Sebastian Przybysz i początki w świecie MMA

In Zawodnicy On
- Updated

Sebastian Przybysz

Sebastian Przybysz, który swoją ostatnią zawodową walkę stoczył w listopadzie 2019 roku – podczas KSW 51 w Zagrzebiu – ma dziś na swoim koncie osiem profesjonalnych bojów. Co ciekawe, Sebastian swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął dość przypadkowo i wcale nie od MMA.

– W wieku około piętnastu lat poszedłem razem z moim przyjacielem do małej salki znajomego, gdzie mieliśmy robić trening siłowy. Wisiał tam też worek bokserski. Jak go zobaczyłem od razu chciałem spróbować. Mój przyjaciel od kilku lat trenował taekwondo, więc pokazał mi jak zadawać podstawowe ciosy, a ja się tak mocno wkręciłem, że zamiast robić trening siłowy, przez półtorej godziny biłem w worek gołymi rękami. Spodobało mi się bardzo, więc zaraz zapytałem kolegi gdzie mogę trenować i tak też trafiłem do klubu taekwondo. Trenowałem tam jednak tylko kilka miesięcy. Potem już w innym miejscu zacząłem przygodę z kickboxingiem. Po około dwóch latach różnych treningów trafiłem na siłownię, gdzie była sekcja MMA i tam po raz pierwszy spróbowałem swoich sił w tym sporcie.

Sebastian początkowo trenował dla siebie, ale szybko złapał też bakcyla rywalizacji i zaczął walczyć amatorsko.

– Na amatorskich zawodach stoczyłem ponad dwadzieścia walk, z czego zdecydowaną większość wygrałem. W roku 2012 wywalczyłem mistrzostwo Polski, a rok później w Elblągu puchar Polski. Biłem się też podczas amatorskiego pucharu KSW.

W roku 2016 Przybysz zadebiutował w zawodowym MMA i wygrał już w pierwszej rundzie starcia przez techniczny nokaut.

– Gdy walczyłem amatorsko myślałem już o tym, żeby w przyszłości przejść na zawodowstwo. Robiłem więc wszystko w tym kierunku, żeby doprowadzić do debiutu. Czekałem tylko na okazję. Trenowałem wówczas w Might Bulls Gdynia i gdy wreszcie pojawiła się możliwość stoczenia zawodowego boju, nie wahałem się.

Po stoczeniu czterech zawodowych starć przyszła propozycja pojedynku podczas gali KSW 44. Wówczas to Sebastian zawalczył z Dawidem Gralką i wygrał szybko przez nokaut.

– Nie myślałem wcześniej o tym, że kiedyś w przyszłości będę walczyć dla KSW. Pewnego dnia zadzwonił do mnie jednak trener i powiedział, że będę bić się z Dawidem Gralką. Miałem wcześniej okazję poznać Dawida i nieco z nim potrenować, więc wiedziałem mniej więcej czego mogę się po nim spodziewać w trakcie starcia.

Po udanym debiucie w KSW i pokonaniu Gralki, Sebastian zmierzył się z aktualnym mistrzem organizacji, Antunem Racicem, jednak musiał uznać jego wyższość w klatce. Polak w kolejnym boju odbudował się i w pięknym stylu rozbił bardziej doświadczonego Bogdana Barbu.

Pod koniec roku 2019 Sebastian Przybysz wszedł ponownie dla klatki KSW i pokonał w niej mocnego Lemmy’ego Krušicia. Jeszcze przed tym boje Polak mówił:

–  Lubię mocnych przeciwników, więc duże doświadczenie rywala mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, bardziej mnie motywuje. Cieszę się z takiego mocnego zestawienia, bo wiem, że zwycięstwo może mi wiele dać.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Sebastian jest na fali wnoszącej swojej kariery i zapewne niedługo będzie miał okazję dopisać do rekordu kolejną wygraną.

źródło: KSW

W cyklu publikacji dotyczących historii zawodników pojawiły się również:

Krzysztof Klaczek i początki w świecie MMA
Damian Stasiak i początki w świecie MMA
Tomasz Narkun i początki w świecie MMA
Albert Odzimkowski i początki w świecie MMA
Bartłomiej Kopera i początki w świecie MMA
Michał Włodarek i początki w świecie MMA
Kamil Szymuszowski i początki w świecie MMA

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

11 commentsOn Sebastian Przybysz i początki w świecie MMA

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu