Damian Stasiak i początki w świecie MMA

In Zawodnicy On

damian stasiak

Damian Stasiak, najlepszy polski zawodnik wagi koguciej, który dziś walczy pod skrzydłami organizacji KSW, wcześniej przebył trudną i ciekawą drogę przez klatkę UFC, największej marki światowego MMA. Chociaż dziś Polak odnosi sukcesy w zawodowym MMA, przez wiele lat jego sportowa kariera związana była z karate i brazylijskim jiu-jitsu.

– Treningi sportów walki rozpocząłem już jako sześciolatek – wspomina Damian Stasiak. – Trafiłem na zajęcia karate tradycyjnego do mojego obecnego trenera, Radka Olczyka. W wieku około dwunastu lat zacząłem ćwiczyć również brazylijskie jiu-jitsu. Mój trener interesował się tą dyscypliną, więc dołączyłem do niego na macie. Łącząc przez lata te dwa style walki i szukając nowych wyzwań trafiłem w końcu na MMA i tak już zostało. Karate i BJJ jest ze mną jednak cały czas. Dziś jestem też instruktorem i trenerem karate.

Osiągnięcia Damiana w karate i brazylijskimi jiu-jitsu są imponujące.

– W karate zdobyłem w zasadzie wszystko, co było do zdobycia. Po dwa razy byłem mistrzem i wicemistrzem świata. Kilka razy wywalczyłem też tytuł mistrza Europy. Wielokrotnie zdobyłem również puchary świata, Europy i Polski. W BJJ jestem posiadaczem czarnego pasa.  Byłem wielokrotnym medalistą zawodów ogólnopolskich, zarówno w kimonach, jak i bez. W 2007 i 2008 roku zostałem mistrzem Europy BJJ w kimonach. Niedawno natomiast walcząc bez kimon zdobyłem złoty medal w pucharze Polski.

Po tych wszystkich sukcesach i setkach stoczonych walk, Damian postanowił nie próbować już swoich sił w amatorskim MMA i rzucił się od razu na głęboką wodę zawodowstwa.

– Nie chciałem walczyć amatorsko, bo miałem już ogromny bagaż doświadczeń wyniesionych z karate i jiu-jitsu. Nie czułem więc takiej potrzeby, a dodatkowo nie chciałem walczyć za darmo.

Szybko okazało się, że Damian radzi sobie w MMA wyśmienicie. W niecałe cztery lata od debiutu pojawiła się propozycja walk dla organizacji UFC.

– Dostałem się do UFC po walce, którą stoczyłem na gali brytyjskiej organizacji BAMMA. Moim rywalem był  Mike Grundy, chłopak, który dziś jest numerem jeden w Anglii i walczy dla UFC. Jedyną przegraną w karierze ma właśnie ze mną. Już wówczas to było bardzo mocne nazwisko, więc po wygranej miałem walczyć o pas. Okazało się jednak, że starcie to obserwowali też przedstawiciele UFC, od których dostałem propozycję walki. Gala miała się odbyć dosłownie dwa tygodnie później w Krakowie. Nie zastanawiałem się jednak ani chwili, bo było to spełnienie marzeń. Zacząłem więc walczyć w UFC, ale nie byłem jeszcze wówczas w pełni kompletnym zawodnikiem MMA. To był tak naprawdę dopiero początek mojej drogi w tej dyscyplinie sportu. W trakcie wszystkich lat, które spędziłem w UFC, bardzo mocno trenowałem ucząc się zapasów, stójki i łączenia wszystkiego w jedną całość. Dziś jestem w najlepszej dyspozycji jaką kiedykolwiek miałem. Spokojnie mogę już powiedzieć o sobie, że jestem kompletnym zawodnikiem MMA. Zawodnikiem, któremu nic nie brakuje.

W swoim ostatnim ostatnim boju Damian Stasiak zadebiutował w organizacji KSW i zmierzył się o pas mistrzowski z mocnym i doświadczonym Antun Račić. Niestety walka nie ułożyła się po myśli Polaka, ale Damian nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w klatce KSW.

źródło: KSW

W cyklu publikacji dotyczących historii zawodników pojawiły się również:

Tomasz Narkun i początki w świecie MMA
Albert Odzimkowski i początki w świecie MMA
Bartłomiej Kopera i początki w świecie MMA
Michał Włodarek i początki w świecie MMA
Kamil Szymuszowski i początki w świecie MMA

You may also read!

mateusz gamrot

Mateusz Gamrot: „To jest moja ostatnia walka na kontrakcie”

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot szykuje się do kolejnej walki w UFC, walki, która będzie

Read More...
MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa kontynuuje współpracę sponsorską ze Stowarzyszeniem MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa (PSG), największy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce oraz Stowarzyszenie MMA Polska dalej działają razem. Od roku

Read More...

„Zaprzepaszczona szansa” – KSW na rynku niemieckim

Fot. KSW Organizacja KSW szykuje się do kolejnych zagranicznych wydarzeń. Nie ma jednak w planach pojawienia

Read More...

10 commentsOn Damian Stasiak i początki w świecie MMA

Leave a reply:

Mobile Sliding Menu