Animmals i kobiece MMA w natarciu

In Biznes, Projekty On

Animmals i kobiece MMA w natarciu

Rynek mieszanych sztuk walki od lat zdominowany jest przez mężczyzn, jednak kobiece MMA rozwija się coraz prężniej. Pojawia się więcej nowych zawodniczek, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Gwiazdy takie jak Gina Carano, Ronda Rousey czy Joanna Jędrzejczyk na stałe zapisały się w historii MMA i osiągnęły nie tylko sportowe szczyty, ale również wyszły swoją medialnością i rozpoznawalnością poza niszę sportów walki.

Rok temu na menadżerskim rynku MMA powstała organizacja, która w dużej części skupia się właśnie na zawodniczkach. Marka Animmals jest tworzona przez Przemysława Kosińskiego i Jakuba Podgórskiego.

– Ja zajmuję się przede wszystkim dziewczynami i prowadzę sprawy Rafała Haratyka – mówi Przemysław Kosiński w rozmowie z naszym serwisem.  – Kuba skupia się natomiast na młodych, męskich talentach.

Dziś grupa Animmals obsługuje kilkunastu zawodników, ale wszystko zaczęło się od postaci Eweliny Woźniak.

– Z naszą działalnością ruszyliśmy w czerwcu zeszłego roku – wspomina Kosiński. – A pierwszą zawodniczką, którą zacząłem się opiekować była Ewelina Woźniak. Dziewczyna jest utalentowana i pokładam w niej duże nadzieje. Niedawno podpisaliśmy kontrakt na cztery walki z Ares FC. Mamy też w nim specjalną klauzulę otwierającą Ewelinie drogę do największej organizacji MMA na świecie. Rozmawiałem bowiem jakiś czas temu z Mickiem Maynardem, który w UFC zajmuje się między innymi kobiecymi kategoriami, i potwierdził mi, że jeśli Ewelina wygra efektownie dwie kolejne walki, to UFC będzie nią zainteresowane.

Poza Eweliną pod skrzydłami Przemysława Kosińskiego znajdują się również: Karyna Chaplinskaya, Marta Waliczek, Dominika Filec i Martyna Król.

– Skupiam się na zawodniczkach, bo moim marzeniem jest stworzenie dla nich jak najlepszych warunków do treningów i pomoc w rozwoju – mówi Kosiński. –  Dziś kobiece MMA nie jest jeszcze tak popularne jak być powinno, ale wszystko przed nami. MMA w wykonaniu pań cały czas się mocno rozwija. Co ciekawe, dużo łatwiej jest też pozyskać firmy sponsorskie dla zawodniczek, niż dla męskiej części naszego zespołu.

Z męskiego składu, pod skrzydłami Animmals, poza wspomnianym wcześniej Rafałem Haratykiem znajdują się również: Paweł Szumlas, Mateusz Skibiński, Giorgi Esiava, Konrad Furmanek, Jakub Mroczkowski oraz Szymon Karolczyk.

Przemysław Kosiński natomiast wspiera też na polskim rynku działania Scotta Askhama, mistrza KSW.

– Menadżerem Scotta jest Carl Messen, który był dla mnie dużym wsparciem przy otwieraniu własnej działalności, a w związku z tym, że znamy się i współpracujemy, pomagam Scottowi w Polsce w kwestiach medialnych, sponsorskich i np. przy organizacji seminariów.

Grupa Animmals obsługuje dziś dwunastu zawodników. Jej twórcy chcą dalej pozyskiwać nowych fighterów i działać prężnie na europejskim rynku MMA. Za główny cel obierają sobie natomiast promocję kobiet w świecie mieszanych sztuk walki i pomaganie w rozwoju perspektywicznych zawodników młodego pokolenia.

Zobacz również: Publiczność wraca do sal i hal!

You may also read!

ksw 54

KSW 54 z obniżoną ceną PPV

Już 29 sierpnia organizacja KSW przygotuje swoją drugą galę po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Podobnie jak poprzednio, wydarzenie

Read More...

„Większość ograniczyła swoje wydatki” – Szef KSW o sponsorach

Czasy pandemii koronawirusa w znaczącym stopniu wpłynęły na branżę sportową, w tym również na MMA. Odwołane wydarzenia i ograniczenia

Read More...

Stacji Polsat Sport obchodzi dwudzieste urodziny

Dziś mija 20 lat od uruchomienia Polsatu Sport – najstarszego polskiego kanału sportowego. Przy tej okazji warto przypomnieć, że już

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu