Dobre wyniki finansowe WWE za drugi kwartał

In Inne dyscypliny, WWE On

wwe

Amerykańska organizacja World Wrestling Entertainment (WWE), która w czasie pandemii koronawirusa kontynuuje swoją działalność przygotowując gale bez udziału publiczności lub przy jej niewielkiej liczbie, poinformowała o wynikach finansowych za drugi kwartał roku 2020.

Przychody organizacji wyniosły 223,4 mln dolarów, co oznacza spadek w porównaniu do 268,9 mln dolarów w tym samym kwartale roku ubiegłego. Ma to związek z brakiem dużych wydarzeń organizowanych w tym czasie w Arabii Saudyjskiej oraz innych gal organizowanych bez udziału kibiców.

Patrząc jednak na przychody łączne z dwóch kwartałów tego roku, WWE osiągnęło rekordowy poziom 514,4 mln dolarów, co oznacza 14% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

Dochód z działalności operacyjnej wyniósł 55,7 mln dolarów. W poprzednim kwartale było to 17,1 mln dolarów.

1 czerwca organizacja udostępniła też darmową wersję swojego serwisu WWE Network, udostępniając w niej część treści, aby przyciągnąć i zainteresować nowych fanów.

To natomiast (wraz z działalnością w mediach społecznościowych) przełożyło się na liczbę wyświetleń filmów organizacji, która wzrosła o 10% do rekordowego poziomu 9,9 miliarda.

W drugim kwartale o 6% wzrosła liczba płatnych abonentów serwisu WWE Network i osiągnęła poziom 1,69 miliona.

Przychody z sprzedaży internetowej organizacji prawie się podwoiły, osiągając 12,6 mln dolarów, co w znacznym stopniu zrównoważyło utratę sprzedaży towarów dla kibiców w trakcie wydarzeń.

Zobacz również: Zmiany i nowości w Professional Fighters League

You may also read!

justin_gaethje

Justin Gaethje promuje prezerwatywy Trojan

Justin Gaethje. Fot. instagram.com/justin_gaethje Sierpniowa gala UFC 252, która odbyła się w hali Apex, w Las

Read More...

AT&T Stadium i gala z udziałem Conora McGregora

Conor McGregor i Dustin Poirier zaakceptowali zaproponowany przez UFC termin wspólnej walki. Starcie ma się odbyć 23 stycznia 2020 roku.

Read More...
almma

ALMMA 185 Poznań już w weekend

  Amatorska Liga MMA wraca do Poznania. Tym razem jednak zawody odbędą się w nowym miejscu. Kolejną edycją zawodów z cyklu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu