ESPN i DAZN na szczycie sportowych aplikacji

In Biznes, Finanse On

ESPN i DAZN na szczycie sportowych aplikacji

Firma Sensor Tower zajmująca się badaniem światowego rynku aplikacji mobilnych przygotowała swoje comiesięczne zestawienie najbardziej dochodowych aplikacji sportowych.

Na pierwsze miejsce tego zestawienia trafiła aplikacja ESPN, której przychody wyniosły 9,4 miliona dolarów, co stanowi siedmiokrotny wzrost w porównaniu z lipcem roku 2018. Zdecydowana większość przychodów tej marki, bo aż 99%, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Na drugim miejscu zestawienia pojawiła się natomiast aplikacja DAZN, z przychodami na poziomie 8,8 miliona dolarów, co stanowiło blisko ośmiokrotny wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W odróżnieniu od ESPN aplikacja DAZN z rynku amerykańskiego osiąga jedynie 27% swoich przychodów, natomiast najwięcej, bo aż 36% ma z Japonii.

W dalszej kolejności zestawienia znalazły się natomiast następujące marki: MLB At Bat, onX Hunt, NBA, Eurosport Player, The Athletic, Kayo Sports, FOX Sports i NHL.

Warto przypomnieć, że poprzez aplikację ESPN można również korzystać z serwisu ESPN+ i dzięki temu mieć dostęp do wybranych gal organizacji UFC.

Natomiast pod skrzydłami DAZN fani mają możliwość oglądania między innymi gal organizacji Bellator.

Podobne publkacje:

UFC Fight Night 158 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight Night

Read More...

Mamed Khalidov wraca do klatki na KSW 52 w Gliwicach!

Legenda organizacji KSW i były mistrz kategorii średniej, Mamed Khalidov (34-6-2, 14 KO, 16 Sub) wraca do klatki na KSW 52 w

Read More...
ksw 51

KSW 51 odbędzie się w Chorwacji

  Po zagranicznych galach KSW w Londynie i Dublinie, przyszedł czas na kolejną europejską stolicę. KSW 51 odbędzie się 9 listopada w Zagrzebiu. W

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu