Krystian Kaszubowski i początki w świecie MMA

In Zawodnicy On
krystian kaszubowski
Krystian Kaszubowski. Fot. KSW

Krystian Kaszubowski, który ma na swoim koncie dziewięć zawodowych walk i tylko jedną przegraną, od dzieciństwa lubił sport i rywalizację.

– Jako dziecko trenowałem koszyków, piłkę nożną, a nawet hokej. Chodziłem też na zajęcia z karate. To był jednak tylko krótki epizod, który przytrafił mi się w szkole podstawowej. Na samych sportach walki skupiłem się dopiero w wieku szesnastu lat. Wcześniej dużo ćwiczyłem na siłowni, w końcu uznałem jednak, że sam trening siłowy nie pozwoli mi się obronić na ulicy.

Nie od początku jednak Krystian skupił się na mieszanych sztukach walki.

– Przygodę ze sportami walki rozpocząłem od kickboxingu. W Tczewie mieliśmy szkółkę, do której się zapisałem. Trenowałem tam przez rok, ale mieliśmy tylko dwa lub trzy treningi w tygodniu, a ja się bardzo wciągnąłem i chciałem ćwiczyć zdecydowanie więcej. Trenowaliśmy więc sami z kolegami już poza salą, na świeżym powietrzu.

Po kickboxingu przeszedł czas na MMA. Sam pomysł na przygodę z tym sporem zrodził się w głowie Krystiana wraz z debiutem w KSW Mariusza Pudzianowskiego.

– Zaczęło się jak pewnie u wielu młodych chłopaków, czyli do gali z Mariuszem Pudzianowskim i Marcinem Najmanem. Wcześniej widziałem nieco MMA, ale się tym przesadnie nie interesowałem. Dopiero po gali z Mariuszem uznałem, że warto spróbować. Wiedziałem, że u nas w mieście jest klub MMA, więc się zapisałem. Na macie poczułem, że to jest właśnie to, co chcę robić. Bywało, że chłopacy lżejsi ode mnie o 15 lub nawet 20 kilogramów potrafili mnie poddawać w parterze. To mnie fascynowało. Możliwość wygrywania z większymi od siebie, była bardzo intrygująca.

Zanim Krystian postanowił zawalczyć na arenie zawodowej, stoczył kilka amatorskich bojów w kickboxingu i około dwunastu walk w MMA. W końcu jednak przyszedł upragniony, zawodowy debiut.

– Trener Rafał Urbański z Tczewa dostał informację, że jest poszukiwany zawodnik w kategorii 77 kg. Ja miałem za sobą dopiero roku treningów, ale byłem w formie, a przeciwnik też był debiutantem. Zdecydowałem się więc na walkę i poszło bardzo dobrze.

Po debiucie i  trzech wygranych z rzędu, Krystian musiał zrobić sobie dłuższą przerwę od startów.

– Cały czas trenowałem, ale życiowe sprawy nie pozwoliły mi na walczenie. Najpierw przeprowadziłem się do Redy. Potem wróciłem do Tczewa. Później znów się przeprowadziłem, tym razem do Gdyni, gdzie trafiłem pod skrzydła trenera Jakubka i tam już zostałem. W końcu jednak wróciłem do walk i po kolejnej wygranej otrzymałem szansę debiutu w KSW.

Pierwsze starcie dla największej polskiej organizacji zakończyło się szybkim nokautem i wygraną Kaszubowskiego. W drugim Krystian ponownie pokazał na co go stać i ponownie znokautował swojego rywala. Po tych tryumfach przyszedł czas na starcie mistrzowskiego z Roberto Soldiciem, ale tym razem to Polak został znokautowany.

Po tej przegranej Krystian powrócił do startów na KSW 41 w Zagrzebiu i po mocnym boju pokonał na punkty Ivica Trusceka.

Na razie nie wiadomo kiedy Krystian wróci do okrągłej klatki KSW. Kolejna gala organizacja prawdopodobnie odbędzie się w sierpniu.

źródło: KSW

W cyklu publikacji dotyczących historii zawodników pojawiły się również:

Roman Szymański i początki w świecie MMA
Andrzej Grzebyk i początki w świecie MMA
Tomasz Jakubiec i początki w świecie MMA
Antoni Chmielewski i historia w świecie MMA
Mateusz Legierski i początki w świecie MMA
Marian Ziółkowski i początki w świecie MMA
Mateusz Gamrot i początki w świecie MMA
Sebastian Przybysz i początki w świecie MMA
Krzysztof Klaczek i początki w świecie MMA
Damian Stasiak i początki w świecie MMA
Tomasz Narkun i początki w świecie MMA
Albert Odzimkowski i początki w świecie MMA
Bartłomiej Kopera i początki w świecie MMA
Michał Włodarek i początki w świecie MMA
Kamil Szymuszowski i początki w świecie MMA

You may also read!

UFC 276 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 276: Adesanya

Read More...
mateusz gamrot

“Przez dwa dni musiałem łykać tabletki przeciwbólowe” – Gamrot o ostatniej walce

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Tuż po swojej ostatniej walce Mateusz Gamrot przechodził trudne chwile związane z

Read More...
joanna jędrzejczyk

Jędrzejczyk: “Będę chciała pomagać polskim zawodnikom dostać się do UFC”

Joanna Jędrzejczyk Fot. instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC, po zakończeniu sportowej kariery chciałaby pomagać polskim

Read More...

Mobile Sliding Menu