Francja na drodze do legalizacji MMA

In Biznes, Regulacje i zasady On
- Updated

Wszystko wskazuje na to, że Francja niedługo dołaczy do krajów, w których mieszane sztuki walki są w pełni legalne. Jak poinformowała bowiem francuska minister sportu, Roxana Maracineanu, Francja jest na drodze do tego, aby od stycznia roku 2020 MMA zostało oficjalnie uznane za pełnoprawną dyscyplinę sportu. Nad funkcjonowaniem MMA ma czuwać odpowiednie gremium nadzorujące.

Od lat mówi się o tym, że przepisy blokujące rozwój MMA na terenie Francji był tworzone pod naciskiem Związku Judo, który nie chciał na swoim terenie nowej, konkurencyjnej dyscypliny.

O zalegalizowanie MMA w Francji cały czas walczyło jednak stowarzyszenie Commission Française de Mixed Martial Arts zajmujące się amatorskim MMA i należące do międzynarodowej organizacji IMMAF – WMMAA (International Mixed Martial Arts Federation i World Mixed Martial Arts Association.

Na czele stowarzyszenie stoi Bertrand Amoussou, były judoka, były mistrz kraju i medalista mistrzostw europy, który w roku 2016 ostrymi słowami komentował nowe regulacje w praktyce zakazujące MMA we Francji.

– To zadziwiające, że właśnie teraz zostało to ogłoszone. To zupełny brak szacunku. Ministerstwo traktuje nas jak idiotów. Wszystkie kraje w Europie akceptują MMA poza Francją i Norwegią. Miałem nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale CFMMA rozpocznie prawne działania przeciwko tym przepisom.

Teraz natomiast Bertrand Amoussou podziękował w mediach społecznościowych pani minister sportu za jej odwagę i za zaufanie. Wygląda więc na to, że batalia o MMA we Francji dobiega właśnie końca.

You may also read!

Blachy Pruszyński wspierają reprezentację Polski

Reprezentacja Polski amatorskiego MMA, która walczy podczas Mistrzostw Świata MMA w Bahrajnie 2019 jest wspierana przez kilka firm. Do

Read More...

UFC Fight Night 163 – widzowie i bonusy

  Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC Fight Night

Read More...
ALMMA VIP

StormCloud partnerem Amatorskiej Ligi MMA

Tuż przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Amatorskiej Ligi MMA 2019, przedstawiciele organizacji ogłosili, że partnerem technicznym marki ALMMA została

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu