Stacji Polsat Sport obchodzi dwudzieste urodziny

In Media On
- Updated

Dziś mija 20 lat od uruchomienia Polsatu Sport – najstarszego polskiego kanału sportowego.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że już w 2004 roku na antenie Polsatu Sport kibice mogli oglądać mieszane sztuki walki. 10 lipca minęło 16 lat od daty pierwszej emisji gali KSW 2 na antenie Polsatu Sport. Studio telewizyjne prowadził wówczas Mateusz Borek, a wydarzenie komentował Andrzej Janisz.

KSW, to jednak nie jedyne MMA, które gościło do tej pory na antenach stacji Zygmunta Solorza-Żaka. W 2005 roku kibice mieszanych sztuk walki mogli emocjonować się debiutem Pawła Nastuli w Pride. Konfrontację naszego mistrza z Antonio Rodrigo Nogueirą również pokazał Polsat. W grudniu 2005 roku Pawłe Nastula stanął do walki z Alexandrem Jemieljanienką. Tym razem pojawiły się jednak problemy z transmisją ponieważ Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zagroziła Polsatowi karą finansową jeśli ten zdecyduje się emitować galę na żywo, czyli w godzinach przedpołudniowych w sobotę. Wydarzenie ostatecznie zostało pokazane z siedmiodniowym opóźnieniem.

W 2012 roku do grona organizacji pokazywanych w Polsacie dołączyła MMA Attack. Później kibice mieli okazję obejrzeć galę PROMMAC.

W kolejnych latach do Polsatu dołączyła organizacja Fight Exclusive Night, UFC, Babilon MMA oraz Armia Fight Night.

Poza galami Polsat Sport przygotowuje również cykliczny program „Koloseum” poświęcony MMA i boksowi.

– Dziś Polsat Sport na pewno jest czymś więcej, niż tylko grupą kanałów telewizyjnych – powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat. – To marka, która wpływa na projekty sportowe i jest szanowana wśród międzynarodowych federacji, takich jak FIFA, UEFA, FIVB czy CEV. Jesteśmy często zapraszani do konsultacji różnych projektów, nie tylko w kategorii stacji telewizyjnej, ale także instytucji, która ma doświadczenie organizacyjne. Myślę, że przez te dwie dekady wykonaliśmy kawał roboty misyjnej i istotnie wpłynęliśmy na rozwój polskiego sportu, podnosząc rangę dyscyplin które transmitujemy.

Zasięg techniczny Polsatu Sport to obecnie ponad siedem milionów gospodarstw domowych. Kanał dostępny jest w ofercie blisko 350 sieci kablowych. Można go też oglądać w największym serwisie rozrywki internetowej IPLA. W pierwszym półroczu 2020 roku aż trzy kanały z rodziny Polsatu Sport znalazły się w dziesiątce najpopularniejszych stacji sportowych w Polsce.

Zobacz również: Maciej Kawulski: „Same pięści nie obronią tej dyscypliny”

You may also read!

Transmisja i stream KSW 55

Gala KSW 55, która odbędzie się już 10 października zbliża się wielkimi krokami. Całość będzie transmitowana w usłudze pay-per-view,

Read More...

Stowarzyszenie MMA Polska partnerem gali Wieczór Walk 7

Stowarzyszenie MMA Polska po raz drugi zostało zaproszone przez twórców marki Wieczór Walk do pełnienia roli partnera merytorycznego podczas

Read More...
joanna jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk o zarobkach i inwestowaniu

Joanna Jędrzejczyk. fot. instagram.com/joannajedrzejczyk Według Komisji Sportowej Stanu Nevada Joanna Jędrzejczyk za swoją ostatnią mistrzowską walkę

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu