Wniosek IMMAF ponownie odrzucony przez GAISF

In Biznes, Regulacje i zasady On
- Updated

Wniosek IMMAF ponownie odrzucony przez GAISF

Organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF) zarządzająca amatorskim MMA na świecie, poinformowała, że jej wniosek o przyznanie statusu członka obserwatora w strukturach Global Association of International Sports Federations (GAISF) został ponownie odrzucony.

Był to trzeci wniosek IMMAF odrzucony przez GAISF, czyli stowarzyszenia gromadzące wszystkie olimpijskie i nieolimpijskie międzynarodowe federacje sportowe. Otrzymanie członkostwa w GAISF otworzyłoby drzwi do uznania MMA za sport przez ruch olimpijski.

GAISF nie podał żadnego formalnego powodu odrzucenia wniosku, a w piśmie, które trafiło na biurka IMMAF można przeczytać jedynie:

Z przykrością informujemy, że po gruntownej dyskusji rada GAISF postanowiła nie przyznawać IMMAF statusu członka obserwatora. Zapewniamy, że jeżeli zgłoszenie zostanie złożone w przyszłości po raz kolejny, ponownie je rozpatrzymy. 

Przedstawiciele IMMAF nie zostali wcześniej zawiadomieni o spotkaniu, podczas którego zapadła decyzja. GAISF odmówił poinformowania, którzy przedstawiciele stowarzyszenia byli obecni na spotkaniu.

Niemniej jednak IMMAF został poinstruowany przez GAISF, że aplikacja pozostaje aktywna, a dyrektor generalny IMMAF wyraził chęć kontynuowania działań w sprawie członkostwa.

Prezes IMMAF Kerrith Brown komentując sytuację powiedział:

– Pomimo, że IMMAF spełnia wszystkie znane kryteria, GAISF nieustannie odmawia udzielenia  spójnych lub jasnych odpowiedzi i nie podaje żadnego wyjaśnienia swojej decyzji. Nie mam żadnej informacji o tym kto jest decyzyjny w sprawie naszej aplikacji, ani żadnej informacji o tym, które sporty walki sprzeciwiły się naszemu członkostwu. Nadal nie otrzymaliśmy też wyjaśnili, dlaczego niektórzy przedstawiciele innych sztuk walk twierdzili, że MMA nie spełnia wymogów. Jesteśmy karani za zadawanie pytań i bycie aktywnym.

Dyrektor generalny IMMAF, Densign White, dodał też:

– Podejście do IMMAF jest równie szokujące, co przestarzałe. Wydaje się, że sport międzynarodowy jest regulowany przez „ klub dżentelmenów ”, bez wymogu odpowiedzialności, przejrzystości, reprezentacji lub jakichkolwiek innych wskaźników dobrego zarządzania, pomimo wpływu decyzji na uczestników sportu i społeczności na całym świecie. Wzywamy GAISF do wyjścia z epoki, w której narodził się nowoczesny ruch olimpijski. Wzywamy do stania się odpowiedzialnym, tak jak tego wymaga każdy inny nowoczesny organ zarządzający w każdym innym sektorze.

Wniosek IMMAF został odrzucony już trzeci raz. Po raz pierwszy organizacja złożyła go w roku 2016.

Zobacz również: Opóźnienia, problemy, proces – Szef IMMAF o drodze MMA na igrzyska olimpijskie

You may also read!

Gale UFC będą transmitowane w Fortuna TV

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, firma będąca jedną z największych marek bukmacherskich w Polsce, ogłosiła rozpoczęcie współpracy z organizacją UFC

Read More...

Babilon Promotion z pierwszą galą boksu w 2021 roku

fot. Akapit Media Grupa Babilon Promotion otwiera rok 2021 od studyjnej gali, na której o mistrzostwo

Read More...
robert ruchala

Robert Ruchała i początki w świecie MMA

Już podczas gali KSW 58 do okrągłej klatki powróci Robert Ruchała, który udanie zadebiutował w niej w roku 2020.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu