UFC szykuje się na drugą falę ograniczeń w sporcie

In Biznes, Plany On

UFC szykuje się na drugą falę ograniczeń w sporcie

Sport na świecie z wolna zaczyna wracać do dawnej rzeczywistości. Na razie wydarzenia odbywają bez lub przy minimalnym udziale publiczności. Gale MMA są organizowane w studiach telewizyjnych lub pustych halach. Kiedy wszystko wróci do normy? Tego nie wiadomo. Coraz częściej mówi się jednak o tym, że przy możliwej drugiej fali zachorowań na koronawirusa, wydarzenia sportowe ponownie mogą zostać ograniczone.

Na taką właśnie sytuację szykuje się organizacja UFC. Marka już ma przygotowaną i zabezpieczoną występ w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie będzie mogła bezpiecznie organizować swoje wydarzenia, z dala od amerykańskiego rynku. Szef UFC nie wyklucza, że do drugiej fali ograniczeń gospodarczych w USA może dojść.

– Często to powtarzam, że działając dziś zawsze myślę o najgorszym – powiedział White, podczas niedawnego spotkania z mediami. – Jedną z najbardziej frustrujących spraw związanych z aktualną sytuacją jest to, że niczego nie wiemy. Cztery miesiące temu mogłem powiedzieć wam wszystko na temat tego biznesu. Wiedziałem dokąd zmierzamy i co będzie się działo. Teraz tego nie wiem. Cały czas więc siedzę, obmyślam strategię i robię plany. Przygotowuję się na drugie zamknięcie sportu. Na to, że może się to ponownie wydarzyć.

White powiedział również, że zależy mu na utrzymaniu regularności gal i walk dla zawodników.

– Zawodnicy często powtarzają, że trenując próbują się postawić i spróbować w najgorszej możliwej sytuacji, jaka może się im przytrafić w walce. Tak własnie patrzę na biznes. Pytam siebie co najgorszego mogłoby się wydarzyć? Moim głównym celem jest to, aby nie musieć zwalniać żadnych pracowników i aby zawodnicy mogli dalej walczyć.

Na razie gale UFC odbywają się w Las Vegas, w hali Apex należącej do organizacji. Międzynarodowe starcia mają być natomiast od lipca przygotowywane na tzw. „UFC Fight Island” w Abu Zhabi.

Zobacz również: Biznesowe szczegóły projektu „Fight Island”

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański i początki w świecie MMA

Roman Szymański. Fot. KSW Roman Szymański, który podczas gali KSW 53: Reborn zmierzy się z Filipem

Read More...

McGregor zdradził co zmotywowało go do zarabiania

Conor McGregor, były mistrz UFC i najpopularniejszy oraz najlepiej zarabiający zawodnik MMA na świecie, w tym roku po raz piąty

Read More...

Nowi użytkownicy i nowe ceny ESPN+

Firma Disney, właściciel sportowej platformy streamingowej ESPN+, planuje podnieść cenę miesięcznego dostępu do serwisu. Jak wynika z dokumentów, do

Read More...

One commentOn UFC szykuje się na drugą falę ograniczeń w sporcie

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu