Dobre wyniki finansowe WWE za drugi kwartał

In Inne dyscypliny, WWE On

wwe

Amerykańska organizacja World Wrestling Entertainment (WWE), która w czasie pandemii koronawirusa kontynuuje swoją działalność przygotowując gale bez udziału publiczności lub przy jej niewielkiej liczbie, poinformowała o wynikach finansowych za drugi kwartał roku 2020.

Przychody organizacji wyniosły 223,4 mln dolarów, co oznacza spadek w porównaniu do 268,9 mln dolarów w tym samym kwartale roku ubiegłego. Ma to związek z brakiem dużych wydarzeń organizowanych w tym czasie w Arabii Saudyjskiej oraz innych gal organizowanych bez udziału kibiców.

Patrząc jednak na przychody łączne z dwóch kwartałów tego roku, WWE osiągnęło rekordowy poziom 514,4 mln dolarów, co oznacza 14% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

Dochód z działalności operacyjnej wyniósł 55,7 mln dolarów. W poprzednim kwartale było to 17,1 mln dolarów.

1 czerwca organizacja udostępniła też darmową wersję swojego serwisu WWE Network, udostępniając w niej część treści, aby przyciągnąć i zainteresować nowych fanów.

To natomiast (wraz z działalnością w mediach społecznościowych) przełożyło się na liczbę wyświetleń filmów organizacji, która wzrosła o 10% do rekordowego poziomu 9,9 miliarda.

W drugim kwartale o 6% wzrosła liczba płatnych abonentów serwisu WWE Network i osiągnęła poziom 1,69 miliona.

Przychody z sprzedaży internetowej organizacji prawie się podwoiły, osiągając 12,6 mln dolarów, co w znacznym stopniu zrównoważyło utratę sprzedaży towarów dla kibiców w trakcie wydarzeń.

Zobacz również: Zmiany i nowości w Professional Fighters League

You may also read!

marcin tybura

“Takiego człowieka jak Marcin, to ze świecą szukać” – Kościelski o Tyburze

fot.instagram.com/tyburamarcin Marcin Tybura, który od dłuższego czasu trenuje w klubie Ankos MMA pod okiem Andrzeja Kościelskiego,

Read More...

KSW 66 ze szczecińskimi Berserkerami na karcie walk

Organizacja KSW po ponad 7 latach wraca do Szczecina. Już 15 stycznia na gali KSW 66 kibice zobaczą pojedynek mistrzowski w kategorii lekkiej

Read More...
patryk likus

Patryk Likus i początki w świecie MMA

Patryk Likus Fot. KSW Patryk Likus, młody i utalentowany zawodnik, podczas gali KSW 65 wejdzie do

Read More...

One commentOn Dobre wyniki finansowe WWE za drugi kwartał

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu