Zuffa Boxing coraz bliżej wejścia na rynek

In Biznes, Boks, Inne dyscypliny, Projekty On

Zuffa Boxing coraz bliżej ufc dana white boks

O potencjalnym wejściu organizacji UFC do świata boksu mówi się od długiego czasu. Sama Dana White, szef amerykańskiego giganta nie kryje, że jest to dla niego interesujący kierunek, a nowy twór organizacji jakim jest Zuffa Boxing będzie nie tylko konkurować na rynku pięściarskim, ale chce stworzyć zupełnie nową jakość, czyli działać na zasadach jakie panują w UFC. Dzięki takiemu podejściu planowane jest łatwiejsze zestawianie największych gwiazd  boksu z sobą, co dziś zajmuje często kilka dobrych lat i znacznie utrudnia konfrontacje najlepszych z najlepszymi.  Podczas niedawnego spotkania z mediami Dana White, powiedział również, że chce skupić się na młodych, perspektywicznych bokserach.

– Kluczem do sukcesu tego projektu ma być pozyskanie najlepszych młodych zawodników na świecie i sprawienie, żeby z sobą walczyli – powiedział White. – To wszystko. Mam wiele różnych pomysłów na to jak tego dokonać i będę to robił z moim współpracownikiem od boksu.

Co ciekawe, UFC jest coraz bliżej wielkiego otwarcia projektu Zuffa Boxing. Szef UFC niedawno poinformował, że zatrudnił w firmie nowego człowieka, który będzie odpowiedzialny właśnie za boks. Niestety nie zdradził nazwiska tej osoby. Dodatkowo trwają już mocno zakrojone prace nad przygotowaniem biurowej części UFC odpowiedzialnej za boks, o czym również powiedział Dana White.

– Mamy plan i chcemy go wdrożyć w listopadzie. W naszej siedzibie w Las Vegas przygotowujemy całe nowe skrzydło dla boksu. Trwają prace. Powstają biura. Liczę, że do października wszystko będzie gotowe. Ja jestem gotowy i podekscytowany. To najlepszy moment na wykonanie tego ruchu.

Dzięki nowemu projektowi organizacja UFC będzie również mogła zestawiać potencjalne walki bokserów z zawodnikami MMA, którzy toczą boje pod jej skrzydłami. Sami fighterzy często mówią o swoich bokserskich ambicjach, a Dana White nie zamierza im utrudniać realizacji takich celów, jeśli tylko będą one biznesowo powiązane z amerykańską marką.

You may also read!

Koniec „Magazynu Sportów Walki” w PR 24

Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski. Fot. Dominik Durniat 16 grudnia w „Magazynie Sportów Walki” Polskiego Radia

Read More...

UFC 245 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 245: Usman

Read More...
UFC UFC Fight Night 156 - widzowie i bonusy

UFC i Snapchat ponownie razem

Organizacja UFC ogłosiła podpisanie umowy z marką Snapchat, aplikacją mobilną i platformą społecznościową do przesyłania filmów i zdjęć. Dzięki podpisanej

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu