Fundacja Sportowy Talent rusza z akcją „Stwórz z nami Mistrza”

In Biznes, Projekty On
- Updated

Fundacja Sportowy Talent rusza z akcją „Stwórz z nami Mistrza”

Fundacja Sportowy Talent, której głównym celem jest pomoc w rozwoju młodzieży poprzez sport oraz promocję kultury fizycznej i aktywnego, zdrowego stylu życia, rozpoczęła akcję zbierania funduszy dla swoich podopiecznych na sportowy obóz Kiraly Team Summer Camp.

Jest to obóz szkoleniowy organizowany przez jeden z najlepszych klubów w Europie, gdzie zawodnicy przez dziewięć dni pracują nad doskonaleniem technik w poinfightingu, a treningi prowadzone są przez wielokrotnych mistrzów świata i Europy w tej formule.

Pointfighting to jedna z siedmiu formuł kickboxingu. Wywodzi się z karate. To czysto sportowa „szermierka” na macie zwanej tatami, która największą popularnością cieszy się w USA, gdzie została stworzona pod koniec lat 60-tych. W Polsce od niedawna cieszy się coraz większą popularnością zdobywając coraz szerszą rzeszę fanów i zawodników. Jest formułą bardzo dynamiczną, wymagającą od zawodnika ogromnej sprawności fizycznej, szybkości, precyzji i doskonałej techniki, a także myślenia i taktyki.

Na obóz Fundacja Sportowy Talent wysyła pięcioro kadetów, którzy wyróżniają się swoimi umiejętnościami, a na swoim koncie mają sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Aby młodzi zawodnicy byli konkurencyjni na arenie międzynarodowej powinni odbywać szkolenia poza naszymi granicami. Wyjazd jest tym bardziej ważny, ponieważ zbliżają się mistrzostwa Polski, które wyłonią zawodników kadry narodowej reprezentującej nasz kraj na mistrzostwach świata.

Sylwetki zawodników można znaleźć na stronie Fundacji Sportowy Talent: www.sportowytalent.org.pl

Zbiórkę można natomiast wesprzeć w serwisie Zrzutka.pl 

Fundacja Sportowy Talent współpracując z Polskim Związkiem Kickboxingu, czołowymi klubami krajowymi i zagranicznymi.

Zobacz również: Joanna Jędrzejczyk w programie „Ameryka da się lubić”

You may also read!

UFC migu

UFC 286 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów gali UFC 286: Edwards vs Usman 3. Wydarzenie odbyło się w Londynie

Read More...

„Słynął z bardzo szybkich rąk” – Marian Ziółkowski o rywalu dla Mameda

Marian Ziółkowski, mistrz KSW wagi lekkiej, przedstawił czterech rywali, którzy mogliby potencjalnie zmierzyć się z Mamedem Khalidovem w walce

Read More...
Artur Szpilka

Artur Szpilka: „Wyzwanie i szansa, ale też każdy z nas walczy dla siana”

Artur Szpilka. Fot. KSW Artur Szpilka nie kryje, że jednym z elementów, które sprawiły, że zmierzy

Read More...

2 commentsOn Fundacja Sportowy Talent rusza z akcją „Stwórz z nami Mistrza”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu