Koniec „Magazynu Sportów Walki” w PR 24

In Media, Programy On
Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski. Fot. Dominik Durniat
Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski. Fot. Dominik Durniat

16 grudnia w „Magazynie Sportów Walki” Polskiego Radia 24 redaktor Andrzej Janisz poinformował, że jego rozmowa z Szymonem Kołeckim jest ostatnią w historii programu. Audycja o sportach walki funkcjonowała na antenie od wielu lat. Początkowo program trwał 40 minut, a w ostatnim czasie został skrócony do 11.

– Od dawna myślałem o zakończeniu programu –  Andrzej Janisz powiedział serwisowi MMABiznes.pl. –  Tym bardziej, że od jakiegoś czasu czułem, że nie przychodzi mi to już tak łatwo i naturalnie jak kiedyś. Audycja miała charakter nieco publicystyczny i retrospektywny i zaczęła się coraz bardziej rozjeżdżać z koncepcją radia informacyjnego jakim ma być PR 24. Formuła programu się więc wyczerpała. Chciałem pociągnąć projekt do nowego roku. Szefostwo radia myślało o wcześniejszym zakończeniu i tak dwie strony spotkały się w pół drogi.

W początkach swego funkcjonowania „Magazyn Sportów Walki” był jedną z popularniejszych audycji na antenie PR 24.

– Zaczynałem w zupełnie innych realiach. Początkowo audycja była dostępna tylko w internecie i swego czasu była najlepiej słuchanym programem, właśnie ze względu na tzw. klikalność. Na początku program też miał częściowo charakter newsowy. Teraz, w dobie kiedy wszyscy o wszystkim wiedzą po 3 minutach od wydarzenia, straciła ten walor. Dodatkowo dziś jest też tak dużo informacji ze świata sportów walki, że nikomu nie chce się włączać radia. Słuchacze są też coraz młodsi, a ja coraz starszy i zaczynamy mówić innymi językami. A o walkach celebrytów nie chcę robić audycji. Miałem takie propozycje, ale pozostaję wierny temu, że MMA to sport. Nie interesują mnie walki celebrytów, zwyczajnie tego nie czuję.

Mimo zakończenia emisji programu, Andrzej Janisz swoją przygodę z tą audycją wspomina bardzo dobrze.

– Bardzo się cieszę, że w ostatnim odcinku moim gościem był ktoś taki jak Szymon Kołecki, czyli nie tylko zawodnik MMA, ale po prostu wielki sportowiec. „Magazyn Sportów Walki” to była bardzo fajna historia. Poznałem tam wielu ciekawych ludzi, których zawsze starałem się pokazywać z nieco innej strony.

Andrzej Janisz od ponad trzydziestu lat jest związany z Polskim Radiem. Jest też zdobywcą Złotego Mikrofonu za osiągnięcia w pracy sprawozdawcy sportowego i zaangażowanie w promocję osiągnięć polskiego sportu.

You may also read!

UFC Fight Night 166 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

  Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight Night:

Read More...

Heraklesy 2019 rozdane

Heraklesy, najważniejsze branżowe nagrody w polskim MMA, został rozdane. W tym roku największym zwycięzcą gali okazał się Jan Błachowicz,

Read More...

Organizacja ACA wraca do Polski

Organizacja ACA powróci do Polski już za 3 miesiące. Gala ACA 108 odbędzie się 24 kwietnia i będzie to

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu