Zarobki zawodników w Nevadzie utajnione

In Biznes, Regulacje i zasady On

 

Zarobki zawodników w Nevadzie utajnione

Jeszcze w czerwcu po każdej gali UFC, która odbywała się w hali Apex w Las Vegas, Komisja Sportowa Stanu Nevada (Nevada State Athletic Commission) podawała do publicznej wiadomości informacje o zarobkach zawodników.

Teraz, gdy od sierpnia amerykańska organizacji planuje powróci z wydarzeniami do stanu Nevada, sytuacja się zmieni. Od lipca 2020 roku Komisja Sportowa Stanu Nevada utajnia bowiem wszystkie informacje o wypłatach zawodników sportów walki.

Urzędnicy pracujący w Komisji powołuje się przy tym na nową poprawkę do statutu stanu Nevada zakazującą ujawniania takich informacji.

Warto przypomnieć, że publikowane dotąd zarobki zawodników nie uwzględniały nigdy żadnych dodatkowych bonusów, premii, ani dodatków ze sprzedaży pay-per-view.

Aktualnie organizacja UFC cały czas działa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Następnych pięć gal planowanych jest jednak w USA, głównie w Las Vegas. Do tego mają dość mniejsze wydarzenia z cyklu „Dana White’s Contender Series. Potem marka ma ponownie powrócić na „Fight Island”.

Zobacz również: Szef UFC: „Abu Zhabi nową światową stolicą sportów walki”

You may also read!

ksw 54

KSW 54 z obniżoną ceną PPV

Już 29 sierpnia organizacja KSW przygotuje swoją drugą galę po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Podobnie jak poprzednio, wydarzenie

Read More...

„Większość ograniczyła swoje wydatki” – Szef KSW o sponsorach

Czasy pandemii koronawirusa w znaczącym stopniu wpłynęły na branżę sportową, w tym również na MMA. Odwołane wydarzenia i ograniczenia

Read More...

Stacji Polsat Sport obchodzi dwudzieste urodziny

Dziś mija 20 lat od uruchomienia Polsatu Sport – najstarszego polskiego kanału sportowego. Przy tej okazji warto przypomnieć, że już

Read More...

One commentOn Zarobki zawodników w Nevadzie utajnione

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu