“Męstwo, odwaga i trochę szaleństwa” – Andryszak o podejściu do walki

In Zawodnicy On

Już podczas gali KSW 54 do klatki powróci Michał Andryszak, który słynie ze swoich szybkich walk i pięknych nokautów. Jego rywalem będzie natomiast Michał Kita, który podobnie jak Michał Andryszak ma podobne podejście do kariery – walczy z każdym, jeśli tylko zgadzają się finanse za starcie.

W najnowszym odcinku programu “Koloseum” Michał Andryszak przedstawił swoje podejście do kariery i doboru rywali.

– KSW potrzebuje takich zawodników jak ja czy Michał, którzy nie wybierają sobie walk – stwierdził Andryszak. Mamy z Michałem podobne podejście do walki. Jeżeli otrzymujemy pieniądze, jakich sobie zażyczyliśmy, to walczymy. Tacy zawodnicy często ratują zestawienia. Jestem trzy tygodni po ostatniej walce, a już przed nią zgłosiłem gotowość do kolejnej. Takich zawodników dzisiaj brakuje. W ogóle jest taka tendencja w sportach walki, gdzie wydawałoby się, że męstwo i odwaga oraz trochę szaleństwa jest czymś naturalnym, że jest dużo social media fighterów i całej otoczki, a coraz mniej walki. Myślę, że tacy zawodnicy, którzy nie wybrzydzają i chcą się bić są dziś potrzebni.

Podobne spojrzenie na ten temat ma Jan Błachowicz, który niedługo stanie do boju mistrzowskiego o pas wagi półciężkiej organizacji UFC.

– Jest zbyt duża kalkulacja i wybieranie sobie przeciwników. Mi się to nie podoba, ale cóż, takie czasy. Ktoś na siłę chce mieć czysty rekord. Jest to słabe. Nie w naszym stylu.

Michał Andryszak dodał również, że podejście, w którym się kalkuluje jest w pewien sposób oszukiwaniem samego siebie.

– Jeżeli jesteś najlepszy i masz być najlepszy, to każdego pokonasz i nie powinieneś wybierać. Jak jesteś średniakiem, to będziesz się bił na średnim poziomie. I warto też znać swoje miejsce w szeregu i wiedzieć, w którym miejscu się jest. Oszukiwanie samego siebie jest średnie.

Michał Andryszak stoczy swój najbliższy pojedynek 29 sierpnia. Będzie to jego drugie starcie z Michałem Kitą. W pierwszym boju, do którego doszło podczas gali KSW 39 Andryszak poddał Kitę w pierwszej rundzie pojedynku.

 

You may also read!

Michał Michalski i początki w świecie MMA

Michał Michalski. Fot. KSW Podczas gali KSW 58 do okrągłej klatki powróci Michał Michalski, który ma

Read More...

Joanna Jędrzejczyk ambasadorką Pumy

Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC, ogłosiła rozpoczęcie współpracy z odzieżową marką Puma. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zawodniczka MMA poinformowała o tym,

Read More...

Transmisja i stream KSW 58

Gala KSW 58, która odbędzie się już 30 stycznia zbliża się wielkimi krokami. Całość będzie transmitowana w usłudze pay-per-view,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu