ESPN i DAZN na szczycie sportowych aplikacji

In Biznes, Finanse On

ESPN i DAZN na szczycie sportowych aplikacji

Firma Sensor Tower zajmująca się badaniem światowego rynku aplikacji mobilnych przygotowała swoje comiesięczne zestawienie najbardziej dochodowych aplikacji sportowych.

Na pierwsze miejsce tego zestawienia trafiła aplikacja ESPN, której przychody wyniosły 9,4 miliona dolarów, co stanowi siedmiokrotny wzrost w porównaniu z lipcem roku 2018. Zdecydowana większość przychodów tej marki, bo aż 99%, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Na drugim miejscu zestawienia pojawiła się natomiast aplikacja DAZN, z przychodami na poziomie 8,8 miliona dolarów, co stanowiło blisko ośmiokrotny wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W odróżnieniu od ESPN aplikacja DAZN z rynku amerykańskiego osiąga jedynie 27% swoich przychodów, natomiast najwięcej, bo aż 36% ma z Japonii.

W dalszej kolejności zestawienia znalazły się natomiast następujące marki: MLB At Bat, onX Hunt, NBA, Eurosport Player, The Athletic, Kayo Sports, FOX Sports i NHL.

Warto przypomnieć, że poprzez aplikację ESPN można również korzystać z serwisu ESPN+ i dzięki temu mieć dostęp do wybranych gal organizacji UFC.

Natomiast pod skrzydłami DAZN fani mają możliwość oglądania między innymi gal organizacji Bellator.

You may also read!

UFC Fight Night 166 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

  Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight Night:

Read More...

Heraklesy 2019 rozdane

Heraklesy, najważniejsze branżowe nagrody w polskim MMA, został rozdane. W tym roku największym zwycięzcą gali okazał się Jan Błachowicz,

Read More...

Organizacja ACA wraca do Polski

Organizacja ACA powróci do Polski już za 3 miesiące. Gala ACA 108 odbędzie się 24 kwietnia i będzie to

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu