Eddie Hearn zdradził zaskakujący plan na powrót boksu

In Boks, Inne dyscypliny On

Eddie Hearn

Świata MMA stara się z wolna wracać do działań biznesowych. Organizacja UFC przygotowała już trzy gale i nie zamierza zwalniać tempa. Do powrotu na rynek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa szykuje się również boks.

Eddie Hearn, jeden z najważniejszych promotorów bokserskich na świecie i szef grupy Matchroom, zdradził swoje plany na powrót boksu w Wielkiej Brytanii i w wywiadzie dla serwisu Daily Mail zapowiedział, że aby zorganizować gale w Anglii Matchroom Boxing skorzysta z siedziby firmy w Brentwood i jednocześnie domu Hearna. Walki mają odbywać się tam na świeżym powietrzu. Wszystko ma zostać przygotowane i zorganizowane na pokaźnym terenie przynależnym do siedziby firmy.

– Walka o mistrzostwo świata w moim ogrodzie? O tak! Kupuję to! – podsumował pomysł Hearn.

Ze względu na ograniczenia związane z organizacją imprez sportowych w Anglii walki będzie mogło zobaczyć na żywo jedynie około 90 osób.

– Z finansowego punktu widzenia będzie to dla nas bolesne – przyznał Hearn. – Budowaliśmy jednak tę firmę przez ostatnie 10 lat i nie pozwolę boksowi od tak upaść. Podczas gdy inni będą robić gale w pustych halach, my zrobimy coś zupełnie innego. Wyobraźcie to sobie. Jest lato, dom jest oświetlony, w oddali widać Canary Wharf. Gasną sztuczne ognie, a potem przez wzgórze nadchodzą: Dillian Whyte i Alexander Povetkin, by zmierzyć się na moim trawniku.

Wybudowanie całej infrastruktury z zadaszonym ringiem i studiem przygotowany do transmisji walk dla telewizji Sky Sports ma kosztować milion funtów.

– Budujemy szatnie dla zawodników, przygotowujemy miejsce na wejście do ringu i zastanawiamy się, w jaki sposób możemy zrobić wszystko, czego potrzeba do produkcji, przy jak najmniejszej liczbie osób – powiedział Hearn. – Testowanie zawodników i zachowanie społecznego dystansu to główne wyzwania.

Pierwsze gale mają ruszyć w lipcu pod roboczą nazwą „Matchroom Fight Camp”.

– Szczegóły są złożone i wciąż się zmieniają, ze względu na zmieniające się regulacje związane z pandemią. Rozmawiamy z British Boxing Board of Control, władzami i  WBC – dodał Hearn. – To wielkie wyzwanie. Zamierzamy przekształcić naszą siedzibę w miejsce do oglądania boksu na żywo, z ringiem pośrodku ogrodu i widokiem na Londyn.

W ciągu pierwszego miesiąca w posiadłości Hearna mają się odbyć cztery wydarzenia. Podczas każdego z nich zostanie zorganizowanych po pięć walk.

Zobacz również: „Myślę o tym” – Eddie Hearn o wejściu do świata MMA

You may also read!

McGregor zdradził co zmotywowało go do zarabiania

Conor McGregor, były mistrz UFC i najpopularniejszy oraz najlepiej zarabiający zawodnik MMA na świecie, w tym roku po raz piąty

Read More...

Nowi użytkownicy i nowe ceny ESPN+

Firma Disney, właściciel sportowej platformy streamingowej ESPN+, planuje podnieść cenę miesięcznego dostępu do serwisu. Jak wynika z dokumentów, do

Read More...

KSW, Jędrzejczyk i Lewandowski nominowani do World MMA Awards

  Magazyn "Fighters Only", największy na świecie periodyk poświęcony mieszanym sztukom walki ogłosił coroczne nominacje do prestiżowych nagród World MMA

Read More...

One commentOn Eddie Hearn zdradził zaskakujący plan na powrót boksu

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu