Eddie Hearn zdradził zaskakujący plan na powrót boksu

In Boks, Inne dyscypliny On

Eddie Hearn

Świata MMA stara się z wolna wracać do działań biznesowych. Organizacja UFC przygotowała już trzy gale i nie zamierza zwalniać tempa. Do powrotu na rynek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa szykuje się również boks.

Eddie Hearn, jeden z najważniejszych promotorów bokserskich na świecie i szef grupy Matchroom, zdradził swoje plany na powrót boksu w Wielkiej Brytanii i w wywiadzie dla serwisu Daily Mail zapowiedział, że aby zorganizować gale w Anglii Matchroom Boxing skorzysta z siedziby firmy w Brentwood i jednocześnie domu Hearna. Walki mają odbywać się tam na świeżym powietrzu. Wszystko ma zostać przygotowane i zorganizowane na pokaźnym terenie przynależnym do siedziby firmy.

– Walka o mistrzostwo świata w moim ogrodzie? O tak! Kupuję to! – podsumował pomysł Hearn.

Ze względu na ograniczenia związane z organizacją imprez sportowych w Anglii walki będzie mogło zobaczyć na żywo jedynie około 90 osób.

– Z finansowego punktu widzenia będzie to dla nas bolesne – przyznał Hearn. – Budowaliśmy jednak tę firmę przez ostatnie 10 lat i nie pozwolę boksowi od tak upaść. Podczas gdy inni będą robić gale w pustych halach, my zrobimy coś zupełnie innego. Wyobraźcie to sobie. Jest lato, dom jest oświetlony, w oddali widać Canary Wharf. Gasną sztuczne ognie, a potem przez wzgórze nadchodzą: Dillian Whyte i Alexander Povetkin, by zmierzyć się na moim trawniku.

Wybudowanie całej infrastruktury z zadaszonym ringiem i studiem przygotowany do transmisji walk dla telewizji Sky Sports ma kosztować milion funtów.

– Budujemy szatnie dla zawodników, przygotowujemy miejsce na wejście do ringu i zastanawiamy się, w jaki sposób możemy zrobić wszystko, czego potrzeba do produkcji, przy jak najmniejszej liczbie osób – powiedział Hearn. – Testowanie zawodników i zachowanie społecznego dystansu to główne wyzwania.

Pierwsze gale mają ruszyć w lipcu pod roboczą nazwą “Matchroom Fight Camp”.

– Szczegóły są złożone i wciąż się zmieniają, ze względu na zmieniające się regulacje związane z pandemią. Rozmawiamy z British Boxing Board of Control, władzami i  WBC – dodał Hearn. – To wielkie wyzwanie. Zamierzamy przekształcić naszą siedzibę w miejsce do oglądania boksu na żywo, z ringiem pośrodku ogrodu i widokiem na Londyn.

W ciągu pierwszego miesiąca w posiadłości Hearna mają się odbyć cztery wydarzenia. Podczas każdego z nich zostanie zorganizowanych po pięć walk.

Zobacz również: „Myślę o tym” – Eddie Hearn o wejściu do świata MMA

You may also read!

Gale UFC będą transmitowane w Fortuna TV

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, firma będąca jedną z największych marek bukmacherskich w Polsce, ogłosiła rozpoczęcie współpracy z organizacją UFC

Read More...

Babilon Promotion z pierwszą galą boksu w 2021 roku

fot. Akapit Media Grupa Babilon Promotion otwiera rok 2021 od studyjnej gali, na której o mistrzostwo

Read More...
robert ruchala

Robert Ruchała i początki w świecie MMA

Już podczas gali KSW 58 do okrągłej klatki powróci Robert Ruchała, który udanie zadebiutował w niej w roku 2020.

Read More...

2 commentsOn Eddie Hearn zdradził zaskakujący plan na powrót boksu

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu