Nurmagomedov ponownie na pierwszym miejscu listy „Forbesa”

In Zarobki, Zawodnicy On
- Updated

Nurmagomedov ponownie na pierwszym miejscu listy "Forbesa"

Khabib Nurmagomedov, mistrz UFC wagi lekkiej, do dziś pozostaje niepokonanym zawodnikiem w zawodowym MMA. Ostatni raz obronił pas mistrzowski w starciu z Dustinem Poirierem we wrześniu 2019 roku w Abu Zhabi.

Pochodzący z Dagestanu Nurmagomedov od lat jest niezwykle popularną postacią w Rosji. Magazyn „Forbes” po raz drugi umieścił go natomiast na pierwszym miejscu swojej listy  40 największych gwiazd show-biznesu i sportu w Rosji, które nie ukończyły 40 roku życia.

Przy układaniu rankingu redaktorzy „Forbesa” brali pod uwagę zarobki wytypowanych postaci oraz ich popularność w mediach społecznościowych oraz wyszukiwarkach internetowych.

Jak podaje „Forbes” Khabib Nurmagomedov za swoja ostatnią walkę otrzymał 10 milionów dolarów i dodatkowe wpływy ze sprzedaży subskrypcji pay-per-view. Łącznie zarobki Khabiba za ostatnich 12 miesięcy wyceniono na 16,5 miliona dolarów (w zeszłym roku było to 11,5 miliona).

Khabib zarabia jednak nie tylko na walkach, ale również na sponsoringu. Jak powiedział Rizvan Magomedov współpracujący w tym zakresie z Khabibem, propozycje sponsoringowe dotyczące zakładów bukmacherskich, alkoholu i papierosów są z gruntu odrzucane. Nurmagomedov współpracuje natomiast z takimi markami jak: Reebok, Toyota, Gorilla i Alhadaya.

Nurmagomedov zarabia także na występach podczas różnych konferencji. Jak podaje „Forbes” Dagestańczyk inkasuje za jedną konferencję lub występ do 80  do 160 tysięcy dolarów.

Zobacz również: Conor McGregor na liście najlepiej zarabiających sportowców

You may also read!

McGregor zdradził co zmotywowało go do zarabiania

Conor McGregor, były mistrz UFC i najpopularniejszy oraz najlepiej zarabiający zawodnik MMA na świecie, w tym roku po raz piąty

Read More...

Nowi użytkownicy i nowe ceny ESPN+

Firma Disney, właściciel sportowej platformy streamingowej ESPN+, planuje podnieść cenę miesięcznego dostępu do serwisu. Jak wynika z dokumentów, do

Read More...

KSW, Jędrzejczyk i Lewandowski nominowani do World MMA Awards

  Magazyn "Fighters Only", największy na świecie periodyk poświęcony mieszanym sztukom walki ogłosił coroczne nominacje do prestiżowych nagród World MMA

Read More...

One commentOn Nurmagomedov ponownie na pierwszym miejscu listy „Forbesa”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu