PFL przekłada cały sezon gal zaplanowany na 2020 rok

In Wydarzenia On
- Updated

PFL przekłada cały sezon gal zaplanowany na 2020 rok

Organizacja Professional Fighters League (PFL) ogłosiła, że zdecydowała o przełożeniu całego sezonu swoich gal zaplanowanego na ten rok. Kolejne turniejowe walki mają zacząć się odbywać się dopiero w roku 2021. Organizacja ogłosiła również, że pomimo przełożenia sezonu cały czas będzie wypłacać miesięczne stypendia swoim zawodnikom.

Warto przypomnieć, że w tegorocznym sezonie rozgrywek PFL miał wziąć udział również zawodnik z Polski, Marcin Held.

Peter Murray, dyrektor zarządzający organizacją w rozmowie dla ESPN skomentował aktualną sytuację.

– PFL to międzynarodowa liga MMA, w której walczą zawodnicy z ponad 25 krajów świata. Nasz zespół zdecydował, że w pierwszej kolejności musimy patrzeć na zdrowie i bezpieczeństwo naszych zawodników, fanów, personelu i partnerów biznesowych. Przy tak dużej niepewności związanej z koronawirusem, uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Zdecydowaliśmy więc, że sezon walk, który miał się rozpocząć w maju, będzie przesunięty na wiosnę roku 2021.

Murray został zapytany również o to, czy zawodnicy związani z PFL będą mogli w tym czasie walczyć dla innych organizacji.

– Najważniejsze jest to, że zapewniamy naszym zawodnikom start w sezonie, który rozpocznie się w roku 2021. W międzyczasie będziemy przekazywać im miesięczne stypendia. Aktualnie skupiam się na tej sprawie, ale będziemy dalej rozmawiać z naszymi zawodnikami.

Szef PFL nie wyklucza również, że pomimo odwołania sezonu organizacja przygotuje jednak jakieś pojedyncze gale. Oczywiście odbywałby się one bez udziału publiczności.

– Nigdy nie mów nigdy. Aktualnie jednak skupiamy się na wdrożeniu założonego planu. Oceniamy oczywiście na bieżąco sytuację dotyczącą organizacji gal, ale skupiamy się teraz na czymś innym.

Professional Fighters League jest kolejną organizacją MMA, która odwołała swoje wydarzenia w USA. Wcześniej na taki ruch zdecydował się między innymi Bellator i UFC. Amerykański lider rynku chce jednak jak najszybciej wrócić do organizacji wydarzeń i już teraz Dana White, szef UFC, zapowiedział, iż najbliższa gala zostanie zorganizowana na początku maja. Dodatkowo marka przygotowuje prywatną wyspę, na której mogłyby się odbywać jej międzynarodowe walki.

Zobacz również: Polski sport i rządowe plany powrotu do normalności

You may also read!

mateusz_gamrot

“Bonusy mocno zmieniły wizję” – Gamrot o przeniesieniu się do USA

Mateusz Gamrot, który wygrał swoją drugą walkę w organizacji UFC, nie kryje, że chciałby przenieść się na dłużej do USA,

Read More...
tomasz romanowski

Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Tomasz Romanowski Fot. KSW Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie

Read More...

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Conor McGregor, były mistrz organizacji UFC i najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie, od lat jest też jednym z najlepiej

Read More...

3 commentsOn PFL przekłada cały sezon gal zaplanowany na 2020 rok

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu