Podsumowanie konferencji „Prawo Sport Finanse 2020 Online”

In Wydarzenia On
- Updated

Po wielu miesiącach przygotowań, w dniach 18-19 września, odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2020 Online”.

Po wielu miesiącach przygotowań, w dniach 18-19 września, odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2020 Online”. Podczas niej poruszone zostały najważniejsze tematy dotyczące branży sportowej.

Organizatorem konferencji było Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na przestrzeni lat konferencje z cyklu „Prawo Sport Finanse” zyskały rangę największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia o tematyce prawa sportowego w Polsce.

Pierwotnie tegoroczna konferencja miała odbyć się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 2 i 3 kwietnia. Pandemia koronawirusa wymusiła jednak na organizatorach zmianę planów, przez co „Prawo Sport Finanse 2020” odbyło się w formie zdalnej w dniach 18 i 19 września. Szansę wystąpienia otrzymali studenci, doktoranci i naukowcy z całej Polski.

Patronat nad wydarzeniem objęła Sekcja Prawa Sportowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, a podczas piątkowego otwarcia słowo wstępne wygłosił mecenas Jakub Fornalik.

– Rynek sportowy i rynek konferencyjno-naukowy mają w tej chwili podobną cechę. Oba zostały dotknięte przez pandemię koronawirusa. Na całe szczęście wychodzą z tego starcia obronną ręką. Pomimo przeciwności wydarzenia sportowe się odbywają. Tak samo konferencje znalazły dodatkową szansę na prowadzenie w formie online, co jest pod wieloma względami ogromną zaletą – oznajmił.

Ostatecznie odbyło się 18 wystąpień. W ich trakcie poruszono między innymi tematykę regulacji agentów piłkarskich, kontratypu ryzyka sportowego, gier fantasy sports, organizacji sportowych czy UEFA Europa Conference League.

źródło: informacja prasowa

 

You may also read!

Gamrot: “50 tysięcy bonusu troszkę zrekompensowało przegraną”

Mateusz Gamrot ma za sobą debiut w organizacji UFC. Polak w swoim pierwszym starciu dla amerykańskiej marki został pokonany na

Read More...
justin_gaethje

Justin Gaethje promuje prezerwatywy Trojan

Justin Gaethje. Fot. instagram.com/justin_gaethje Sierpniowa gala UFC 252, która odbyła się w hali Apex, w Las

Read More...

AT&T Stadium i gala z udziałem Conora McGregora

Conor McGregor i Dustin Poirier zaakceptowali zaproponowany przez UFC termin wspólnej walki. Starcie ma się odbyć 23 stycznia 2020 roku.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu