Zmiany i nowości planowane w ALMMA na 2020 rok

In Biznes, Regulacje i zasady On

Zmiany i nowości planowane w ALMMA na 2020 rok

Ponad 200 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Europy Amatorskiego MMA 2019, które odbyły się 8 grudnia w Sochaczewie. Zawody były ostatnim tegorocznym wydarzeniem przygotowanym przez Amatorską Ligę MMA. Organizacja zamknęła więc rok z 17 galami rozgrywanymi w różnych miejscach kraju. Na następne dwanaście miesięcy zaplanowano podobną liczbę imprez, a pełny grafik zawodów ma się pojawi się na stronie ALMMA jeszcze przed końcem tego roku.

Co ciekawe, w 2020 planowanych jest kilka poważnych zmian w organizacji.

– W przyszły rok planujemy utrzymać podobną liczbę gal – powiedział serwisowi MMABiznes.pl Sławomir Cypel, szef ALMMA. –  Dodatkowo nasza współpraca z organizacją Fame MMA i jej zaangażowanie da możliwość znacznego rozbudowania mistrzostw Polski. Jesteśmy też po wstępnych ustaleniach z międzynarodową organizacją WFMC, z którą współpracujemy i która w październiku 2020 roku przygotuje mistrzostwa świata w Turcji. Planujemy tam wysłać trzydziestoosobową reprezentację Polski, a organizacja Fame zgodziła się sfinansować cały wyjazd.

Najważniejszą zmianą w Amatorskiej Lidze MMA ma być jednak zupełnie nowy system obsługujący ranking zawodników.

– Planujemy wdrożyć nowy program do weryfikacji rankingu – wyjaśnia Sławomir Cypel. – Mankamentem dotychczasowego rozwiązania jest brak podziału wyników ze względu na rangę zawodów. Dzięki nowemu systemowi inaczej będą punktowane medale zdobyte na pucharze Polski, a inaczej na zawodach regionalnych. Zawodnicy będą też zbierali rankingowe punkty przez cały rok i dopiero na bazie wszystkich wyników dokonamy wyboru reprezentacji, tak aby było to jak najbardziej transparentne i obiektywne.

Amatorska Liga MMA jest organizacją działającą na polskim rynku od 14 lat. Co roku w jej zawodach bierze udział ponad 1000 zawodników z całego kraju. Pod koniec każdego sezonu ligi organizowane są natomiast mistrzostwa Polski.

You may also read!

UFC Fight Night 166 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

  Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight Night:

Read More...

Heraklesy 2019 rozdane

Heraklesy, najważniejsze branżowe nagrody w polskim MMA, został rozdane. W tym roku największym zwycięzcą gali okazał się Jan Błachowicz,

Read More...

Organizacja ACA wraca do Polski

Organizacja ACA powróci do Polski już za 3 miesiące. Gala ACA 108 odbędzie się 24 kwietnia i będzie to

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu