Selekcjonerzy reprezentacji Polski w MMA ogłoszeni

In Biznes, Zmiany kadrowe On

Ujawniono nazwiska selekcjonerów reprezentacji Polski w MMA

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie sekcji trenerskiej Stowarzyszenia MMA Polska. Wybrano selekcjonerów reprezentacji Polski w MMA i zaplanowano działania na najbliższy czas. Za powoływanie i szkolenie reprezentacji narodowej, będą odpowiedzialni czołowi Polscy trenerzy MMA: Szymon Bońkowski, Łukasz Zaborowski i Michał Mankiewicz.

Stowarzyszenie MMA Polska to nowo powołana organizacja pozarządowa mająca na celu profesjonalizowanie amatorskiego MMA i działania edukacyjne związane ze sportami walki. Organizację powołano w Warszawie w maju 2019 roku, a jej założycielami są między innymi: szef sportowego Polsatu Marian Kmita i założyciel federacji KSW Martin Lewandowski. W trakcie konferencji prasowej na której ogłoszono powstanie stowarzyszenia i jej wstąpienie w struktury IMMAF (międzynarodowa federacja amatorskiego MMA) zapowiedziano również, że z trenerów tworzących stowarzyszenie, wybrany zostanie sztab szkoleniowy powołujący kadrę Polski na międzynarodowe turnieje.

Stowarzyszenie MMA Polska tworzą tacy szkoleniowcy jak: Piotr Bagiński (legenda polskich sportów walki), Mariusz Linke (pierwszy Polak, który otrzymał czarny pas w BJJ), duet Paweł Derlacz i Szymon Bońkowski (trenerzy Mameda Chalidova i Joanny Jędrzejczyk), Michał Mankiewicz (numer 1 rankingu trenerskiego Amatorskiej Ligi MMA), Łukasz Zaborowski (trener Karoliny Kowalkiewicz i Marcina Wrzoska), Arbi Shamayev (trener Mariusza Pudzianowskiego), Piotr Jeleniewski (trener UFC Gym w Dubaju). Spośród tych nazwisk wybrano trzech selekcjonerów reprezentacji Polski w MMA.

Są to Szymon Bońkowski, Łukasz Zaborowski i Michał Mankiewicz. Jak wszyscy członkowie stowarzyszenia, pełnią oni swoje funkcje społecznie, nie pobierając wynagrodzenia za pracę i korzystając z doświadczenia całego zespołu trenerskiego MMA Polska. Swoją pomoc selekcjonerom zadeklarowali legendarni polscy trenerzy prekursorzy: Linke i Bagiński. Sztab szkoleniowy kadry Polski podzielił pomiędzy siebie kompetencje i obowiązki. Szymon Bońkowski odpowiada za analizowanie i śledzenie kategorii wagowych: średniej, półciężkiej i ciężkiej. Łukasz Zaborowski: kategoria półśrednia i kategorie kobiet. Michał Mankiewicz: kategorie kogucia, piórkowa i lekka.

W trakcie spotkania omówiono również zasady powoływania kadry Polski. Powołania mają być transparentne, a proces wyłaniania kadry na zawody uczciwy. Aby zapobiec spekulacjom, MMA Polska powołało trzech selekcjonerów reprezentujących różne kluby i różne regiony Polski. Ponieważ najbliższe Mistrzostwa Świata odbywają się już w listopadzie w Bahrajnie, selekcjonerzy podjęli decyzję, że do kadry Polski zaproszą wyróżniających się zawodników walczących na zawodach ALMMA, Time Of Masters i MMA Polska. Zawodnicy na najbliższe mistrzostwa zostaną wyłonieni w trakcie otwartych zgrupowań. Ich terminy i lokalizacje szkoleniowcy ogłoszą wkrótce.

You may also read!

UFC Fight Night 166 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

  Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight Night:

Read More...

Heraklesy 2019 rozdane

Heraklesy, najważniejsze branżowe nagrody w polskim MMA, został rozdane. W tym roku największym zwycięzcą gali okazał się Jan Błachowicz,

Read More...

Organizacja ACA wraca do Polski

Organizacja ACA powróci do Polski już za 3 miesiące. Gala ACA 108 odbędzie się 24 kwietnia i będzie to

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu