Transmisja Babilon MMA 9 na antenach Polsatu

In Media, Transmisje On

Transmisja Babilon MMA 9 na antenach Polsatu

W piątek 16 sierpnia fani MMA będą mieli okazję obejrzeć kolejne wydarzenie spod znaku Babilon MMA. Dziewiąta gala tej organizacji zostanie przygotowana w Międzyzdrojach, a w walce wieczoru zobaczymy starcie Michała Kity z Ednaldo Oliveirą. Transmisja Babilon MMA 9 będzie dostępna na antenach Polsatu.

– Siła fizyczna i doping kibiców zgromadzonych w Amfiteatrze będą atutami Michała „Kity” Masakry w walce z Ednaldo Oliveirą – mówi ceniony bokser i kickbokser, ale też były zawodnik MMA Przemysław Saleta przed galą Babilon MMA 9.

Przemysław Saleta był zawodowym mistrzem Europy w boksie w wadze ciężkiej, zdobywał tytuły mistrza świata i Europy w kickboxingu, ale miał też swój epizod w mieszanych sztukach walki. Dziś jest cenionym ekspertem i trenerem, między innymi prowadzi obozy szkoleniowe dla chętnych na Tajlandii. Tym razem pokusił się o ocenę szans Michała „Masakry” Kity (18-10-1) w pojedynku z Brazylijczykiem Ednaldo Oliveirą (19-4-1).

– Niewątpliwie Michała czeka trudna walka, przede wszystkim na świetne warunki fizyczne Brazylijczyka, który mierzy 2 metry wzrostu i ma ogromną przewagę jeśli chodzi o zasięg ramion. Kita to zawodnik dysponujący wielką siłą fizyczną, do tego potyczka odbędzie się w Polsce, więc niesiony dopingiem publiczności wykorzysta swoje atuty, a ma ich sporo, i zwycięży Oliveirę. To bardzo prawdopodobny scenariusz na walkę 16 sierpnia – powiedział Przemysław Saleta, który jeszcze kilka lat temu boksował z innymi zasłużonymi krajowymi pięściarzami Andrzejem Gołotą (wygrał) i Tomaszem Adamkiem (przegrał).

Michał Kita jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, walczył dla kilku federacji w wielu miejscach na świecie, a od tego roku związany jest z organizacją Tomasza Babilońskiego – Babilon MMA. W Żyrardowie pokonał jednogłośną decyzją sędziów Artura Głuchowskiego, a w Pruszkowie zremisował z Łukaszem Brzeskim.

– Wiem, że Ednaldo Oliveria to zawodnik preferujący walkę w stójce, ale nawet w nazwie jego klubu jest ju-juitsu, więc nie ma mowy, aby był słaby w parterze. To wręcz wykluczone, aczkolwiek upatruję w tej płaszczyźnie szansy dla Michała. Przede wszystkim Brazylijczyk to tzw. striker, czyli facet atakujący i zwyciężający przez nokaut po uderzeniach. Być może walka z nim z bliska i w parterze będzie lepszym rozwiązaniem dla Kity niż wojowanie w stójce, gdzie Oliveira ma przewagę zasięgu rąk, poza tym mocno bije – przyznał Przemysław Saleta.

Mistrz Europy w boksie zawodowym z 2002 roku zwrócił uwagę także na otoczkę gal organizowanych w Międzyzdrojach. Nadmorski event odbywa się już od ponad 10 lat.

– Tomek Babiloński organizuje tzw. eventy specjalne, czyli Międzyzdroje, kopalnia soli w Wieliczce, ostatnio tor kolarski w Pruszkowie, a na pewno coś jeszcze wymyśli. Dla niego najbardziej liczą się emocje, a z pewnością kibicom i telewidzom takich dostarczą Kita i Oliveira. Bo cóż to za walka bez dramaturgii i wspomnianych emocji. Nie w każdej potyczce musi być super wysoki poziom, najważniejsze, że zawodnicy chcą wygrać i co runda pokazują, że na tym im zależy. A dla fanów taka postawa najbardziej przemawia. Nie jakieś szachy i kalkulowanie. Ma być ostra walka na całego i taką stoczą Michał z jego brazylijskim przeciwnikiem. Chętnie wybiorę się do Międzyzdrojów na tę walkę, a fanów zachęcam też do oglądania, bo transmisja Babilon MMA 9 będzie dostępna w Polsacie – kończy Saleta.

Karta walk gali Babilon MMA 9 prezentuje się w następujący sposób:

Walka wieczoru:
120,2 kg: Michał Kita (18-10-1, 10 KO, 5 SUB) vs. Ednaldo Oliveira (19-5-1-1NC, 11 KO, 2 SUB)

Pozostałe:
70,3 kg: Paweł Pawlak (15-4, 8 KO, 3 SUB) vs. Tomasz Romanowski (7-7, 3 KO, 1 SUB)
93,0 kg: Mateusz Ostrowski (8-8-1, 2 KO, 3 SUB) vs. Łukasz Sudolski (4-0, 3 KO)
70,3 kg: Piotr Niedzielski (13-4, 4 KO, 5 SUB) vs. Uelliton Silva (6-0, 4 KO, 2 SUB)
61,2 kg: Piotr Kamiński (3-3, 1 KO, 2 SUB) vs. Piotr Wróblewski (5-3, 1 KO, 4 SUB)
120,2 kg: Wojciech Janusz (6-4, 2 KO, 3 SUB) vs. Łukasz Łysoniewski (1-5-1-1NC, 1 KO)
52,2 kg: Eliza Kuczyńska (0-0) vs. Olga Michalska (0-0)

Transmisja Babilon MMA 9 rozpocznie się o godzinie 20:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański i początki w świecie MMA

Roman Szymański. Fot. KSW Roman Szymański, który podczas gali KSW 53: Reborn zmierzy się z Filipem

Read More...

McGregor zdradził co zmotywowało go do zarabiania

Conor McGregor, były mistrz UFC i najpopularniejszy oraz najlepiej zarabiający zawodnik MMA na świecie, w tym roku po raz piąty

Read More...

Nowi użytkownicy i nowe ceny ESPN+

Firma Disney, właściciel sportowej platformy streamingowej ESPN+, planuje podnieść cenę miesięcznego dostępu do serwisu. Jak wynika z dokumentów, do

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu