Fundacja Sportowy Talent rusza z akcją „Stwórz z nami Mistrza”

In Biznes, Projekty On
- Updated

Fundacja Sportowy Talent rusza z akcją „Stwórz z nami Mistrza”

Fundacja Sportowy Talent, której głównym celem jest pomoc w rozwoju młodzieży poprzez sport oraz promocję kultury fizycznej i aktywnego, zdrowego stylu życia, rozpoczęła akcję zbierania funduszy dla swoich podopiecznych na sportowy obóz Kiraly Team Summer Camp.

Jest to obóz szkoleniowy organizowany przez jeden z najlepszych klubów w Europie, gdzie zawodnicy przez dziewięć dni pracują nad doskonaleniem technik w poinfightingu, a treningi prowadzone są przez wielokrotnych mistrzów świata i Europy w tej formule.

Pointfighting to jedna z siedmiu formuł kickboxingu. Wywodzi się z karate. To czysto sportowa „szermierka” na macie zwanej tatami, która największą popularnością cieszy się w USA, gdzie została stworzona pod koniec lat 60-tych. W Polsce od niedawna cieszy się coraz większą popularnością zdobywając coraz szerszą rzeszę fanów i zawodników. Jest formułą bardzo dynamiczną, wymagającą od zawodnika ogromnej sprawności fizycznej, szybkości, precyzji i doskonałej techniki, a także myślenia i taktyki.

Na obóz Fundacja Sportowy Talent wysyła pięcioro kadetów, którzy wyróżniają się swoimi umiejętnościami, a na swoim koncie mają sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Aby młodzi zawodnicy byli konkurencyjni na arenie międzynarodowej powinni odbywać szkolenia poza naszymi granicami. Wyjazd jest tym bardziej ważny, ponieważ zbliżają się mistrzostwa Polski, które wyłonią zawodników kadry narodowej reprezentującej nasz kraj na mistrzostwach świata.

Sylwetki zawodników można znaleźć na stronie Fundacji Sportowy Talent: www.sportowytalent.org.pl

Zbiórkę można natomiast wesprzeć w serwisie Zrzutka.pl 

Fundacja Sportowy Talent współpracując z Polskim Związkiem Kickboxingu, czołowymi klubami krajowymi i zagranicznymi.

Zobacz również: Joanna Jędrzejczyk w programie „Ameryka da się lubić”

You may also read!

KSW planuje regularne powroty do Szczecina

Gala KSW 66 była drugim wydarzeniem największej polskiej organizacji, do którego doszło w Szczecinie. KSW planuje wracać w to

Read More...

KSW 68 w Radomiu cały czas w zawieszeniu

Na razie cały czas nie wiadomo czy marcowa gala KSW, która mogłaby potencjalnie odbyć się w Radomiu, faktycznie będzie

Read More...

ALMMA 209 Sochaczew – Mistrzostwa Mazowsza MMA

Amatorska Liga MMA szykuje się do pierwszych zawodów w roku 2022, które odbędą się już pod koniec stycznia.  Na pierwsze

Read More...

2 commentsOn Fundacja Sportowy Talent rusza z akcją „Stwórz z nami Mistrza”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu