Zarobki Paige VanZant – UFC vs „Taniec z gwiazdami”

In Zarobki, Zawodnicy On
- Updated

Paige VanZant, jedna z bardziej rozpoznawalnych zawodniczek organizacji UFC, powróci do klatki organizacji podczas nadchodzącej gali UFC 251. Dla VanZant ma być to ostatnie starcie w jej kontrakcie i jak sama zapowiada, będzie chciała potem sprawdzić swoją rynkową wartość i zobaczyć, co zaoferują jej inne organizacje.

W najnowszej rozmowie dla ESPN Paige VanZant powiedziała nieco o tym ile aktualnie zarabia w UFC.

– Wszyscy wiedzą ile zarabiam. Dostaję 46 tysięcy dolarów za walkę i dodatkowe 46 tysięcy za zwycięstwo. Nie będę tego ukrywać, bo wszyscy o tym wiedzą.

Oczywiście zawodniczka nie kryje, że chciałaby otrzymywać więcej pieniędzy, szczególnie, że jak twierdzi, na innych polach swojej działalności osiąga większe dochody.

– W programie „Taniec z gwiazdami” zarobiłam więcej pieniędzy niż przez całą karierę w UFC, wliczam w to wszystkie walki i bonusy.

VanZant wystąpiła w 22. sezonie amerykańskiego „Tańca z gwiazdami”, który był emitowany w roku 2016. Doszła w tym programie do finału, jednak ostatecznie zajęła drugie miejsce. Tańczyła więc przez równe 10 tygodni emisji programu. Zgodnie z dokumentacją stacji ABC, która trafiła do mediów, w tym sezonie programu gwiazdy, które doszło do ostatniego odcinka mogły zarobić łącznie około 345 tysięcy dolarów.

Zarobki w tym programie niewiele się zmieniały na przestrzeni kolejnych lat. W roku np. 2019 finaliści mogli liczyć na 360 tysięcy dolarów.

Jak te kwoty mają się jednak do zarobków VanZant w UFC? Paige, która powiedział, że otrzymuje 46 tysięcy dolarów za walkę i dodatkowe 46 tysięcy za zwycięstwo nie od początku swojej kariery w organizacji mogła liczyć na taką stawkę. Debiutują w UFC otrzymała 8 tysięcy za walkę i 8 tysięcy za zwycięstwo. Z każdym kolejnym starciem gaże jednak rosły.

Poniżej wykaz oficjalnych zarobków (w dolarach) Paige VanZant za każdą walkę stoczoną w organizacji UFC. W przypadku przegranych bonus za zwycięstwo nie jest doliczany.

Walka nr 1 – 8 000 za walkę i 8 000 za zwycięstwo + 50 000 bonusu za walkę wieczoru
Walka nr 2 – 10 000 za walkę i 10 000 za zwycięstwo
Walka nr 3 – 12 000 za walkę i 12 000 za zwycięstwo
Walka nr 4 – 40 000 za walkę
Walka nr 5 –  40 000 za walkę i 40 000 za zwycięstwo + 50 000 bonusu za walkę wieczoru
Walka nr 6 –  43 000 za walkę
Walka nr 7 –  43 000 za walkę
Walka nr 8 – 43 000 za walkę i 43 000 za zwycięstwo

Łącznie więc Paige VanZant przez całą swoją karierę w UFC zarobiła 452 ooo dolarów. Powyższe, oficjalne ogłaszane przez komisje sportowe zarobki nie uwzględniają żadnych premii, wpływów z umów sponsorskich ani dodatków ze sprzedaży pay-per-view, jeśli takie dany zawodnik ma zapisane w kontrakcie.

Zobacz również: UFC szykuje się na drugą falę ograniczeń w sporcie

You may also read!

McGregor zdradził co zmotywowało go do zarabiania

Conor McGregor, były mistrz UFC i najpopularniejszy oraz najlepiej zarabiający zawodnik MMA na świecie, w tym roku po raz piąty

Read More...

Nowi użytkownicy i nowe ceny ESPN+

Firma Disney, właściciel sportowej platformy streamingowej ESPN+, planuje podnieść cenę miesięcznego dostępu do serwisu. Jak wynika z dokumentów, do

Read More...

KSW, Jędrzejczyk i Lewandowski nominowani do World MMA Awards

  Magazyn "Fighters Only", największy na świecie periodyk poświęcony mieszanym sztukom walki ogłosił coroczne nominacje do prestiżowych nagród World MMA

Read More...

One commentOn Zarobki Paige VanZant – UFC vs „Taniec z gwiazdami”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu