Fight Pass walczy o nowych abonentów

In Media, Wyniki medialne On

Fight Pass walczy o nowych abonentów

Po tym jak w styczniu roku 2019 ruszyła współpraca pomiędzy organizacją UFC i telewizją ESPN, zaczęły pojawiać się głosy mówiące o tym, że partnerstwo to może spowodować odpływ abonentów od usługi streamingowej UFC Fight Pass. Takie spojrzenie na sprawę wiązało się z pojawieniem się gal amerykańskiego giganta MMA na platformie ESPN+.

Wówczas szef UFC, Dana White, uspokajał mówiąc, że w zakresie serwisu streamingowej organizacji nic się nie zmieni.

– Fight Pass pozostanie bez zmian. Nadal będzie można tam oglądać całą bibliotekę naszych produkcji i innych gal. Musimy pamiętać, że umowa z ESPN dotyczy tylko USA, a z Fight Passa można korzystać na całym świecie.

UFC nie odpuszczało swojej platformy streamingowej, co potwierdziło też podpisanie umowy np. z amerykańską organizacją Legacy Fighting Alliance, która przez długi czas związana była ze stacją AXS TV. Umowa na transmisje z gale LFA została podpisana na wyłączność dla Fight Passa.

Jak poinformował, w najnowszej rozmowie dla serwisu Sports Business Journal, Crowley Sullivan, jeden z wiceprezesów UFC i główny dyrektor Fight Pass, organizacja stara się nie tylko utrzymać liczbę abonentów, ale również cały czas pozyskiwać nowych użytkowników. Sullivan dodał również, że w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników usługi wzrosła aż o 22 procent. Szykowana ma być też specjalna wersja usługi dla rynku rosyjskiego oraz Japonii.

Oficjalnie liczba abonentów serwisu Fight Pass nigdy nie została ujawnione, ale w roku 2018, przy okazji transakcji UFC z firmą NeuLion, specjalizującą się w cyfrowej dystrybucji sportowych treści wideo, mówiło się o ponad 400 tysiącach abonentów. Roczny abonament dostępu do usługi Fight Pass kosztuje około 100 dolarów.

Zobacz również: Automatyczne kamery od UFC dla innych organizacji

 

 

 

 

You may also read!

Gale UFC będą transmitowane w Fortuna TV

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, firma będąca jedną z największych marek bukmacherskich w Polsce, ogłosiła rozpoczęcie współpracy z organizacją UFC

Read More...

Babilon Promotion z pierwszą galą boksu w 2021 roku

fot. Akapit Media Grupa Babilon Promotion otwiera rok 2021 od studyjnej gali, na której o mistrzostwo

Read More...
robert ruchala

Robert Ruchała i początki w świecie MMA

Już podczas gali KSW 58 do okrągłej klatki powróci Robert Ruchała, który udanie zadebiutował w niej w roku 2020.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu