Fundacja Sportowy Talent rusza z akcją „Stwórz z nami Mistrza”

In Biznes, Projekty On
- Updated

Fundacja Sportowy Talent rusza z akcją „Stwórz z nami Mistrza”

Fundacja Sportowy Talent, której głównym celem jest pomoc w rozwoju młodzieży poprzez sport oraz promocję kultury fizycznej i aktywnego, zdrowego stylu życia, rozpoczęła akcję zbierania funduszy dla swoich podopiecznych na sportowy obóz Kiraly Team Summer Camp.

Jest to obóz szkoleniowy organizowany przez jeden z najlepszych klubów w Europie, gdzie zawodnicy przez dziewięć dni pracują nad doskonaleniem technik w poinfightingu, a treningi prowadzone są przez wielokrotnych mistrzów świata i Europy w tej formule.

Pointfighting to jedna z siedmiu formuł kickboxingu. Wywodzi się z karate. To czysto sportowa „szermierka” na macie zwanej tatami, która największą popularnością cieszy się w USA, gdzie została stworzona pod koniec lat 60-tych. W Polsce od niedawna cieszy się coraz większą popularnością zdobywając coraz szerszą rzeszę fanów i zawodników. Jest formułą bardzo dynamiczną, wymagającą od zawodnika ogromnej sprawności fizycznej, szybkości, precyzji i doskonałej techniki, a także myślenia i taktyki.

Na obóz Fundacja Sportowy Talent wysyła pięcioro kadetów, którzy wyróżniają się swoimi umiejętnościami, a na swoim koncie mają sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Aby młodzi zawodnicy byli konkurencyjni na arenie międzynarodowej powinni odbywać szkolenia poza naszymi granicami. Wyjazd jest tym bardziej ważny, ponieważ zbliżają się mistrzostwa Polski, które wyłonią zawodników kadry narodowej reprezentującej nasz kraj na mistrzostwach świata.

Sylwetki zawodników można znaleźć na stronie Fundacji Sportowy Talent: www.sportowytalent.org.pl

Zbiórkę można natomiast wesprzeć w serwisie Zrzutka.pl 

Fundacja Sportowy Talent współpracując z Polskim Związkiem Kickboxingu, czołowymi klubami krajowymi i zagranicznymi.

Zobacz również: Joanna Jędrzejczyk w programie „Ameryka da się lubić”

You may also read!

kaczamarczyk patryk

Patryk Kaczmarczyk i początki w świecie MMA

Patryk Kaczmarczyk. Fot. KSW Podczas gali KSW 64 do okrągłej klatki wejdzie niepokonany Patryk Kaczmarczyk. Będzie

Read More...
ppv ufc 259

Dana White: “Byłem kiedyś portierem i nosiłem ludziom walizki”

Dana White, szef UFC, jest nie tylko postacią nierozerwalnie związaną z marką, ale również jedną z jej najważniejszych, jeśli

Read More...
robert ruchała

“Chciałbym w przyszłości z tego żyć” – Robert Ruchała stawia na MMA

Podczas nadchodzącej gali KSW 64 do klatki KSW wejdzie ponownie młody i niepokonany Robert Ruchała. Robert po raz pierwszy w

Read More...

2 commentsOn Fundacja Sportowy Talent rusza z akcją „Stwórz z nami Mistrza”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu