Sprawa sądowa pomiędzy IMMAF i WADA wraca na wokandę

In Biznes, Regulacje i zasady On
- Updated

Organizacja International MMA Federation (IMMAF), w zeszłym roku zdecydowała się złożyć pozew sądowy przeciwko Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) informując, że mediacje pomiędzy stronami nie przyniosły rozstrzygnięcia. Sprawa miała być rozstrzygana przez szwajcarski sąd w Lozannie, a dotyczy ona odrzucenia wniosku IMMAF o członkostwo w Światowej Agencji Antydopingowej.

4 września 2019 miał ruszyć proces między stronami, jednak organizacja IMMAF poinformowała, że zgodziła się na przesunięcie tego terminu. Spór nie został rozstrzygnięty i sprawa ponownie powróciła.

Dyrektor generalny IMMAF, Densign White komentując aktualną sytuację powiedział:

– Pod koniec sierpnia 2019 r. przyjęliśmy wniosek WADA o odroczenie naszej sprawy sądowej (zaplanowanej na 4 września), aby dać organizacji więcej czasu na przegląd wszystkich koniecznych procedur. Teraz WADA poprosiła o kolejne 5 miesięcy, które IMMAF jednogłośnie odrzuciło. Aplikacja IMMAF do WADA ma kluczowe znaczenie dla uznania jej przez światowe ruchy sportowe, np. GAISF.

Warto przypomnieć, że już w roku 2015 organizacja IMMAF wdrożyła u siebie politykę antydopingową opartą na zasadach kodeksu i standardów WADA, a w czerwcu 2016 roku złożyła wniosek o przystąpienie do WADA. Wniosek został jednak odrzucony, a w uzasadnieniu podano, że po dokonaniu pełnej weryfikacji dokumentów IMMAF i po konsultacjach z innymi organizacjami należącymi do WADA, uznano że wniosek nie jest w pełni satysfakcjonujący.

Co ważne, brak akceptacji przez WADA powoduje również, że IMMAF nie może starać się członkostwo w Global Alliance of International Sports Federation, wcześniej znanym pod nazwą SportAccord, w sprawie uznania organizacji za globalny organ zarządzający sportem jakim jest MMA. Natomiast bez członkostwa w GAISF nie ma co nawet marzyć o dostaniu się do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, co jest kluczowym celem IMMAF.

 

You may also read!

ksw 54

KSW 54 z obniżoną ceną PPV

Już 29 sierpnia organizacja KSW przygotuje swoją drugą galę po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Podobnie jak poprzednio, wydarzenie

Read More...

„Większość ograniczyła swoje wydatki” – Szef KSW o sponsorach

Czasy pandemii koronawirusa w znaczącym stopniu wpłynęły na branżę sportową, w tym również na MMA. Odwołane wydarzenia i ograniczenia

Read More...

Stacji Polsat Sport obchodzi dwudzieste urodziny

Dziś mija 20 lat od uruchomienia Polsatu Sport – najstarszego polskiego kanału sportowego. Przy tej okazji warto przypomnieć, że już

Read More...

One commentOn Sprawa sądowa pomiędzy IMMAF i WADA wraca na wokandę

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu