“Większość ograniczyła swoje wydatki” – Szef KSW o sponsorach

In Marketing, Sponsoring On

"Większość ograniczyła swoje wydatki" - Szef KSW o sponsorach

Czasy pandemii koronawirusa w znaczącym stopniu wpłynęły na branżę sportową, w tym również na MMA. Odwołane wydarzenia i ograniczenia w przygotowywaniu gal, to jednak tylko część problemów. Innym są również sprawy związane ze sponsoringiem.

Podczas debaty „Sport w nowej rzeczywistości”, która odbyła się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Martin Lewandowski, szef organizacji KSW, opowiedział o tym, jak pandemia wpłynęła na działalność organizacji.

– Część sponsorów nie przetrzymała testu covidowego, dosłownie wręcz i musieliśmy niestety rozwiązać umowę – wyjaśnił Lewandowski. – Większość ograniczyła swoje wydatki patrząc na to co się dzieje i działając bardzo asekuracyjnie, bo tak naprawdę na początku nie wiadomo było, w którą stronę się wirus rozwinie. Nie wiadomo było jak to będzie poważne zjawisko.

Z drugiej strony, pojawili się również nowi sponsorzy. Przed lipcową galą KSW organizacja rozpoczęła współpracę z marką Fortuna.

– Są też przypadki nowych sponsorów – mówił Lewndowski. – Więc tak naprawdę tutaj nie ma jakby jednej linii. Oczywiście przy takich sytuacjach najczęściej, największym efektem ubocznym jest to, że wszystkie firmy ograniczają wydatki na marketing i imprezy masowe są jednym z pierwszych wydarzeń, które cierpią. Patrząc natomiast na to, jak moja współpraca ze sponsorami się układała i układa, wydaje mi się, że mamy kompletnie nową rzeczywistość. Trzeba będzie w nieco inny sposób podejść do sponsorów, trochę zmienić myślenie o marketingu, o dotarciu do potencjalnego odbiorcy.

Konferencja „Sport w nowej rzeczywistości” odbyła się online, a brali w niej udział również: Witold Bańka, szef Światowej Agencji Antydopingowej; Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego; prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera; Anita Włodarczyk, złota medalistka olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem; Łukasz Szeliga. prezes zarządu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz Marcin Nowak, dyrektor Działu Współpracy i Projektów Sportowych Polski Komitet Olimpijski.

Zapis wideo debaty  można obejrzeć pod linkiem.

You may also read!

mateusz_gamrot

“Bonusy mocno zmieniły wizję” – Gamrot o przeniesieniu się do USA

Mateusz Gamrot, który wygrał swoją drugą walkę w organizacji UFC, nie kryje, że chciałby przenieść się na dłużej do USA,

Read More...
tomasz romanowski

Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Tomasz Romanowski Fot. KSW Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie

Read More...

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Conor McGregor, były mistrz organizacji UFC i najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie, od lat jest też jednym z najlepiej

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu