Podsumowanie roku – KSW w liczbach

In Biznes On
- Updated

Rok 2019 był dla organizacji KSW czasem wyjątkowym. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy największa marka MMA w Europie przygotowała sześć gal, w tym dwie zagraniczne.

Wszystko zaczęło się od KSW 47: The X-Warriors, które odbyło się 23 marca w łódzkiej Atlas Arenie. Miesiąc później (27 kwietnia) przyszła pora na KSW 48 w Lublińskiej hali Globus. 18 maja natomiast organizacja zawitała do Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu, gdzie przygotowała galę KSW 49.

Drugie półrocze rozpoczęło się od mocnego uderzenia i jubileuszowej, pięćdziesiątej gali, która odbyła się 14 września w londyńskiej Wembely Arenie. Tuż po niej (9 listopada) przyszedł czas na podbój nowego rynku i fantastyczną galę KSW 51 w Zagrzebiu, która była debiutem KSW na Bałkanach. Rok został zamknięty 7 grudnia, ogromną galą KSW 52: The Race w Arenie Gliwice.

W 2019 w okrągłej klatce KSW stoczono 53 walki, które trwały łącznie 9 godzin, 8 minut i 27 sekund.

76 zawodników toczyło swoje boje na przestrzeni 124 rund. Pojedynki zakończyły się 6 poddaniami, 25 nokautami i 22 decyzjami sędziowskimi.

W trakcie roku na galach KSW zadebiutowało 29 nowych zawodników, a na trybunach wszystkich aren zasiadło blisko 60 tysięcy widzów! Tłumnie też dopingowano zawodników przed telewizorami. Gala KSW 48 w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight osiągnęła 10,8% udziału w rynku w grupie 16-49 i była najchętniej oglądaną pozycją programową w wieczór emisji. Średnia oglądalność prawie 3,5-godzinnej gali w trzech stacjach nieznacznie przekroczyła 1 mln widzów, a liczba osób, które przez minimum 15 minut oglądała wydarzenie z Lublina wyniosła 2,21 mln.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy na galach KSW stoczono 9 walk mistrzowskich.

Po raz pierwszy w historii organizacji przyznano tytuł wagi koguciej. 9 listopada w Zagrzebiu Antun Racić pokonał Damiana Stasiaka i to na jego biodrach zawisł nowy pas.

W roku 2019 zakończono również turniej kategorii średniej. W finale Scott Askham zmierzył się z Michałem Materlą i po świetny boju wywalczył tytuł mistrzowski tej kategorii wagowej.

Podczas gali KSW 47 doszło natomiast do walki dwóch panujących mistrzów. W boju tym Philip De Fries, czempion wagi ciężkiej, pokonał Tomasza Narkuna, mistrza wagi półciężkiej i obronił tym samy pas. Później Polak wrócił do swojej kategorii i tam obronił tytuł. De Fries też zawalczył raz jeszcze i pozostał na tronie królewskiej kategorii wagowej.

W trakcie ostatniego roku tymczasowym mistrzem KSW w kategorii piórkowej został Salahdine Parnasse, a  kategorii lekkiej – Norman Parke. Roberto Soldić pozostał królem wagi półśredniej.

Fani mieli też okazję zobaczyć powrót do rywalizacji Mameda Khalidova i kibicować kolejnemu olimpijczykowi w okrągłej klatce – Szymonowi Kołeckiemu.

Rok 2019 obfitował w ciekawe wydarzenia organizowane pod skrzydłami KSW.  Kolejnych 12 miesięcy zapowiada się również ciekawie, a sezon na wydarzenia KSW zostanie otwarty już w marcu, galą KSW 53, która odbędzie się w Łodzi.

źródło: KSW

You may also read!

Nowi użytkownicy i nowe ceny ESPN+

Firma Disney, właściciel sportowej platformy streamingowej ESPN+, planuje podnieść cenę miesięcznego dostępu do serwisu. Jak wynika z dokumentów, do

Read More...

KSW, Jędrzejczyk i Lewandowski nominowani do World MMA Awards

  Magazyn "Fighters Only", największy na świecie periodyk poświęcony mieszanym sztukom walki ogłosił coroczne nominacje do prestiżowych nagród World MMA

Read More...

Dwie nowe, międzynarodowe umowy telewizyjne KSW

Tuż przed zbliżającą się galą KSW 53: Reborn lider europejskiego rynku MMA podpisał umowy z dwiema zagranicznymi stacjami telewizyjnymi. Pierwsza

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu