Rosnące przychody właściciela marki UFC

In Biznes, Finanse On

Rosnące przychody właściciela marki UFC

Firma Endeavor, właściciel marki UFC, ogłosiła, że jej przychody z rozrywki i sportu w pierwszej połowie 2019 roku osiągnęły 1,33 miliarda dolarów.

Z dokumentów jakie wpłynęły do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wynika, że duża część z tej kwoty pochodzi ze sprzedaży praw medialnych, głównie związanych z międzynarodowymi umowami dystrybucyjnymi dotyczącymi piłki nożnej.

Kolejnym ważnym elementem przychodów firmy z działu sportu i rozrywki były wpływy z kontraktu UFC jaki został podpisany z telewizją ESPN, a także współpraca z firmami bukmacherskimi, biznes związany z produkcją treści i wydarzeń własnych.

Zysk operacyjny z tej konkretnej części biznesu Endeavor wyniósł 187,6 miliona dolarów i wzrósł o blisko 10% w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego.

Przychody z działu rozrywki i sportu są zdecydowanie największą finansową częścią firmy.

Całościowe przychody Endeavor wyniosły w pierwszym półroczu 2,05 miliarda dolarów. Rok temu wynik ten był na poziomie 1,5 miliarda.

Przy okazji warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu firma Endeavor, zdecydowała o tym, że będzie notowana na nowojorskiej giełdzie. Wstępnie mówiono o tym, że do ogłoszenia oferty publicznej może dojść już latem tego roku, ale termin ten został przesunięty.

Jak poinformował jakiś czas temu serwis Deadline, plany wejścia na giełdę zostały odłożone na pewno do września, a może nawet na koniec roku 2019. Przesunięcie terminu ma związek z planami przejęcia przez Endeavor firmy On Location, zajmującej się organizacją wydarzeń na żywo i branżą hotelarską. Dzięki temu posunięciu, które ma kosztować firmę około 700 milionów dolarów, szefostwo Endeavor liczy, iż ich portfolio stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

Dzięki wejściu na giełdę i pozyskaniu pieniędzy, Endeavor planuje rozszerzyć swoją działalność i spłacić inwestorów, którzy pomogli przy zakupie organizacji UFC.

You may also read!

UFC Fight Night 166 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

  Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight Night:

Read More...

Heraklesy 2019 rozdane

Heraklesy, najważniejsze branżowe nagrody w polskim MMA, został rozdane. W tym roku największym zwycięzcą gali okazał się Jan Błachowicz,

Read More...

Organizacja ACA wraca do Polski

Organizacja ACA powróci do Polski już za 3 miesiące. Gala ACA 108 odbędzie się 24 kwietnia i będzie to

Read More...

2 commentsOn Rosnące przychody właściciela marki UFC

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu