“Większość ograniczyła swoje wydatki” – Szef KSW o sponsorach

In Marketing, Sponsoring On

"Większość ograniczyła swoje wydatki" - Szef KSW o sponsorach

Czasy pandemii koronawirusa w znaczącym stopniu wpłynęły na branżę sportową, w tym również na MMA. Odwołane wydarzenia i ograniczenia w przygotowywaniu gal, to jednak tylko część problemów. Innym są również sprawy związane ze sponsoringiem.

Podczas debaty „Sport w nowej rzeczywistości”, która odbyła się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Martin Lewandowski, szef organizacji KSW, opowiedział o tym, jak pandemia wpłynęła na działalność organizacji.

– Część sponsorów nie przetrzymała testu covidowego, dosłownie wręcz i musieliśmy niestety rozwiązać umowę – wyjaśnił Lewandowski. – Większość ograniczyła swoje wydatki patrząc na to co się dzieje i działając bardzo asekuracyjnie, bo tak naprawdę na początku nie wiadomo było, w którą stronę się wirus rozwinie. Nie wiadomo było jak to będzie poważne zjawisko.

Z drugiej strony, pojawili się również nowi sponsorzy. Przed lipcową galą KSW organizacja rozpoczęła współpracę z marką Fortuna.

– Są też przypadki nowych sponsorów – mówił Lewndowski. – Więc tak naprawdę tutaj nie ma jakby jednej linii. Oczywiście przy takich sytuacjach najczęściej, największym efektem ubocznym jest to, że wszystkie firmy ograniczają wydatki na marketing i imprezy masowe są jednym z pierwszych wydarzeń, które cierpią. Patrząc natomiast na to, jak moja współpraca ze sponsorami się układała i układa, wydaje mi się, że mamy kompletnie nową rzeczywistość. Trzeba będzie w nieco inny sposób podejść do sponsorów, trochę zmienić myślenie o marketingu, o dotarciu do potencjalnego odbiorcy.

Konferencja „Sport w nowej rzeczywistości” odbyła się online, a brali w niej udział również: Witold Bańka, szef Światowej Agencji Antydopingowej; Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego; prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera; Anita Włodarczyk, złota medalistka olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem; Łukasz Szeliga. prezes zarządu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz Marcin Nowak, dyrektor Działu Współpracy i Projektów Sportowych Polski Komitet Olimpijski.

Zapis wideo debaty  można obejrzeć pod linkiem.

You may also read!

Kanał Sportowy

Ranking Najbardziej Wpływowych Ludzi Sportu z transmisją w Kanale Sportowym

Kolejna edycja rankingu Najbardziej Wpływowych Ludzi Sportu w Polsce ujrzy światło dzienne już w czwartek 26 listopada. Powstające od lat

Read More...

Szef UFC o publiczności na gali z McGregorem i kontrakcie

Już w styczniu ma dojść do walki Conora McGregora z Dustinem Poirierem. Będzie to rewanż za walkę sprzed lat,

Read More...

Transmisja i stream FEN 31

Gala FEN 31: Lotos Fight Night, która odbędzie się już 28 listopada zbliża się wielkimi krokami. Całość będzie transmitowana

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu