Sprawa sądowa pomiędzy IMMAF i WADA wraca na wokandę

In Biznes, Regulacje i zasady On
- Updated

Organizacja International MMA Federation (IMMAF), w zeszłym roku zdecydowała się złożyć pozew sądowy przeciwko Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) informując, że mediacje pomiędzy stronami nie przyniosły rozstrzygnięcia. Sprawa miała być rozstrzygana przez szwajcarski sąd w Lozannie, a dotyczy ona odrzucenia wniosku IMMAF o członkostwo w Światowej Agencji Antydopingowej.

4 września 2019 miał ruszyć proces między stronami, jednak organizacja IMMAF poinformowała, że zgodziła się na przesunięcie tego terminu. Spór nie został rozstrzygnięty i sprawa ponownie powróciła.

Dyrektor generalny IMMAF, Densign White komentując aktualną sytuację powiedział:

– Pod koniec sierpnia 2019 r. przyjęliśmy wniosek WADA o odroczenie naszej sprawy sądowej (zaplanowanej na 4 września), aby dać organizacji więcej czasu na przegląd wszystkich koniecznych procedur. Teraz WADA poprosiła o kolejne 5 miesięcy, które IMMAF jednogłośnie odrzuciło. Aplikacja IMMAF do WADA ma kluczowe znaczenie dla uznania jej przez światowe ruchy sportowe, np. GAISF.

Warto przypomnieć, że już w roku 2015 organizacja IMMAF wdrożyła u siebie politykę antydopingową opartą na zasadach kodeksu i standardów WADA, a w czerwcu 2016 roku złożyła wniosek o przystąpienie do WADA. Wniosek został jednak odrzucony, a w uzasadnieniu podano, że po dokonaniu pełnej weryfikacji dokumentów IMMAF i po konsultacjach z innymi organizacjami należącymi do WADA, uznano że wniosek nie jest w pełni satysfakcjonujący.

Co ważne, brak akceptacji przez WADA powoduje również, że IMMAF nie może starać się członkostwo w Global Alliance of International Sports Federation, wcześniej znanym pod nazwą SportAccord, w sprawie uznania organizacji za globalny organ zarządzający sportem jakim jest MMA. Natomiast bez członkostwa w GAISF nie ma co nawet marzyć o dostaniu się do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, co jest kluczowym celem IMMAF.

 

You may also read!

KSW planuje regularne powroty do Szczecina

Gala KSW 66 była drugim wydarzeniem największej polskiej organizacji, do którego doszło w Szczecinie. KSW planuje wracać w to

Read More...

KSW 68 w Radomiu cały czas w zawieszeniu

Na razie cały czas nie wiadomo czy marcowa gala KSW, która mogłaby potencjalnie odbyć się w Radomiu, faktycznie będzie

Read More...

ALMMA 209 Sochaczew – Mistrzostwa Mazowsza MMA

Amatorska Liga MMA szykuje się do pierwszych zawodów w roku 2022, które odbędą się już pod koniec stycznia.  Na pierwsze

Read More...

2 commentsOn Sprawa sądowa pomiędzy IMMAF i WADA wraca na wokandę

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu