Zuffa Boxing coraz bliżej wejścia na rynek

In Biznes, Boks, Inne dyscypliny, Projekty On

Zuffa Boxing coraz bliżej ufc dana white boks

O potencjalnym wejściu organizacji UFC do świata boksu mówi się od długiego czasu. Sama Dana White, szef amerykańskiego giganta nie kryje, że jest to dla niego interesujący kierunek, a nowy twór organizacji jakim jest Zuffa Boxing będzie nie tylko konkurować na rynku pięściarskim, ale chce stworzyć zupełnie nową jakość, czyli działać na zasadach jakie panują w UFC. Dzięki takiemu podejściu planowane jest łatwiejsze zestawianie największych gwiazd  boksu z sobą, co dziś zajmuje często kilka dobrych lat i znacznie utrudnia konfrontacje najlepszych z najlepszymi.  Podczas niedawnego spotkania z mediami Dana White, powiedział również, że chce skupić się na młodych, perspektywicznych bokserach.

– Kluczem do sukcesu tego projektu ma być pozyskanie najlepszych młodych zawodników na świecie i sprawienie, żeby z sobą walczyli – powiedział White. – To wszystko. Mam wiele różnych pomysłów na to jak tego dokonać i będę to robił z moim współpracownikiem od boksu.

Co ciekawe, UFC jest coraz bliżej wielkiego otwarcia projektu Zuffa Boxing. Szef UFC niedawno poinformował, że zatrudnił w firmie nowego człowieka, który będzie odpowiedzialny właśnie za boks. Niestety nie zdradził nazwiska tej osoby. Dodatkowo trwają już mocno zakrojone prace nad przygotowaniem biurowej części UFC odpowiedzialnej za boks, o czym również powiedział Dana White.

– Mamy plan i chcemy go wdrożyć w listopadzie. W naszej siedzibie w Las Vegas przygotowujemy całe nowe skrzydło dla boksu. Trwają prace. Powstają biura. Liczę, że do października wszystko będzie gotowe. Ja jestem gotowy i podekscytowany. To najlepszy moment na wykonanie tego ruchu.

Dzięki nowemu projektowi organizacja UFC będzie również mogła zestawiać potencjalne walki bokserów z zawodnikami MMA, którzy toczą boje pod jej skrzydłami. Sami fighterzy często mówią o swoich bokserskich ambicjach, a Dana White nie zamierza im utrudniać realizacji takich celów, jeśli tylko będą one biznesowo powiązane z amerykańską marką.

Podobne publkacje:

MMA na targach FIWE Fitness Trade Show

Targi FIWE Fitness Trade Show zbliżają się wielkimi krokami. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 wrzesień, a jak zapowiadają

Read More...

Pierwsze spotkanie sekcji trenerskiej MMA Polska

Niedawno powstałe Stowarzyszenia MMA Polska, organizacja promująca i zajmująca się mieszanymi sztukami walki w ich wersji amatorskiej, systematycznie przyciąga

Read More...

Carlo Di Blasi prezesem One Championship we Włoszech

Azjatycka organizacja One Championship ogłosiła, że Carlo Di Blasi został mianowany prezesem organizacji we Włoszech. Jako członek kierownictwa organizacji,

Read More...

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

*

Mobile Sliding Menu