Amatorska Liga MMA powołała związek sportowy

In Biznes, Projekty On
- Updated

Amatorska Liga MMA z własnym związkiem sportowym almma związek sportowy

Szefostwo działającej od wielu lat na polskim rynku Amatorskiej Ligi MMA ogłosiło, iż powołało do życia związek sportowym pod nazwą  Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki. Organizacja ta została zarejestrowana w sądzie, a na jej czela stanął szef Amatorskiej Ligi MMA, Sławomir Cypel.

Wraz z ogłoszeniem tej informacji, szefostwo ALMMA napisało w mediach społecznościowych list otwarty:

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować całe nasze środowisko, iż w dniu 3 września w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieście został zarejestrowany Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki. Jest to wielki krok dla wszystkich osób zajmujących się MMA w naszym kraju. Podstawą są tworzone przez nas wszystkich od lat świetnie funkcjonujące struktury Amatorskiej Ligii MMA. Jest to najstarsza i najdłużej cyklicznie rozgrywana Liga Amatorskiego MMA na świecie.

Amatorska Liga MMA nieprzerwanie działa od 2005, na przestrzeni 14 lat do chwili obecnej zorganizowane zostały 173 edycje, w których łącznie wystartowało 24505 zawodników i zawodniczek. Od września 2012 prowadzony jest ranking zawodników startujących w zawodach ALMMA – na chwilą znajduje się w nim 740 klubów.

Wszystkie walki są nagrywane i zamieszczane na kanale Amatorska Liga MMA na YouTube – znajduje się na nim obecnie 8245 nagrań, posiada 4050 subskrypcji, 3 133 107 wyświetleń. Profil na portalu Facebook ALMMA – Amatorska Liga MMA posiada 20752 fanów.

Po zarejestrowaniu Związku Sportowego wstąpiliśmy w poczet członków międzynarodowej organizacji MMA. Wstąpiliśmy również w poczet członków Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich, tym samym stając się 47 federacją dyscyplin sportów nieolimpijskich, która z całą starannością zamierza przestrzegać Światowy Kodeks Antydopingowy (WADA).

Nasza działalność zmierza do dalszego rozwoju sportu amatorskiego MMA w Polsce. Do projektu zapraszamy wszystkie organizacje. Chcemy ten wspaniały sport rozwijać, społeczność edukować i zasłużyć sobie na miano godnego partnera dla władz światowych i krajowych (rządowych i samorządowych).

Po tym jak kilka miesięcy temu powołano do życia Stowarzyszenie MMA Polska, Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki jest drugą organizacją, która powstała, aby zajmować się amatorską stroną mieszanych sztuk walki w Polsce.

Podobne publkacje:

Fame MMA wspiera Polski Związek MMA i Amatorską Ligę

Podczas niedawnej konferencji prasowej organizacji Fame MMA ogłoszono, że marka ta rozpoczyna współpracę z Amatorską Ligą MMA i Polskim

Read More...

Lublin miastem kolejnej gali FEN

Federacja FEN po raz pierwszy w swojej sześcioletniej historii zawita do Lublina. 28 marca Hala Globus ugości najlepszych w

Read More...

UFC Fight Night 161 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów i oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu