Minister sportu chwali KSW i mówi o MMA na igrzyskach

In Biznes, Plany On

Minister sportu o KSW i MMA na igrzyskach

Podczas gali KSW 54 jednym z gości specjalnych była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Dla pani minister była to pierwsza okazja do obejrzenia na żywo gali MMA. Przy okazji tego wydarzenia Danuta Dmowska-Andrzejuk w rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl pochwaliła Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego, szefów KSW.

– Panowie wspierają rozwój MMA i to jest ogromna ich zasługa, że ta gala, która jest jedną z najlepszych w Europie, jak nie najlepszą, przyciąga takie zainteresowanie, że możemy być dumni z tego, że potrafimy to wszystko tak zorganizować – stwierdziła minister sportu. – Ja też wspieram środowisko, żeby się dalej rozwijało. Myślę, że sama świadomość tego, że jest to sport, brutalny, ale sport, też powoduje, że jest bardziej profesjonalny i może też liczyć na to, że stanie się sportem amatorskim.

Danuta Dmowska-Andrzejuk dodała też, że cieszy się, iż w czasie pandemii udaje się bezpiecznie organizować wydarzenia sportowe.

– Ciesze się, że możemy bezpiecznie taką imprezę organizować i że możemy w bezpiecznych odległościach przebywać i patrzeć na to sportowe widowisko. Mam nadzieję, że pandemia koronawirusa będzie przebiegała na tyle spokojnie, że wszystkie imprezy mistrzowskie i zawody sportowe będą się odbywały.

W rozmowie poruszono również temat wejścia amatorskiego MMA na igrzyska olimpijskie.

– Wiem, że są starania, żeby MMA pojawiło się w programie igrzysk, wiem też, że są starania, aby MMA zostało uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk. – To byłby taki pierwszy krok, żeby potem ewentualnie można było ubiegać się o to, żeby MMA mogło pojawić się w programie igrzysk. Wiem jednak, że wtedy pojawia się problem z innymi, klasycznymi dyscyplinami sportów walki. Więc to jest trudny temat. Ja oczywiście wspieram te chęci i mam nadzieję, że jeśli MMA pojawi się w gronie dyscyplin olimpijskich, nie będzie to kosztem innych sportów walki.

Aktualnie jednak organizacja International Mixed Martial Arts Federation, zarządzająca dużą częścią amatorskiego MMA na świecie jest na trudnej drodze dojścia do akceptacji przez Globalne Stowarzyszenie Międzynarodowych Federacji Sportowych, które jest przedsionkiem MKOL.

You may also read!

Kanał Sportowy

Ranking Najbardziej Wpływowych Ludzi Sportu z transmisją w Kanale Sportowym

Kolejna edycja rankingu Najbardziej Wpływowych Ludzi Sportu w Polsce ujrzy światło dzienne już w czwartek 26 listopada. Powstające od lat

Read More...

Szef UFC o publiczności na gali z McGregorem i kontrakcie

Już w styczniu ma dojść do walki Conora McGregora z Dustinem Poirierem. Będzie to rewanż za walkę sprzed lat,

Read More...

Transmisja i stream FEN 31

Gala FEN 31: Lotos Fight Night, która odbędzie się już 28 listopada zbliża się wielkimi krokami. Całość będzie transmitowana

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu