Szef UFC podsumowuje pobyt na „Fight Island”

In Plany On
- Updated

Organizacja UFC zakończyła swój pobyt na „Fight Island” w Abu Zabi. Amerykańska marka przygotowała tam cztery gale i dziś szykuje się do powrotu z wydarzeniami do Las Vegas.

Dana White, szef UFC, jest bardzo zadowolony z pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, o czym powiedział w rozmowie dla ESPN.

– Czuję się świetnie. Wszystko poszło wspaniale. To było niesamowite doświadczenie i wszyscy, którzy tam byli, poczynając od zawodników i na mojej ekipie kończąc, wszyscy byli zadowoleni. To było wyjątkowe przeżycie.

White został zapytany również o to, na którym miejscu listy największych osiągnięć organizacji umieściłby przygotowanie projektu „Fight Island” w czasach pandemii koronawirusa.

– To było prawdopodobnie nasze największe osiągnięcie, co też wiele mówi, zważywszy na to, co zrobiliśmy w tym sporcie do tej pory.

Szef UFC jest też dumny z tego, że w czasie kiedy generalnie branża sportowa ma poważne problemy z organizacją wydarzeni, amerykańska marka MMA cały czas prężnie działa.

– Zrobiliśmy trzy gale w Jaksonville, pięć w hali Apex w Las Vegas i do tego cztery na „Fight Island”. Teraz wracamy do naszej hali i w sierpniu przygotujemy dziewięć wydarzeń. Będą więc normalne gale i wydarzenia z cyklu „Contender Series”. To co teraz robimy jest zdecydowanie najtrudniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek robiliśmy i prawdopodobnie najwspanialszą.

UFC planuje w tym roku jeszcze powrócić na „Fight Island” i organizować tam swoje największe międzynarodowe walki. Nic jednak nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone. Dana White jest bowiem zdania, że planowanie czegokolwiek w tym roku obarczone jest  zbyt dużym ryzykiem związanym z ciągłymi zmianami na świecie w kontekście koronawirusa.

Zobacz również: Zarobki zawodników w Nevadzie utajnione

You may also read!

ksw 54

KSW 54 z obniżoną ceną PPV

Już 29 sierpnia organizacja KSW przygotuje swoją drugą galę po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Podobnie jak poprzednio, wydarzenie

Read More...

„Większość ograniczyła swoje wydatki” – Szef KSW o sponsorach

Czasy pandemii koronawirusa w znaczącym stopniu wpłynęły na branżę sportową, w tym również na MMA. Odwołane wydarzenia i ograniczenia

Read More...

Stacji Polsat Sport obchodzi dwudzieste urodziny

Dziś mija 20 lat od uruchomienia Polsatu Sport – najstarszego polskiego kanału sportowego. Przy tej okazji warto przypomnieć, że już

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu