Animmals i kobiece MMA w natarciu

In Biznes, Projekty On

Animmals i kobiece MMA w natarciu

Rynek mieszanych sztuk walki od lat zdominowany jest przez mężczyzn, jednak kobiece MMA rozwija się coraz prężniej. Pojawia się więcej nowych zawodniczek, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Gwiazdy takie jak Gina Carano, Ronda Rousey czy Joanna Jędrzejczyk na stałe zapisały się w historii MMA i osiągnęły nie tylko sportowe szczyty, ale również wyszły swoją medialnością i rozpoznawalnością poza niszę sportów walki.

Rok temu na menadżerskim rynku MMA powstała organizacja, która w dużej części skupia się właśnie na zawodniczkach. Marka Animmals jest tworzona przez Przemysława Kosińskiego i Jakuba Podgórskiego.

– Ja zajmuję się przede wszystkim dziewczynami i prowadzę sprawy Rafała Haratyka – mówi Przemysław Kosiński w rozmowie z naszym serwisem.  – Kuba skupia się natomiast na młodych, męskich talentach.

Dziś grupa Animmals obsługuje kilkunastu zawodników, ale wszystko zaczęło się od postaci Eweliny Woźniak.

– Z naszą działalnością ruszyliśmy w czerwcu zeszłego roku – wspomina Kosiński. – A pierwszą zawodniczką, którą zacząłem się opiekować była Ewelina Woźniak. Dziewczyna jest utalentowana i pokładam w niej duże nadzieje. Niedawno podpisaliśmy kontrakt na cztery walki z Ares FC. Mamy też w nim specjalną klauzulę otwierającą Ewelinie drogę do największej organizacji MMA na świecie. Rozmawiałem bowiem jakiś czas temu z Mickiem Maynardem, który w UFC zajmuje się między innymi kobiecymi kategoriami, i potwierdził mi, że jeśli Ewelina wygra efektownie dwie kolejne walki, to UFC będzie nią zainteresowane.

Poza Eweliną pod skrzydłami Przemysława Kosińskiego znajdują się również: Karyna Chaplinskaya, Marta Waliczek, Dominika Filec i Martyna Król.

– Skupiam się na zawodniczkach, bo moim marzeniem jest stworzenie dla nich jak najlepszych warunków do treningów i pomoc w rozwoju – mówi Kosiński. –  Dziś kobiece MMA nie jest jeszcze tak popularne jak być powinno, ale wszystko przed nami. MMA w wykonaniu pań cały czas się mocno rozwija. Co ciekawe, dużo łatwiej jest też pozyskać firmy sponsorskie dla zawodniczek, niż dla męskiej części naszego zespołu.

Z męskiego składu, pod skrzydłami Animmals, poza wspomnianym wcześniej Rafałem Haratykiem znajdują się również: Paweł Szumlas, Mateusz Skibiński, Giorgi Esiava, Konrad Furmanek, Jakub Mroczkowski oraz Szymon Karolczyk.

Przemysław Kosiński natomiast wspiera też na polskim rynku działania Scotta Askhama, mistrza KSW.

– Menadżerem Scotta jest Carl Messen, który był dla mnie dużym wsparciem przy otwieraniu własnej działalności, a w związku z tym, że znamy się i współpracujemy, pomagam Scottowi w Polsce w kwestiach medialnych, sponsorskich i np. przy organizacji seminariów.

Grupa Animmals obsługuje dziś dwunastu zawodników. Jej twórcy chcą dalej pozyskiwać nowych fighterów i działać prężnie na europejskim rynku MMA. Za główny cel obierają sobie natomiast promocję kobiet w świecie mieszanych sztuk walki i pomaganie w rozwoju perspektywicznych zawodników młodego pokolenia.

Zobacz również: Publiczność wraca do sal i hal!

You may also read!

Gale UFC będą transmitowane w Fortuna TV

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, firma będąca jedną z największych marek bukmacherskich w Polsce, ogłosiła rozpoczęcie współpracy z organizacją UFC

Read More...

Babilon Promotion z pierwszą galą boksu w 2021 roku

fot. Akapit Media Grupa Babilon Promotion otwiera rok 2021 od studyjnej gali, na której o mistrzostwo

Read More...
robert ruchala

Robert Ruchała i początki w świecie MMA

Już podczas gali KSW 58 do okrągłej klatki powróci Robert Ruchała, który udanie zadebiutował w niej w roku 2020.

Read More...

One commentOn Animmals i kobiece MMA w natarciu

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu