Koniec „Magazynu Sportów Walki” w PR 24

In Media, Programy On
Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski. Fot. Dominik Durniat
Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski. Fot. Dominik Durniat

16 grudnia w „Magazynie Sportów Walki” Polskiego Radia 24 redaktor Andrzej Janisz poinformował, że jego rozmowa z Szymonem Kołeckim jest ostatnią w historii programu. Audycja o sportach walki funkcjonowała na antenie od wielu lat. Początkowo program trwał 40 minut, a w ostatnim czasie został skrócony do 11.

– Od dawna myślałem o zakończeniu programu –  Andrzej Janisz powiedział serwisowi MMABiznes.pl. –  Tym bardziej, że od jakiegoś czasu czułem, że nie przychodzi mi to już tak łatwo i naturalnie jak kiedyś. Audycja miała charakter nieco publicystyczny i retrospektywny i zaczęła się coraz bardziej rozjeżdżać z koncepcją radia informacyjnego jakim ma być PR 24. Formuła programu się więc wyczerpała. Chciałem pociągnąć projekt do nowego roku. Szefostwo radia myślało o wcześniejszym zakończeniu i tak dwie strony spotkały się w pół drogi.

W początkach swego funkcjonowania „Magazyn Sportów Walki” był jedną z popularniejszych audycji na antenie PR 24.

– Zaczynałem w zupełnie innych realiach. Początkowo audycja była dostępna tylko w internecie i swego czasu była najlepiej słuchanym programem, właśnie ze względu na tzw. klikalność. Na początku program też miał częściowo charakter newsowy. Teraz, w dobie kiedy wszyscy o wszystkim wiedzą po 3 minutach od wydarzenia, straciła ten walor. Dodatkowo dziś jest też tak dużo informacji ze świata sportów walki, że nikomu nie chce się włączać radia. Słuchacze są też coraz młodsi, a ja coraz starszy i zaczynamy mówić innymi językami. A o walkach celebrytów nie chcę robić audycji. Miałem takie propozycje, ale pozostaję wierny temu, że MMA to sport. Nie interesują mnie walki celebrytów, zwyczajnie tego nie czuję.

Mimo zakończenia emisji programu, Andrzej Janisz swoją przygodę z tą audycją wspomina bardzo dobrze.

– Bardzo się cieszę, że w ostatnim odcinku moim gościem był ktoś taki jak Szymon Kołecki, czyli nie tylko zawodnik MMA, ale po prostu wielki sportowiec. „Magazyn Sportów Walki” to była bardzo fajna historia. Poznałem tam wielu ciekawych ludzi, których zawsze starałem się pokazywać z nieco innej strony.

Andrzej Janisz od ponad trzydziestu lat jest związany z Polskim Radiem. Jest też zdobywcą Złotego Mikrofonu za osiągnięcia w pracy sprawozdawcy sportowego i zaangażowanie w promocję osiągnięć polskiego sportu.

You may also read!

Nowi użytkownicy i nowe ceny ESPN+

Firma Disney, właściciel sportowej platformy streamingowej ESPN+, planuje podnieść cenę miesięcznego dostępu do serwisu. Jak wynika z dokumentów, do

Read More...

KSW, Jędrzejczyk i Lewandowski nominowani do World MMA Awards

  Magazyn "Fighters Only", największy na świecie periodyk poświęcony mieszanym sztukom walki ogłosił coroczne nominacje do prestiżowych nagród World MMA

Read More...

Dwie nowe, międzynarodowe umowy telewizyjne KSW

Tuż przed zbliżającą się galą KSW 53: Reborn lider europejskiego rynku MMA podpisał umowy z dwiema zagranicznymi stacjami telewizyjnymi. Pierwsza

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu