ESPN i DAZN na szczycie sportowych aplikacji

In Biznes, Finanse On

ESPN i DAZN na szczycie sportowych aplikacji

Firma Sensor Tower zajmująca się badaniem światowego rynku aplikacji mobilnych przygotowała swoje comiesięczne zestawienie najbardziej dochodowych aplikacji sportowych.

Na pierwsze miejsce tego zestawienia trafiła aplikacja ESPN, której przychody wyniosły 9,4 miliona dolarów, co stanowi siedmiokrotny wzrost w porównaniu z lipcem roku 2018. Zdecydowana większość przychodów tej marki, bo aż 99%, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Na drugim miejscu zestawienia pojawiła się natomiast aplikacja DAZN, z przychodami na poziomie 8,8 miliona dolarów, co stanowiło blisko ośmiokrotny wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W odróżnieniu od ESPN aplikacja DAZN z rynku amerykańskiego osiąga jedynie 27% swoich przychodów, natomiast najwięcej, bo aż 36% ma z Japonii.

W dalszej kolejności zestawienia znalazły się natomiast następujące marki: MLB At Bat, onX Hunt, NBA, Eurosport Player, The Athletic, Kayo Sports, FOX Sports i NHL.

Warto przypomnieć, że poprzez aplikację ESPN można również korzystać z serwisu ESPN+ i dzięki temu mieć dostęp do wybranych gal organizacji UFC.

Natomiast pod skrzydłami DAZN fani mają możliwość oglądania między innymi gal organizacji Bellator.

You may also read!

almma

XII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych Sochaczew

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnego wydarzenia. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Sochaczewie. 18 lutego 2023 r. zapraszamy do Sochaczewa na XII Puchar

Read More...
Torwar 26KSW

KSW 80 w Lubinie

Po raz pierwszy w historii KSW do walki o pas mistrzowski stanie dwóch niepokonanych zawodników. W piątek, 17 marca organizacja KSW

Read More...

„Za pieniądze. Ku rozrywce” – Andrzej Janisz o branży związanej z walczeniem

Czy rozrywka związana z branżą sportów walki może pójść w kierunku, który dziś jest nieakceptowalny dla społeczeństw?  Rozwój branży sportów

Read More...

3 commentsOn ESPN i DAZN na szczycie sportowych aplikacji

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu