Damian Stasiak i początki w świecie MMA

In Zawodnicy On

damian stasiak

Damian Stasiak, najlepszy polski zawodnik wagi koguciej, który dziś walczy pod skrzydłami organizacji KSW, wcześniej przebył trudną i ciekawą drogę przez klatkę UFC, największej marki światowego MMA. Chociaż dziś Polak odnosi sukcesy w zawodowym MMA, przez wiele lat jego sportowa kariera związana była z karate i brazylijskim jiu-jitsu.

– Treningi sportów walki rozpocząłem już jako sześciolatek – wspomina Damian Stasiak. – Trafiłem na zajęcia karate tradycyjnego do mojego obecnego trenera, Radka Olczyka. W wieku około dwunastu lat zacząłem ćwiczyć również brazylijskie jiu-jitsu. Mój trener interesował się tą dyscypliną, więc dołączyłem do niego na macie. Łącząc przez lata te dwa style walki i szukając nowych wyzwań trafiłem w końcu na MMA i tak już zostało. Karate i BJJ jest ze mną jednak cały czas. Dziś jestem też instruktorem i trenerem karate.

Osiągnięcia Damiana w karate i brazylijskimi jiu-jitsu są imponujące.

– W karate zdobyłem w zasadzie wszystko, co było do zdobycia. Po dwa razy byłem mistrzem i wicemistrzem świata. Kilka razy wywalczyłem też tytuł mistrza Europy. Wielokrotnie zdobyłem również puchary świata, Europy i Polski. W BJJ jestem posiadaczem czarnego pasa.  Byłem wielokrotnym medalistą zawodów ogólnopolskich, zarówno w kimonach, jak i bez. W 2007 i 2008 roku zostałem mistrzem Europy BJJ w kimonach. Niedawno natomiast walcząc bez kimon zdobyłem złoty medal w pucharze Polski.

Po tych wszystkich sukcesach i setkach stoczonych walk, Damian postanowił nie próbować już swoich sił w amatorskim MMA i rzucił się od razu na głęboką wodę zawodowstwa.

– Nie chciałem walczyć amatorsko, bo miałem już ogromny bagaż doświadczeń wyniesionych z karate i jiu-jitsu. Nie czułem więc takiej potrzeby, a dodatkowo nie chciałem walczyć za darmo.

Szybko okazało się, że Damian radzi sobie w MMA wyśmienicie. W niecałe cztery lata od debiutu pojawiła się propozycja walk dla organizacji UFC.

– Dostałem się do UFC po walce, którą stoczyłem na gali brytyjskiej organizacji BAMMA. Moim rywalem był  Mike Grundy, chłopak, który dziś jest numerem jeden w Anglii i walczy dla UFC. Jedyną przegraną w karierze ma właśnie ze mną. Już wówczas to było bardzo mocne nazwisko, więc po wygranej miałem walczyć o pas. Okazało się jednak, że starcie to obserwowali też przedstawiciele UFC, od których dostałem propozycję walki. Gala miała się odbyć dosłownie dwa tygodnie później w Krakowie. Nie zastanawiałem się jednak ani chwili, bo było to spełnienie marzeń. Zacząłem więc walczyć w UFC, ale nie byłem jeszcze wówczas w pełni kompletnym zawodnikiem MMA. To był tak naprawdę dopiero początek mojej drogi w tej dyscyplinie sportu. W trakcie wszystkich lat, które spędziłem w UFC, bardzo mocno trenowałem ucząc się zapasów, stójki i łączenia wszystkiego w jedną całość. Dziś jestem w najlepszej dyspozycji jaką kiedykolwiek miałem. Spokojnie mogę już powiedzieć o sobie, że jestem kompletnym zawodnikiem MMA. Zawodnikiem, któremu nic nie brakuje.

W swoim ostatnim ostatnim boju Damian Stasiak zadebiutował w organizacji KSW i zmierzył się o pas mistrzowski z mocnym i doświadczonym Antun Račić. Niestety walka nie ułożyła się po myśli Polaka, ale Damian nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w klatce KSW.

źródło: KSW

W cyklu publikacji dotyczących historii zawodników pojawiły się również:

Tomasz Narkun i początki w świecie MMA
Albert Odzimkowski i początki w świecie MMA
Bartłomiej Kopera i początki w świecie MMA
Michał Włodarek i początki w świecie MMA
Kamil Szymuszowski i początki w świecie MMA

You may also read!

michał domin

Michał Domin i początki w świecie MMA

Michał Domin. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 po raz czwarty do okrągłej klatki wejdzie

Read More...

„Zawodnicy nie mają wyboru” – Ngannou o związku zawodowym fighterów

Francis Ngannou, mistrz UFC wagi ciężkiej, jest zdania, że utworzenie związku zawodowego zawodników UFC, będzie bardzo trudnym zadaniem. Od dłuższego

Read More...

„Jestem tu po to, żeby zdobyć pas” – Emil Meek o KSW

Emil Meek. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 do okrągłej klatki powróci jeden z najbardziej

Read More...

10 commentsOn Damian Stasiak i początki w świecie MMA

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu