu dla amerykańskiej marki został pokonany na

Read More...
justin_gaethje

Justin Gaethje promuje prezerwatywy Trojan

Justin Gaethje. Fot. instagram.com/justin_gaethje Sierpniowa gala UFC 252, która odbyła się w hali Apex, w Las

Read More...

AT&T Stadium i gala z udziałem Conora McGregora

Conor McGregor i Dustin Poirier zaakceptowali zaproponowany przez UFC termin wspólnej walki. Starcie ma się odbyć 23 stycznia 2020 roku.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu