Dobre wyniki finansowe WWE za drugi kwartał

In Inne dyscypliny, WWE On

wwe

Amerykańska organizacja World Wrestling Entertainment (WWE), która w czasie pandemii koronawirusa kontynuuje swoją działalność przygotowując gale bez udziału publiczności lub przy jej niewielkiej liczbie, poinformowała o wynikach finansowych za drugi kwartał roku 2020.

Przychody organizacji wyniosły 223,4 mln dolarów, co oznacza spadek w porównaniu do 268,9 mln dolarów w tym samym kwartale roku ubiegłego. Ma to związek z brakiem dużych wydarzeń organizowanych w tym czasie w Arabii Saudyjskiej oraz innych gal organizowanych bez udziału kibiców.

Patrząc jednak na przychody łączne z dwóch kwartałów tego roku, WWE osiągnęło rekordowy poziom 514,4 mln dolarów, co oznacza 14% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

Dochód z działalności operacyjnej wyniósł 55,7 mln dolarów. W poprzednim kwartale było to 17,1 mln dolarów.

1 czerwca organizacja udostępniła też darmową wersję swojego serwisu WWE Network, udostępniając w niej część treści, aby przyciągnąć i zainteresować nowych fanów.

To natomiast (wraz z działalnością w mediach społecznościowych) przełożyło się na liczbę wyświetleń filmów organizacji, która wzrosła o 10% do rekordowego poziomu 9,9 miliarda.

W drugim kwartale o 6% wzrosła liczba płatnych abonentów serwisu WWE Network i osiągnęła poziom 1,69 miliona.

Przychody z sprzedaży internetowej organizacji prawie się podwoiły, osiągając 12,6 mln dolarów, co w znacznym stopniu zrównoważyło utratę sprzedaży towarów dla kibiców w trakcie wydarzeń.

Zobacz również: Zmiany i nowości w Professional Fighters League

You may also read!

Gale UFC będą transmitowane w Fortuna TV

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, firma będąca jedną z największych marek bukmacherskich w Polsce, ogłosiła rozpoczęcie współpracy z organizacją UFC

Read More...

Babilon Promotion z pierwszą galą boksu w 2021 roku

fot. Akapit Media Grupa Babilon Promotion otwiera rok 2021 od studyjnej gali, na której o mistrzostwo

Read More...
robert ruchala

Robert Ruchała i początki w świecie MMA

Już podczas gali KSW 58 do okrągłej klatki powróci Robert Ruchała, który udanie zadebiutował w niej w roku 2020.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu