Chris Fields: “UFC nie chce drugiego McGregora”

In Zawodnicy On

Chris Fields

Chociaż Conor McGregor oficjalnie jest dziś na emeryturze, nikt nie wątpi, że największa gwiazda świata MMA może w każdej chwili powrócić do klatki UFC. Irlandczyk nie po raz pierwszy zapowiedział bowiem zakończenie kariery.

Conor jest dziś nie tylko najbardziej znanym zawodnikiem MMA na świecie, ale również najlepiej zarabiającym fighterem. Jego świetne zarobki za walki biorą się z tego jak wielu fanów przyciąga do hal i przed ekrany. Dzięki niemu UFC pobiło kilka razy rekord sprzedaży PPV i wpływów ze sprzedaży biletów. Nie wszyscy jednak patrzą na Conora jak na maszynkę do zarabiania pieniędzy.

Chris Fields, irlandzki zawodnik, który kilka lat temu był związany z klubem Conor McGregora, Straight Blast Gym, uważa że dla UFC posiadanie takiego zawodnika jak Conor, nie jest łatwe i przyjemne.

– Conor stał się prawie tak wielki, jeśli nie większy, niż firma – powiedział w audycji “Flat to the mat”. – W zasadzie może robić to, na co ma ochotę i to dla nich na pewno jest trudne. Myślę, że już więcej nie będą chcieli popełnić takiego błędu. Myślę, że UFC zdaje sobie sprawę, że mimo iż Conor przynosi im ogromne pieniądze, to jego wielkość może być dla nich szkodliwa.

Fields dodał również, że UFC nie chce pozwolić, aby w ich firmie wyrosły inne gwiazdy pokroju Conora.

– Oni nie chcą powtórzenia takiego samego scenariusza z Jonem Jonesem, nie chcą kolejnego Conora. Masvidal jest następnym zawodnikiem, który rośnie w siłę. Tacy zawodnicy zawsze będą stanowić problem dla UFC. Myślę, że oni chcieliby mieć mnóstwo fighterów, którzy pojawiają się w klatce, dają ekscytujące walki, nie gadają za dużo i nie wykłócają się, dostają sto tysięcy i są zadowoleni.

Warto przypomnieć, że w tym roku Conor McGregor po raz piąty trafił na listę najlepiej zarabiających sportowców magazynu „Forbes” i zajął na niej miejsce 16.

Zobacz również: Conor McGregor na liście najbogatszych gwiazd show-biznesu

You may also read!

justin_gaethje

Justin Gaethje promuje prezerwatywy Trojan

Justin Gaethje. Fot. instagram.com/justin_gaethje Sierpniowa gala UFC 252, która odbyła się w hali Apex, w Las

Read More...

AT&T Stadium i gala z udziałem Conora McGregora

Conor McGregor i Dustin Poirier zaakceptowali zaproponowany przez UFC termin wspólnej walki. Starcie ma się odbyć 23 stycznia 2020 roku.

Read More...
almma

ALMMA 185 Poznań już w weekend

  Amatorska Liga MMA wraca do Poznania. Tym razem jednak zawody odbędą się w nowym miejscu. Kolejną edycją zawodów z cyklu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu