Boks vs MMA – szef UFC o głównej, biznesowej różnicy w działaniach

In Biznes On

Boks

Dana White, szef UFC, chociaż niegdyś sam związany był boksem i do dziś bardzo lubi tę dyscyplinę sportu, nie jest entuzjastą biznesowej strony szermierki na pięści. Podczas niedawnej konferencji prasowej jeden z dziennikarzy zapytał go o to, czemu jego zdaniem świat boksu przeżywa dziś kłopoty.

– To trudne pytanie. Mogę podać wam tysiące powodów, przez które boks ma problemy – stwierdził White. –  Mówię o tym od 20 lat i teraz dochodzimy do chwili, w której jest naprawdę źle. Dziś boks ma spore problemy. Podstawowym natomiast jest to, że promotorzy, którzy działają w tym biznesie od 30 lub 40 lat, nigdy nie inwestowali pieniędzy w ten sport.

White porównał też sposób funkcjonowania świata boksu ze sposobem działania organizacji UFC.

– Każda walka bokserska opiera się tylko na sprzedaży, próbie zarobienia jak największych pieniędzy na zawodnikach i tyle. Tak wygląda boks. Nie tak buduje się biznes, nie tak buduje się sport i nie tak tworzy się coś długowiecznego. Kiedy spojrzy się na naszą kwaterę główną, Performance Institut, halę Apex, kiedy spojrzy się na to, co robimy w Chinach i innych miejscach na świecie, to wszystko są inwestycje w sport. Inwestujemy w sport i zawodników. Przecież program “Contender Series” jest taką właśnie inwestycją. Podobnie “The Ultimate Fighter”.

Dana White kupił organizacją UFC w roku 2001 za 2 miliony dolarów. W transakcji pomogli mu bracia Fertitta, którzy  stali się głównymi udziałowcami w organizacji. W roku 2016 organizacja zarządzana przez White’a z Lorenzo Fertittę została sprzedana za ponad 4 miliardy dolarów.

You may also read!

Gamrot: “50 tysięcy bonusu troszkę zrekompensowało przegraną”

Mateusz Gamrot ma za sobą debiut w organizacji UFC. Polak w swoim pierwszym starciu dla amerykańskiej marki został pokonany na

Read More...
justin_gaethje

Justin Gaethje promuje prezerwatywy Trojan

Justin Gaethje. Fot. instagram.com/justin_gaethje Sierpniowa gala UFC 252, która odbyła się w hali Apex, w Las

Read More...

AT&T Stadium i gala z udziałem Conora McGregora

Conor McGregor i Dustin Poirier zaakceptowali zaproponowany przez UFC termin wspólnej walki. Starcie ma się odbyć 23 stycznia 2020 roku.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu