Dobre wyniki finansowe WWE za drugi kwartał

In Inne dyscypliny, WWE On

wwe

Amerykańska organizacja World Wrestling Entertainment (WWE), która w czasie pandemii koronawirusa kontynuuje swoją działalność przygotowując gale bez udziału publiczności lub przy jej niewielkiej liczbie, poinformowała o wynikach finansowych za drugi kwartał roku 2020.

Przychody organizacji wyniosły 223,4 mln dolarów, co oznacza spadek w porównaniu do 268,9 mln dolarów w tym samym kwartale roku ubiegłego. Ma to związek z brakiem dużych wydarzeń organizowanych w tym czasie w Arabii Saudyjskiej oraz innych gal organizowanych bez udziału kibiców.

Patrząc jednak na przychody łączne z dwóch kwartałów tego roku, WWE osiągnęło rekordowy poziom 514,4 mln dolarów, co oznacza 14% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

Dochód z działalności operacyjnej wyniósł 55,7 mln dolarów. W poprzednim kwartale było to 17,1 mln dolarów.

1 czerwca organizacja udostępniła też darmową wersję swojego serwisu WWE Network, udostępniając w niej część treści, aby przyciągnąć i zainteresować nowych fanów.

To natomiast (wraz z działalnością w mediach społecznościowych) przełożyło się na liczbę wyświetleń filmów organizacji, która wzrosła o 10% do rekordowego poziomu 9,9 miliarda.

W drugim kwartale o 6% wzrosła liczba płatnych abonentów serwisu WWE Network i osiągnęła poziom 1,69 miliona.

Przychody z sprzedaży internetowej organizacji prawie się podwoiły, osiągając 12,6 mln dolarów, co w znacznym stopniu zrównoważyło utratę sprzedaży towarów dla kibiców w trakcie wydarzeń.

Zobacz również: Zmiany i nowości w Professional Fighters League

You may also read!

GliwiceKSWgalakibice

Piąta gala KSW w Gliwicach

Podczas nadchodzącej gali XTB KSW 89 organizacja KSW po raz piąty pojawi się w Gliwicach. W walce wieczoru dojdzie

Read More...
almma

ALMMA 237 Bochnia

Na początku grudnia Amatorska Liga MMA zawita ze swoim kolejnym wydarzeniem do Bochni. 2 grudnia 2023 r. zapraszamy na kolejną

Read More...

Mateusz Rębecki: „Bonus w UFC jest gamechangerem”

Mateusz Rębecki. Fot. instagram.com/rebeasti Mateusz Rębecki wygrał niedawno trzecią walkę w oktagonie UFC. Polak pokonał rywal

Read More...

One commentOn Dobre wyniki finansowe WWE za drugi kwartał

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu