Cena badań antydopingowych, a polskie MMA

In Badania, Biznes On

Cena badań antydopingowych, a polskie MMA

O badaniach antydopingowych w polskim świecie mieszanych sztuk walki mówi się od lat. Od lat też nic w tym zakresie się nie zmienia. Badania cały czas nie są obowiązkowe. W najnowszym wywiadzie Kamila Wolnickiego dla “Przeglądu Sportowego” Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej powiedział, że coś w tym zakresie jednak się dzieje.

– W boksie zawodowym nie widzę ruchów, w MMA już tak, ale to wszystko wstępne rozmowy. Oczywiście na zasadach komercyjnych. Chyba że powstanie odpowiedni Polski Związek Sportowy i wtedy będziemy realizować kontrole w ramach programu narodowego. Gdyby jednak któraś z federacji zdecydowała się na współpracę komercyjną, to na naszych zasadach. Jeśli przeprowadzać kontrolę, to kompleksowo.

Kwestia badania to również sprawa kosztów. Michał Rynkowski został więc zapytany o to ile kosztowałby kompleksowy program dla 20 sportowców.

– Koszt to około stu tysięcy złotych rocznie – stwierdził dyrektor POLADA. – Mówię tu o udziale w programie ADAMS, kontrolach między startami, programie edukacyjnym i tak dalej. To nie są koszty z kosmosu.

Program ADMAS (Anti-Doping Administration & Management System), to w praktyce elektroniczna baza danych o zawodnikach, która zawiera informacje o miejscu i czasie ich pobytu oraz o samych kontrolach antypingowych.

You may also read!

Transmisja i stream KSW 55

Gala KSW 55, która odbędzie się już 10 października zbliża się wielkimi krokami. Całość będzie transmitowana w usłudze pay-per-view,

Read More...

Stowarzyszenie MMA Polska partnerem gali Wieczór Walk 7

Stowarzyszenie MMA Polska po raz drugi zostało zaproszone przez twórców marki Wieczór Walk do pełnienia roli partnera merytorycznego podczas

Read More...
joanna jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk o zarobkach i inwestowaniu

Joanna Jędrzejczyk. fot. instagram.com/joannajedrzejczyk Według Komisji Sportowej Stanu Nevada Joanna Jędrzejczyk za swoją ostatnią mistrzowską walkę

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu